Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Lányos anyák! Ti hogyan...

Lányos anyák! Ti hogyan fogadtátok el a lányotok barátját (vő jelöltet)?

Figyelt kérdés

A kérdés arra irányulna, hogy ha elsőre nem is lett volna szimpatikus, de a lányotok jól megvan vele (több éve) és haladnak is az életben (dolgoznak becsületesen, tanulnak folyamatosan, támogatják egymást, önerőből (szülői segítség nélkül) vásárolnak ingatlant, autót.

Beleszólnátok az életükbe csak azért, mert nektek nem szimpatikus a fiú (férfi)?



2014. dec. 18. 12:20
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
86%
Én férfi vagyok. Te pedig a leány. De nem, nem szólnék bele. Ugyanis nem tartozik rám! Csak sajnos sok szülőnek ez magas.
2014. dec. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
86%
Beleszólni esélytelen. Viszont miért nem szimpatikus? Általában azért szokták ellenezni a szülők a kapcsolatokat, mert jövőt nem látnak benne. Ez a kapcsolat szépen halad. Mi az oka, hogy még mindig nem tudod elfogadni a férfit?
2014. dec. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Lehet nem fogalmaztam pontosan, engem nem fogad el az "anyósom". :)
2014. dec. 18. 12:27
 4/23 Janka néni ***** válasza:
74%

Pár év után már nem szimpátiáról van szó, ne is haragudj.

Szimpatikus lehet egy-öt alkalom alatt, később, ha mennek szépen a dolgaik és tartjuk a kapcsolatot már megismertem és ez alapján viszonyulok hozzá.

És ha az még mindig nem győzött meg, hogy jól meg vannak, haladnak stb. (ahogy írod) akkor még is mi a baj vele? Hogy Te nem választottad volna vagy nem vonzódtál volna hozzá? És? Kit érdekel. Örülj, hogy minden rendben!Nem lesztek a vejeddel külön is öribarik.

Beleszólni meg? Csak azért, mert a srác nem szimpatikus? Te miről beszélsz? Bele semmiképp sem szólnék. Ha kérdezik a véleményem, kérik a tanácsom, elmondom. De úgy látom, a Te építő kritikád nélkül is jól intézik az életüket. Szólj csak bele! Akkor nem csak a szimpátia lesz a kérdés, hanem végre eléred, hogy konfliktussá dagadjon,mert nem hagy nyugodni, hogy a vejed "nem szimpatikus".

Az én lányom barátját eleinte furcsállottam, azt hittem nem illenek egymáshoz. Aztán a srác felengedett két-három alkalom után és már látom, hogy a lányom mit lát benne. Én még sokáig (ha kitart a kapcsolat) csak ülök és figyelek, próbálom megismerni a srácot. Bízom benne, hogy nem akar "megfelelni", hanem adja magát.

2014. dec. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 Janka néni ***** válasza:
90%

Jaaaaaa. Hát nem, nem fogalmaztál pontosan.

Nem fogad el? Beleszól e miatt a dolgaitokba vagy csak érzed ezt?

Azért figyelj! A lányos anyák gyakran a vonzalmukat palástolják a vő el nem fogadásával. Illetve ezzel a vetítéssel. Ugyan akkor az is lehet, hogy szimplán féltékenyek a saját lányukra (mert jobban választott, mert jobban sikerült a párkapcsolata) és az ő szépen alakuló életére. Tudom, hogy nem helyes, de vannak ilyenek (pl. az én anyám is ilyen volt)

2014. dec. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
94%
...Az én páromat sem fogadta el anyám ,mindössze azért mert ő nem "ilyet" képzelt el mellém ,hanem olyat akinek egzisztenciája van ;tanultabb :/ !!! Évekig a kapcsolatunk ellen dolgozott anyu ,nem örült annak sem mikor megtudta ,hogy jön az unoka ... Most már 13 éve ,hogy együtt vagyunk a párommal boldogságban ,szereteteben :-) ! Aviszony milyen ? Ha nem szükséges ,nem találkoznak a párommal .Azt már elértük ,hogy nem szapulkodik anyám ,belátta hogy mi boldogok vagyunk és ezen nem változtathat ,de egyvalamiről nem szokott le ! Az élő világon mindenbe beleszól ... mindent úgy akar látni ,ahogy neki tetszik . legyen szó a lakás berendezéséről .. bármiről ..Ez van ,én is látom amit minden ismerős is mondott ..anyám nem fog megváltozni soha ! Ez van ...Én tanultam ebből ,látom magam előtt az ellenpéldát .. Nem szólnék bele ,a lányom életébe feltétlen ... kivételt képez ha olyan párt választ majd magának a lányom ,aki minősíthetetlenül bánik vele .. na azt nem hagynám én sem szó nélkül !
2014. dec. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
86%
Kislanya miert nem rakja rendbe a kedves anyukajat?
2014. dec. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
89%

Minden tisztelet mellett: az idősebbek mindig azt gondolják ők jobban tudnak mindent ezért szólnak bele. Van olyan ismerősöm (anyám lehetne) aki elmondja a véleményét, majd közli ha tetszik meg fogadjuk ha nem nem. és továbblép a dolgon.

A nem elfogadás az más tészta! Számtalan oka lehet, de a legtöbb értelmetlen kitalált stb. dolog. A párod egyke? vagy a legkisebb királylány? Mert ez mind ok. Én anyósom szeme fényét a királyfit (2 lánytestvér mellől) vittem el. na ő se ilyen menyt képzelt. nem is beszélünk... de ha nekik így jó...

Jah és én egyke kislány voltam egyetemre jártam a párom pedig kétkezi munkás, mégis első perctől szerette anyám és elfogadta. nem mondom hogy nem akar beleszólni dolgokba, hogy szerinte az vagy az úgy vagy így jobb lenne, de az idősebbek ilyenek. de mint mondtam a nem elfogadás az más. hát vagy megszoksz vagy megszöksz.

2014. dec. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
30%
Biztos van valamid amiert nem fogad, ird csak le :)
2014. dec. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
86%

Én lányos anya vagyok felnött "gyerekekkel".


A lányaim partnereihez nem álltam ellenségesen soha. Természetesen volt, aki nem volt neked szimpatikus, és ennek vagy volt oka, vagy csak símán érzés.

HA csak ellenérzésem volt indok nélkül, akkor egyszerüen elfogadtam, hogy nem nekem, hanem neki kell az adott baráttal lenni és nem szóltam semmit.

Ha úgy éreztem, hogy ok van az ellenszenvnek, akkor egyszer (egyetlen egyszer) elmondtam a lányomnak, hogy nekem mi nem tetszik benne, és ezzel lezártam a dolgot.


Ha bármelyik barát eljött, akkor - függetlenül a szimpátiától - udvariasan láttam vendégül, elvégre a lányom partnere.


Az életükbe nem szóltam bele, és nem is áll szándékomban késöbb sem. Ha valamben megkérdezték a véleményemet, akkor elmondtam, de utána az ö dolguk, hogy mit és hogyan döntöttek.


Szerintem minden szülönek el kell fogadni, hogy a felnött gyerekei a saját eéltüekt élik úgy, ahogy nekik jó, és nekem ebbe semmi beleszólásom sincs.

2014. dec. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!