Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósomék a közös étkezésekkor...

Anyósomék a közös étkezésekkor ezzel direkt szívatnak vagy csak én látom bele a rosszindulatot?

Figyelt kérdés

Eddig a távolság miatt nem voltak családi összejövetelek, csak rövid időt töltöttünk a párom szüleivel amibe étkezés nem fért bele. Most viszont már egy városban vagyunk, gyakran vendégelnek meg így csak mostanában került szóba, hogy vegetáriánus vagyok.


Első ebédalkalommal még apósom engem is kínált étkezés előtti röviditallal, ebédnél Heinekennel, anyósom külön készített 2 féle köretet és 2 féle salátát.

Amikor mondtuk, hogy én vega vagyok, így a húsból nem kérnék mintha a lelkükbe gázoltam volna. Nem értem, miért érezték így?! :/


Ezóta minden meghíváskor én csak vizet vagy zöldteát kapok, anyósom egytálételeket készít darálthússal, így csak salátára szorítkozhatok és még a süteményre is kérdezgetik, hogy azt eszem e.


Nincsenek nekem különleges igényeim vendégségben, nem enni megyünk, hanem beszélgetni, közösen eltölteni az időt. Előtte úgy éreztem kedvelnek, de valahogy ezóta olyan elhidegültek, mintha remélnék, hogy átmeneti barátnője vagyok csak a fiuknak, pedig már másfél éve együtt vagyunk és ő folyamatosan érezteti, hogy szeret és komolyan szeretne tervezni velem.


Úgyhogy komolyan nem értem ezt a kajadolgot a szüleivel. Ekkora sértés volt ez a részemről feléjük?

Mert ezekkel a gesztusokkal ezt éreztetik.



2014. dec. 17. 18:05
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
79%
Vagy csak fingjuk nincs mit takar a "vega" étrend és nem tudják mit ehetsz és mit nem.
2014. dec. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
47%
Egyszerűen nem értenek. Idővel val.szeg jobb lesz, de nem egyhamar. Nálunk: én eszek húst, de csak csirke- vagy pulykamellett, az is csak ritkán. Ez is nehezen ment le a torkukon, ha egyszer pulyka, akkor a combot miért nem. Volt, hogy engem is megpróbáltak sarokba szorítani egyféle étellel, aztán látták, h nem eszek belőle.
2014. dec. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim válasza:
50%
Szerintem kicsit rossz néven vették,hogy nem eszel húst,lehet azzal azonosították,hogy nem akartál az "ő főztükből" enni,vagy simán válogatósnak/kényesnek találtak ez miatt.Ne húzd fel magad ezen,mert nem tudsz mit csinálni,maximum beszélj a pároddal,hiszen ő jobban ismeri szüleit :)
2014. dec. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
78%

Meglátásom szerint lehet némi fogalomzavar náluk és nekik a vega azt jelenti, hogy semmi "jót" nem eszel meg és görcsösen ügyelsz az étrendedre és arra, hogy egészséges legyen. Ezért kérdezgetik a süteményt és ezért nem kínálnak alkohollal.


Szerintem beszélj velük erről nyíltan és mesélj nekik az étrendedről. Esetleg a párod is beszélhetne velük.

2014. dec. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
38%

Az anyosomek nalunk is erzekenyek az ilyesmire, en nem eszem semmi olyat amiben van gluten vagy tej szarmazek es leirtam nekik h miket ehetek ennek ellenete salata van gyumolccsel:-)


Engem ez nem zavar, jokat rohogok ezeken a dolgokon de elhiszem h teged idegesit:-)Mondjuk nalunk a masik veglet az, h probaljak ramtukmalni a tortat es az edessegeket, pudingokat mondvan "ennyitol nem lesz semmi bajod", "mi a legrosszabb ami tortenhet veled?"....


Botzos h semmi bajuk nincs veled csak ok nem ehhez szoktak hozza:-)))

2014. dec. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
30%

A húsimádók (és nam csak ők) ezzel így vannak.

Vedd például az orvosokat. Amit hatévig tanultak, azt megcáfolhatatlan igazságnak veszik a és ha jön egy valaki, aki a dolgokat máskép látja, azt sértésnek tudják be es meg is lincselnék.

Az anyósék is valahogy így vannak. Nem kell felvenni a kesztyűt. Majd megszokják és a dolgok rendeződnek.

2014. dec. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
90%

Mennyi idősek, hol élnek? Mikor a dédinél voltam, és mondtam neki, hogy vegetáriánus lettem, halálra rémült, és nem kaptam utána semmi finomat (kávét se!), és sütit se csomagolt. Mint kiderült, azután, hogy elmentem, felhívta anyukámat, hogy miért nem mondta el neki, hogy én ilyen súlyos beteg vagyok (!!!), meg hogy akkor én most mit ehetek, mert ő nem mert nekem semmit se adni. (92 éves egyébként). Elmondtam neki, hogy nem betegség, és csak húst nem eszek, erre legyintett, hogy "pesti hóbort"...

Szerintem ők is valami hasonlót gondolhatnak magukban, csak azt nem értem, hogy ha ide ilyen szépen leírtad vadigeneknek, akkor anyóséktól miért nem kérdezed meg, hogy miért bánnak veled másképp, mint eddig?

2014. dec. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
86%
Utolsó aranyos lehet a dédid😊
2014. dec. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
33%
Az enyém már nem él, de nagyon szerettem... :( Nem adnád kölcsön? :)
2014. dec. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
32%

A tudósok már régen megállapították, hogy a növények is éreznek.

(Lásd pl. a mimózát, ami azonnal reagál/lekonyul, ha csak hozzáérsz.)


Te meg képes vagy lelegelni ilyen érző növényeket, csak, hogy divatozzál??!

2014. dec. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!