Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan lehet figyelmen kívül...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet figyelmen kívül hagyni a rosszindulatot, alaptalan pletykákat?

Figyelt kérdés

Férjem és köztem 10 év korkülönbség van. Mikor megismerkedtünk teljesen átlagos keresetünk volt mindkettőnknek, albérletben kezdtük a közös életünket. Már házasok voltunk, amikor gondoltunk egy nagyot, és belekezdtünk egy vállalkozásba,ami nagyon bejött, és most elég jól állunk anyagilag. Nem vagyunk kőgazdagok, de jól élünk. Közösen csináltunk mindent, de eljutottunk odáig, hogy gyerekeket szeretnénk. Így most két gyerek mellett (a nagy ovis, a pici 5 hónapos) én kevésbé veszem ki a részem a munkából, hiszen a gyerekekkel vagyok, míg a férjem nyakába ebből adódóan több munka szakad. Nem nagyzolunk (annyi pénzünk nincs is, hogy nagyzolhassunk), én úgy érzem normálisan élünk, vannak barátaink, akik akkor is a barátaink voltak, amikor még nem volt semmink, szóval úgy érzem teljesen normális család vagyunk.

Ám barátnőm mondta, hogy az oviban is többen kibeszéltek minket, hogy én biztos a pénzéért mentem hozzá a férjemhez, meg hogy csak meresztgetem a v.lagam, a férjem meg dolgozik, én meg csak költöm a pénzt amihez semmi közöm, stb.

Annyira rosszul esik ez. Miért feltételezik ezt egyből? Kezdjük ott, hogy szerintem egyáltalán nem ronda a férjem (jó, persze logikus, hogy én így gondolom), nem is értem miért gondolják, hogy csak a pénze miatt kellene bárkinek is.

Aztán azt sem értem, hogy miből gondolják, hogy én csak üldögélek a hátsómon, és nem csinálok semmit. Más is otthon van az 5 hónapos kisbabájával, nem? Előtte én is dolgoztam.Oké, hogy azt nem látják, hogy mennyit, de miért kell a legrosszabbra gondolni egyből? Olyan rosszul esik, hogy ilyeneket gondolnak. Tudom, hogy nem szabad az ilyen pletykákkal foglalkozni, nem is állok le bizonygatni az igazam, de attól még rosszul esik. Hogyan hagyjam figyelmen kívül az ilyen pletykákat?


2013. máj. 20. 13:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%

Ez mind az irigység szüleménye. Ha nem adsz neki jelentõséget, sokkal jobban jársz. Te továbbra is légy közvetlen mindenkivel, és majd abbahagyják, amikor megunják.

Ha látják, hogy rosszul esik neked és foglalkoztat,annál jobban csinálják. Ismerem ezt a helyzetet,sajnos!

2013. máj. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
80%
sz@rd le a sok pletykás hárpiát,és gondoskodj a babádról ő biztos eltereli a gondolataidat
2013. máj. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
81%
Én egy 13 hónapossal meresztem itthon, reggel fél nyolc óta most ültem le, és van kb. 10 percem aztán futhatok tovább. Egyszer leültem ebédelni szintén 15 percre a jóelőbb. Szerintem hagyd figyelmen kívül. Ne foglalkozz vele. Azoknak jár a szájuk akik fele ennyit sem csinálnak meg mint te.
2013. máj. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
81%

hát én csak olyannal osztanék meg bizalmas információt, akiről tudom hogy megbízható és jóindulatú.

A rosszakaróknak megmondanám, hogy nekem is rengeteg munkám van a sikerben.

Aki meg nem is ismer, és hallomásból ítélkezik, annak nem kell adni a szavára egyáltalán.

Én csak örülnék a sikernek, és csinálnám a dolgomat tovább (a jó eredmények úgyis téged fognak igazolni)

2013. máj. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nem mesélek én senkinek a magánéletünkről, ezt is csak azért hallottam vissza, mert a barátnőm előtt pletykáltak ezekről a dolgokról. Igazából a feltételezés sértő, a férjemmel kapcsolatos is, meg a velem kapcsolatos is. Miért kell egyből a legrosszabbat feltételezni? Nem mutatom ki, hogy rosszul esik, legalábbis igyekszem ugyanúgy viszonyulni hozzájuk. Mármint köszönök nekik reggel, ha kérdeznek valamit, akkor válaszolok, ha odajönnek megnézni a picit, akkor beszélgetek velük pár szót, és ennyi.

Tényleg nem értem, hogy miért van ennyi rosszindulatú ember. :(

2013. máj. 20. 14:08
 6/16 anonim ***** válasza:
82%
A legtöbb ilyen alaptalanul pletykálkodó, irigykedő személyek tipikusan azok, akik irigykednek, mert nekik nem megy olyan jól, de persze könnyebb azt mondani, hogy a másik nem érdemelte meg a jólétet, mint tenni is érte, vagy elfogadni, hogy ők nem gazdagok. Szóval csak rosszindulatúan irigykednek, az ilyenek véleményére meg nem kell adni, mert egy fabatkát sem ér...
2013. máj. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
62%
Hasonló a helyzetem, csak pepitában... volt egy szar munkahelyem, ahol jól kihasználtak, agyonstresszeltem magam, meg sem fizettek... már mindenki tudta, hogy babát várunk, amikor elment, ezután úgy döntöttünk, hogy felmondok, itthon maradok és csak arra koncentrálunk, hogy legyen egy egészséges gyerekünk. Szerencsére férjemnek jó és stabil állása van (a mai körülményekhez képest), kicsit összehúzzunk magunkat és megoldjuk valahogyan. No, gondolhatjátok, hogy a munkahelyemen a felmondási idő alatt én mit kaptam a köcsög kollégáimtól, mert nekem milyen jó, hogy megtehetem, meg nem gondolták volna, hogy én eltartatom magam. Kicsit helyre is tettem őket, közöltem velük, hogy a jó isten ne adjon senkinek olyan körülményeket, mint nekem (aki elvesztett már babát, tudja miről beszélek), meg senki nem tudhatja, hogy minket ez anyagilag hogyan visel meg, hiszen nem mutogatom én a pénztárcámat. Szóval én is itthon meregetem a seggemet és leszraom, hogy ki mit mond. Biztos megszól még a szomszéd, a boltos, vagy valamelyik családtag, de nem foglalkozom velük!
2013. máj. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
75%

Cukkold oket :D

Noveremet a hata mogott pletykalja a sogornoje, mert a noverem csinos, es folyton leribancozza. Noverem meg kirakott egy par meresz fotot a facebookra, hogy a sogorno kelloen fel tudjon haborodni :D beallitotta,hogy csak a sogorno lassa, nem publikus. Azota a csaj egy iranyba megy :P

2013. máj. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
70%

Erre tényleg nem lehet mást mondani, mint hogy ne foglalkozz velük.

A magyarok borzasztóan irigyek. Ha valaki egy kicsit is sikeresebb, ahelyett hogy esetleg megpróbálnának tanulni tőle, kipletykálják, lehúzzák.

Én is egyre gyakrabban kapom meg, hogy nyilván a pénze miatt vagyok együtt a párommal. Merthogy munkanélküli vagyok, de ő egyedül is többet keres, mint egy átlag magyar család. Ami tök jó, leszámítva azt az apróságot, hogy amikor összekerültünk, egyforma volt a jövedelmünk, csak azóta változott a helyzet. De most komolyan, az ember dobja ki a másikat, csak mert lett pénze? Nonszensz.


Ezek az emberek megkeseredettek, sikertelenek. Tényleg nem tehetsz mást, ne foglalkozz velük...

2013. máj. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
41%
Szinten zenesz !!detto,.a mi helyzetunk is ugyan ez!!mi sem vagyunk milliomosok csak jol allunk anyagilag ,es ez altal,.rengetek ember irigy es feltekeny,.tobbek kozott a csalad tagjaim,.es csak az en reszemrol!!na es ez az a pont amikor lemondtam roluk teljes mertekben,.mert nem csalad kent viselkednek ezzel a gyerekes hiu felfogassal!!nekunk is 2 gyermekunk van,.ugy gondolom,.tobbet erek azzal ha csak veluk foglalkozom es azt nezem nekik mi jo,.azok akik pedig ilyenek veletek,.hanyagold oket,.van eleg dolgunk mi anyukaknak,.anelkul is hogy a rossz akarokkal foglalkozzunk,!!boldogabb az ember elete ,pletyka es rossz akarok nelkul!!1-2 barat mindig bele fer,.de az akkor tenyleg barat!!
2013. máj. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!