Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan lehetséges az, hogy 40...

Hogyan lehetséges az, hogy 40 feletti nők nem képesek elengedni a bőven felnőtt fiaikat?

Figyelt kérdés

Milyen ösztön az, amikor az anyós megpróbálja kiszorítani a fia párját? Hibákat keresnek és vitát gerjesztenek (mesterien). Sosem fogom megérteni, miért csinálják ezt, de ha fiam születik, feltetováltatom a tenyeremre, hogy JÓ ANYÓS LESZEK.

Mi a megoldás? Valójában sosem ártottam neki, ő viszont totálisan meg van róla győződve, hogy ártok a fiának. Bármit mondok, nem jó. Mostanra már az egész családját ellenem hangolta,és csodálkozik, hogy nem megyek velük karácsonyozni. És ez csak a jéghegy csúcsa.

Sajnos a legrosszabb az egészben, hogy a barátom teljesen kikészül, annyit veszekszik az anyjával. Komolyan mondom, olyan, mint egy papagáj, folyamatosan ismételgeti magát, és süket a másik szavára.

Őszintén szólva, nem tudom elképzelni, hogy az egész életünket így éljük le. Borzalmasan idegtépő és felesleges. Valamikor vége lesz?



2014. dec. 9. 12:43
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
70%
Valószínűleg nem fogadta el, hogy a fia felnőtt és önálló életet szeretne élni. Van, aki - miután elfogadta - normálisabb lesz, de van, aki sosem fogadja el. A másik lehetőség, hogy konkrétan Te nem vagy neki szimpatikus. Ha ez a helyzet, akkor nem sok esély van rá, hogy megváltozik.
2014. dec. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Szerintem mindkettő igaz, valamiért nem vagyok neki szimpatikus, és nem is hajlandó elengedni a fiát. A másik fiával is ezt teszi, ugyanígy kibelezi a barátnőit...

De miért történik ez annyi családban? Miért más egy anya-fia kapcsolat, mint egy anya-lánya kapcsolat? Mindkettő kirepül, mindkettő a gyereke, akkor mi a különbség?

2014. dec. 9. 12:56
 3/21 anonim ***** válasza:
36%
ha csak anyós nem csip az egy dolog,de az egész család sem,akkor benned van a kehe.Olyan nincs mindenkit ellened tud fordítani.Hülye duma ez nem engedik el a felnőtt fiaikat.max látják amit a vakszerelmes kan nem..
2014. dec. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
67%
Azért tekintenek másképp az anyák a fiaik barátnőjére, mert benne a vetélytársat látják. A lányok barátai férfiak, azok nem a szó szoros értelmében vett vetélytársak. A barátnők fiatalok, csinosak és még ráadásul el is veszik a fiukat. Nagyjából én így látom ezt....
2014. dec. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
69%

A különbséget azzal magyaráznám, hogy a lányokat úgy nevelik, hogy segítsen be a házimunkába, tanuljon meg valamelyeset főzni mikor kikerül az életbe, és úgy egyáltalán, szokjon hozzá, hogy ő lesz az aki a családot ellátja és gondoskodik arról, hogy egyben tartsa a családot. Ezzel szemben a fiúkat kiszolgálják, kitakarítják a szobájukat az anyukák, mosnak rájuk, ki van nyalva a fenekük mert ők fiúk..hát miért mosson fel pl.? (Természetesen vannak kivételek, én most általánosítok.) Tehát a lányok többsége úgy megy ki az életbe, hogy tud felelősséget vállalni, el tudja látni magát, míg a fiúk nem igazán vannak otthon a konyhában, a háztartásban, stb.

A megoldás az lehet, hogy vagy nem foglalkozol vele, és elengeded a füled mellett a megjegyzéseit, vagy pedig leülsz vele beszélgetni kettesben és megkérdezed, hogy konkrétan mi a problémája, hogyan tudnátok ezt orvosolni? Az én anyósjelöltem is rá van telepedve a fiaira, de azért nem olyan durván szerencsére. Például amikor a párom anno különköltözött tőlük 30 !! évesen, akkor elmesélte az anyukája utólag, hogy szíve szerint minden nap felment volna hozzá és ott ült volna vele reggeltől-estig....... a másik fia, aki 28!! éves, nemsokára költözik,d e már most pánikban van, hogy mi lesz ha ő is elhagyja a családi fészket, és arra bíztatja, hogy szerezzen magának több lány barátot akik majd takarítanak nála, és tavasszal ablakot pucolnak neki.. gondolhatod.

2014. dec. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
88%
Azt hiszem, hogy ez azokra az esetekre érvényes (elsősorban), ahol a fiúgyerek jelenti az anya számára a férfit és a gondozás kizárólagos tárgyát.
2014. dec. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Még nem találkoztam senkivel a családjából, csak a tesóival meg az apjával. Velük jól elvoltam, főleg a húgával. Más családtagok véleményéről úgy tudok, hogy megkeresnek facebookon vagy családi összejövetelekkor erről témáznak a barátom füle hallatára.

Az, hogy nem vagyok neki szimpi, nem érdekelne, de amikor lek**váznak és azt mondják, hogy be kéne hódolnom, sajnos elpattan a húr. Tisztában vagyok vele, hogy a kontrázás nem megoldás, de akkor mi?

2014. dec. 9. 13:09
 8/21 A kérdező kommentje:

Ez nem sejtet sok jót, mi 25 évesek vagyunk.

Köszönöm a válaszokat, azt hiszem jobban kell igyekeznem abban, hogy ne reagáljak a provokációra.

2014. dec. 9. 13:12
 9/21 anonim ***** válasza:
47%

10 ev mulva nem fog mar erdekelni ki szeret kinek mi a velemenye.

Addig pedig legjobb politika csak jot mondani szeretni az anyost akarhogy is probalkozik teged utalni.

2014. dec. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
76%
Amiatt van ez így, hogy ők felnevelték és azt gondolják ezzel a fiú az ő tulajdonuk lett. Morcosak ha tulajdonukat elveszik. Plusz aki így viselkedik más antiszociális tulajdonsággal is rendelkezik, ami miatt "nehéz természetnek" látják mások. Egy szép csinos kedves fiatal lány meg egy elviselhetetlen rossz berögződésekkel rendelkező embertől könnyen "veszi" el a fiacskáját. Az ilyenek sok egyéb tulajdonsággal is rendelkeznek mint minden antiszociális ember, fogadok ha párat felsorolok még elfogultságtól mentesen is ráismernél pár tulajdonságára. pl: állandó szükséglet az impulzusokra (veszekedés furkálás)meggyőző beszélőkészség, hazudozó, manipulatív, őszinteség teljes hiánya, kóros egoizmus..
2014. dec. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!