Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért a rosszindulatot feltéte...

Miért a rosszindulatot feltételezi és rosszindulatúan válaszol itt sok ember (pl. : a macskás) kérdéseknél és válaszoknál?

Figyelt kérdés

Már annyiszor megfogadtam, hogy kilépek innen, mert szívem szerint sokszor válaszolnék és offolnám ezzel a topikot. Nekem sokszor annyira rossz érzés, hogy leírom a SAJÁT tapasztalatom, a SAJÁT érzésem a macsekommal kapcsolatban és akkor jön a támadás, meg az önmegvédés, hogy az enyém ilyen meg olyan. ÉN is tisztában vagyok vele, hogy a benti macska is lehet tökéletesen boldog, sőt sokukkal tényleg ezerszer többet és jobban foglalkoznak, mint más a "szabad" kinti állatával. NEM támadok és érzésem szerint nem is hasonlítgatom más állattartását az én módszereimhez. Azt írom le, amit látok, mert igenis létezik, hogy fajtatiszta, ivartalanított állat is vágyik ki, akkor is ha foglalkozva van vele (lehet nem megfelelően... ezen kívül szerintem nagyon különböző a személyiségük is). Tisztában vagyok vele, hogy nem vagyok tökéletes gazdi és sokszor lelkiismeret furdalásom is van, mert nem mindig tudom eldönteni, hogy mi a legeslegmegfelelőbb, de igyekszem. És pont ezért jó szerintem, ha önzetlenül megosztjuk a tapasztalatokat, hátha valami jó kisül belőle a másik számára. Nem véletlenül kérdez az, aki ide ír, mert valószínű SEGÍTSÉGRE, tanácsra van szüksége az emberkének.

A másik, hogy igen fontos az ivartalanítás, de annyira letudnak támadni itt embereket, ha véletlenül kicsit rosszabbul vagy hiányosan fogalmazott meg mondatokat, hogy szíven üt. Szerintem az ilyen hozzászólás nem fog segítséget nyújtani és csak növeli a feszültséget, mindenesetre jót nem szül és nem is értem mi ennek a haszna. Miért kell rögtön támadni? Annyi, de annyi helyzet adódhat az életben, nem minden sablonszerű és nem minden úgy van, ahogy a fejecskénkben kialakul egy esetleg pár mondatos leírás után. Mi lenne, ha segítő szándékkal válaszolnák meg az éppen feltett kérdést? Persze lehet valakinek az segít, ha jól lehordják, akkor tesz valamit, de kevés esélyt látok erre.

Én meg leírtam ezt, mert muszáj volt... :D


2013. febr. 24. 08:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert az emberek 90% szarik rá, ha szenvedve megdöglik a macskája és ez elég sok embert felidegesít, akik a válaszokat írják.
2013. febr. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Olvass bele a kutyás oldalba. Ahhoz képest a macskás semmi. Vannak emberek, akik megérdemlik a leszidást, de használni úgyse használ sajnos, de legalább nem volt szó nélkül hagyva, ne higyje már, hogy ez a természetes. Nem hiszem, hogy aki tényleg jól tartja a macskáját, de egy-két dologban hiányosságai vannak, azzal bárki is durván beszélne. De ha már a kérdésben az van, hogy az utóbbi egy hétben 5 macskám eltűnt, az egyiknek húscafatot téptek ki a nyakából, de az ivartalanításnem semmi értelme, az már más dolog. Vagy, hogy megmérgezték a macskámat, mit tegyek, orvoshoz nem viszem, mert körülményes. Bár egy ilyen válaszolóval se bántak túl durván, mert a macska érdeke, hogy orvoshoz kerüljön. De vannak menthetetlen esetek.
2013. febr. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Tény, hogy vannak érzéketlen emberek és valahogy "érdekesen" kezelik a beteg álltokhoz való hozzáállást. Tény (saját tapasztalat), hogy az orvosok sem mindenhatóak. Szóval tényleg ellehet hinni és nem kamu, ha valaki elment dokihoz az állatával és az csak mondott valami lerázó szöveget, nem vette komolyan a gazdi aggodalmait (várjunk még). Ellehet menni másik orvoshoz, de ott is jöhet a kérdés, eddig miért nem jött, ha vitte másik orvoshoz, akkor ott mi nem felelt meg? Nem mindenhol alakul ki egy jó viszony a doki és a gazdi között. Sajnos nekem rossz beidegződésem van és rettegnék is, mikor a szokásos "rutin" eljárásán kívül mással kéne dokihoz fordulnom.

Igen, olvastam a kiharapott húsú állatot. Szörnyű... de azt is észrevettem, hogy egy fiatalabb emberke írhatta és valószínű tényleg a szomszéd macskájával vannak igencsak agresszivitási problémák. Ilyen esetben is biztos segítene az ivartalanítás (de ott szerintem más dolog is lehet, nálunk is vannak ivaros szomszéd macskák, de egyik sem ilyen agresszív), na de hogyan tegye ezt meg az, akinek semmi, de semmi köze a szomszéd macskájához. Igen, jöhetünk azzal, hogy minket károsít meg, lehet van is erre jogszabály, meg beszéljünk a szomszéddal... na de az életben mi a helyzet? Általában ezek a dolgok igen nehezen kivitelezhetőek, ha egyáltalán kivitelezhetőek. Más kérdés, hogy inkább lemondanék az állattartásról, ha ilyen körülményeim lennének, de van, aki nem teszi és ha már van, akkor próbáljunk reális, kivitelezhető megoldást találni a problémára. Azt is tudom, hogy rohadtul idealista vagyok és szerencse, hogy nem látok ilyen dolgokat (talán tudatosan kerülöm is), mert lehet életben én sem tudnék uralkodni magamon és jó mérgesen ott anyáznék, sírnék, toporzékolnék, mert kiborít, de ez akkor sem megoldás. És tényleg nem akarok itt okoskodni, sokszor annyira tanácstalanul állok egy-egy kérdésnél, pedig annyira szeretnék segíteni, de sajnos nem vagyok hozzá elég kreatív, tapasztalt stb.

De oké, köszi értem, hogy mi a felháborodás oka, de remélem az én oldalamat is lehet érteni.

2013. febr. 24. 10:17
 4/12 Mecse ***** válasza:
100%

Remélem rosszul érzem és nem az én tegnapi hozzászólásom ihlette ezt a kérdést a benti cicákról? Ha igen, azt nagyon sajnálom, de talán ha elmagyarázom akkor jobban fogod látni miért állok így hozzá.


Nekem a cicák bent tartása nagyon szívügyem, el is mondom miért. Volt egy mudim, panelban (igen, jól látod). Akkoriban írogattam a kutyusos topicba, és ha el tudsz képzelni alázást amit kaptam ezért (napi 4-szer sétáltam a kutyával, mindene megvolt, satöbbi). Abba is hagytam ennek az oldalnak a látogatását, mert annyira rosszul esett ahogyan néhány ember támadott amiért szerintük állatkínzó vagyok.


A kutyus elköltözött tőlem (édesanyámhoz), ezt nem részletezném hogyan és miért mert nagyon magánügy (semmi köze nem volt ahhoz hogy boldogtalan volt vagy efféle!!!). Ezután lett egy cicám, akim most is megvan, és igen, panelban. Elkezdtem látogatni az oldalt megint, nagyon szeretem a macskákat is és különösen a sajátomat, és jó érzés volt hogy az emberek meghallgatják amit mondok, sok privát üzit is kapok amiben megköszönik, ez fantasztikus érzés, megint kedvem volt az egészhez.


És akkor elkezdett szemet szúrni az első néhány ilyen megjegyzés miszerint a benti macska börtönnek érzi a lakást, és hogy minden macska kimenne ha tehetné, és hogy "kalitka" a lakás, satöbbi.


Na most ha olvasod a válaszaimat bármennyire is, akkor tudod hogy nem szoktam durva lenni vagy megalázó, senkivel sem, ha olyan tudnék csak lenni 1-1 kérdésnél, akkor inkább hallgatok. De amikor ezt hallom, amikor megint ez történik mint amit anno a kutya miatt megkaptam csak most macskával, ahol megint kapok privát üzenetet hogy állatkínzó vagyok mikor szerintem ember legyen a talpán aki ennyit foglalkozik az állatával és figyel a boldogságára... Teljesen el tud füstösödni tőle az agyam, erre nagyon érzékeny vagyok mert sokszor ezt olyan emberek mondják, akik olyanokat is mondanak hogy az ivartalanítás nem természetes és hogy "csonkítás". És akárhogy próbálom körmöm szakadtáig magyarázni miért és hogyan és minden, valahogy mindig csak le van sz*rva és én tűnök úgy mint aki beb*ssza a macskáját a lakásba aztán elmegy élni a világát.


Ez rendkívüli módon rosszul érint engem az összes erőfeszítésem ellenére, ezért ilyenkor mindig nagyon sértetten reagálok, és úgy érzem én vagyok megtámadva, mert nem hiszem hogy azt ítélkezés bármennyit is segített bárkin is bármikor is.


Nagyon sokan vagyunk itt akik még a legrosszabb helyzetekben is a cicára próbálunk koncentrálni mivel semmit nem ér a gazdi bántása ha a macskája közben a belső szerveit kihányja az udvaron és senki nem viszi el orvoshoz.


Volt itt olyan kérdés is hogy a kutya megharapta a cicát és annak a bele (jól látod) kilógott a hasfalán, és a kérdező kérdezte mit lehetne csinálni házi gyógymódként, otthon.


Na most ehhez össze kell bárkinek szednie magát hogy úgy álljon a dologhoz hogy a macskát tartja szem előtt, de volt nem egy nem két emberke akinek sikerült és a cica végül eljutott az orvoshoz, ami szerintem az egyik legnagyobb sikersztori volt aminek tanúja voltam, onnan indulva hogy ragasztóval szerették volna visszatömködni a beleit a hasfalába :).


Ugyanúgy ahogyan a kérdezőknek is lehet különböző háttérben meghúzódó körülménysorozatuk amit mindig próbálok észben tartani, lehet a válaszolóknak is, tudod? És ezt nem rosszindulatúan kérdezem, csak tényleg így van. Lehet bárkinek borzalmas napja és megnyitja ezt az oldalt hogy elfeledkezzen egy kicsit a sok rosszról ami aznap a munkában történt vagy bármi, és akkor szembejön valami olyan amitől felforr az agyvize, akkor lehet hogy úgy fog válaszolni mint egy elmebajos, pedig csak rossz napja volt.


Szóval szerintem 2 oldalú a történet mindig :).

2013. febr. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Mecse!

Nem tudom mikor látogattad a kutyás oldalt, de ahogy én mostanában elnézem, elég rendesen le vannak azok pontozva, akik a lakásban tartott kutyák ellen vannak. Rosszindulatú emberek mindig vannak, de a közösség elég jó ott, aki jót mond szinte mindig megkapja azonnal a 100%-ot, aki pedig azzal jön, hogy állatkínzás lakásban tartani, azonnal 0%-on van. Nekem az ottani közösség sokkal, de sokkal jobban tetszik, mint a macskás. Ne vedd a szívedre annak a pár embernek a véleményét, bár lehet, hogy régebben más volt ott, nem tudom. Sokan azért nem jönnek a macskás oldalra, mert iszonyatos a színvonal, napi szinten vannak haldokló macskák, akik nem kapnak orvosi segítséget, kutyáknál ez minimális.

Én személy szerint azért válaszolok úgy egyes kérdéseknél, mert sokan tényleg természetesnek tartják, hogy a macska fogyóeszköz. Nem is tudom mit gondolhatnak, hogy felteszik ide a kérdést naívan, erre ennyi leszidást kapnak, pedig a szüleiknek, szomszédoknak, falubelieknek tök természetes, hogy a macska szaporodik majd megbetegszik, elpusztul, majd újra szaporodnak, minek ivartalanítani, a végén kipusztulnak a macskák.

A legjobb lenne ketté választani az állatok kategóriát, egyik része a felelős állattartás, másik a "falusi". Nem szeretnék belebotlani az állatkínzókba, de így sajnos belebotlok, és nem tudom szó nélkül hagyni, ez sok embert biztos iszonyatosan zavar.

2013. febr. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Akinek pedig annyi esze van, hogy megkérdezi mit kell csinálni egy beteg macskával, annak teljesen mindegy, hogy a macska most, vagy két hét múlva vagy két hónap múlva pusztul el oltás, ivartalanítás hiányában, egyszerűen nem éri meg neki egy macska miatt vesződnie, mert lehet, hogy ott van még x macska, különböző bajokkal. Valakivel beszéltem privátban akinek el is pusztult a macskája, írta, hogy még van vagy 15, ebből 8 kicsi, most születtek, és senkinek nem tudja őket elajándékozni. Az ilyen ember macskája ha nem most, majd legközelebb pusztul el, bármilyen válasz felesleges az ilyen kérdésre.

Az meg, hogy a macska benti, kinti vagy kinti-benti, nem érdemes foglalkozni vele, a világot nem lehet megváltani, a macskatartók 90%-a kint is tartja a macskáját, majd úgyis maga rájön a hátrányokra előbb utóbb.

kutyás oldalon, ha vemhességről kérdez valaki, mindegyik válasz arról szól, hogy ivartalanítani kéne, mivel milliós a gazdátlan állatok száma. Itt ez sokszor nincs így, ha odaírja valaki, még ő van lepontozva, mert, hogy miért le lehetne kismacskája, mi köze hozzá.

2013. febr. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Igen, Mecse jól érezted, hogy nekem meg a te hozzászólásod azon része borzolta fel az idegeimet, hogy az állatkínzás gondolata jutott az eszedbe az én leírásomról. Nagyon lehetett érezni, amit le is írtál magadról. Én meg sajnos hajlamos vagyok mindent magamra venni. Ezért sem akartam ott válaszolni meg privátban sem írni, mert nem vagyok ilyen, de mégis bántott a dolog. Nem kéne nekem sem ilyen "hevesen" reagálnom és személyeskednem. Így névtelenül sem érzem tisztességesnek a dolgot. TUDOM (írásaid alapján) és ÉRZEM (hogy szereted, ápolod és odafigyelsz rá), hogy tök jól bánsz a macskáddal és eszem ágában nem volt állatkínzónak titulálni azt, aki bent tartja az állatát. Nekem van lelkiismeret furdalásom, hogy az enyémet kiengedem, és én meg pont ezért érzem ugyanazt amit te csak a fordítottjában. Hidd el, nem egyszer volt rajta a hám és sajnos igen, nagyon engedékeny vagyok, mikor néha keményebbnek és következetesebbnek kéne lennem. Nincs veled semmi bajom, éreztem, hogy te is sérültél és hogy nem akarsz rosszat, de rosszul esett az írásodban pár dolog. Utána meg már jött a lavina.

Tudom, hogy rengeteg ember van, aki bele sem gondol dolgokba és én is számításba veszem, amiket te is leírtál.

Rettenetes dolgokat olvasok és az is szörnyű, hogy tényleg a macskák valahogy fogyóeszközként vannak számon tartva. De ha csekély is az esély arra, hogy néhány embernél megváltozzon az állattartással kapcsolatos felfogása és kissé visszás is ez a kérdez felelek dolog, szerintem az már egy lépés, hogy az ember legalább megkérdezi, hogy bizonyos esetekben mit tehet. Valamennyire azért mégis érdekli az állata, ha néha korlátozottak is a megoldási lehetőségei vagy az azzal kapcsolatos gondolatai. És mint itt is le lett írva, sikerült is megmenteni egy cicát, ez szerintem is szuper!

Én magamból kiindulva is tudom, hogy ha esetleg helyzet van annyira betudok pánikolni, hogy baromságokat teszek és kérdezek, de ha esetleg kapok normális választ akkor sikeresebben megteszem az első lépést és valamennyire helyre tesz. Igaz engem nem bántottak a szó szoros értelmében itt és mindig rendesen válaszoltak, de tökre átérzem a többiek helyzetét, akkor is, ha néha én is pipa vagyok rájuk.

És tényleg van azért itt pár ember, aki a macska érdekeit nézi és úgy is válaszol, hogy az segítség a másik félnek vagy legalább pozitív próbálkozás, nekik minden elismerésem.

De sajnos vannak kibicek is, akik ezt-azt bekiabálnak, holott semmi tapasztalatuk, semmi rálátásuk a dologra csak kiélik itt a frusztrációjukat. Én többek között ezeket az embereket nem értem, mert ezzel a hozzáállással semmit nem lehet elérni, csak még jobban elidegenednek egymástól az emberek.

Na jó, már kicsit sokkk belőlem, elnézést.

2013. febr. 24. 13:40
 8/12 anonim ***** válasza:

Elég sokáig én is próbálkoztam szépen, segítőkészen válaszolgatni, de már rájöttem, hogy nincs értelme az olyan esetekben ahol látszik, hogy borzasztóan tartják a macskákat. Ahol van remény, ott persze normálisan válaszolok.

Legalább a macskatartástól menne el azoknak a kedve, akik hagyják őket szenvedni...

2013. febr. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Most olvastam a kérdést, amire utaltál kérdező :) Látom te is írtad a kis elkerített részt, én is azt javasoltam ott. Szerintem ez nagyon jó ötlet, így a macska lehet kint is és bent is :) Kertes házban saját udvarban miért tartanám csak bent, panelban is kimennek az erkélyre, levegőzni jó ha tudnak, amikor kedvük van hozzá.
2013. febr. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Mecse ***** válasza:

Kedves 5-ös válaszoló;


Köszi a kedves szavakat, sokszor lepereg rólam a bántás de van amikor olyan pillanatomban kap el hogy nem tudom figyelmen kívül hagyni és az a legnagyobb bajom hogy elkezdem magamat megkérdőjelezni tényleg rosszat teszek az állatomnak? Pedig láthatóan olyan kiegyensúlyozott cica hogy az állatorvosnál behívnak mindenkit nézzék meg milyen csodamacska... És mégis. Ezért bánt. De nagyon jólesett amit írtál, be fogok nézni a kutyás oldalakra is akkor, hátha változott a helyzet azóta (ez az egész nem tegnap volt, nyilván :) ). A "vicces" az volt hogy én mudik között nőttem fel mert nagypapám egész életében juhász volt isten nyugosztalja, mindig voltak mudijai egész életében. És akkor olyanokat kaptam hogy egy juhászkutyát nem lehet panelban tartani annak tér kell és hogy ilyen és olyan mentalitású, és hogy nekem fogalmam sincs a természetükről, stb. És persze, könyvekből ismerni könnyű egy fajtát, én meg a szénaboglyában fetrengtem velük totyogós koromtól...:) Na de eltérek a témától, elnézést. Csak meg akartam köszönni amit írtál.


Kedves kérdező!


Értelek én (azt hiszem), és sajnálom ha bántóan hatott amit írtam. Én inkább úgy éreztem hogy magamat, illetve minden benti cicás pajtásomat és sorstársamat védem a hozzászólásommal. Én írtam is hogyha lehetne rá lehetőségem akkor vinném sétálni a kis nyomimogyi macsekomat minden nap, de ilyen helyen 4 sávos út melletti betonrengetegben kilencezer póráz nélküli (sajnos)neveletlen kutyával nem hiszem hogy bárki profitálna sajnos belőle.


Egyetértünk abban hogy a törődés illetve odafigyelés első lépése sokaknál az hogy feltesznek itt egy kérdést. Sokszor sajnos kiskorúak, nagyon fiatalok akiknek nincs kontrollja az adott szituáció felett, kézzel-lábbal próbálnak segítséget kapni, de csak a bántást kapják pedig nem ők a felelősek a helyzetért, hanem a szüleik, és ami még fontosabb, a cica a lényeg az adott helyzetben.


Sokszor kapom meg hogy kioktatónak vagy leereszkedőnek hatnak a válaszaim, mikor ez az amit legkevésbé szeretnék. Egyszerűen tudom hogy sokan maguktól nem olvasnak utána a dolgoknak, nem tájékozódnak, nem kérdezik meg az állatorvost, viszont ha már ide feltesznek egy kérdést akkor látom hogy elolvassák amit válaszként kapnak, ami pedig csodálatos dolog, mert az információ áramlása nagyon fontos és életeket menthet / emberek hozzáállását változtathatja meg szerencsés esetben egy életre, de még ha csak annyit is elér az ember hogy a delikvens elgondolkodik a dolgon, már az is nyert szituáció.


Nekem az a tapasztalatom hogy az emberek luxusnak tartják hogy vannak akik az állatokon "problémáznak" mikor vannak sokkal nagyobb és égetőbb gondok is ebben az országban, "kit érdekelnek a nyüves macskák túlszaporodási problémái?!".


Vannak "menthetetlen" helyzetek sajnos, és van ahol nem segít a kedvesség, és bármilyen megértő vagy, nem fog semmilyen eredményt hozni... nem azt mondom hogy a durvaság igen, az sem, semmi. Nem tudom mióta vagy ezen az oldalon, nem szeretnék következtetéseket levonni, de hogyha nem régóta, akkor sajnos idővel te is látni fogod hogy van akihez egyszerűen nem jut el amit mondasz, legyen az bármilyen hangnemben előadva, egyszerűen nem.


Be is rekesztem a gépelést mert mindjárt regény születik :D...

2013. febr. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!