Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jó érzem, hogy még lesznek...

Jó érzem, hogy még lesznek problémák anyóssal?

Figyelt kérdés
Én 23 N, párom 25 F. Pár hónapos kapcsolat, nagy szerelem, egyetértés és komolyan gondoljuk a jövőt egymással. Eddig minden rendben volt szülők terén. Az én szüleim olyan mentalitásúak, hogy nem igazán szólnak bele a magánéletembe, teljesen felnőóttként kezelnek. Páromnál ez teljesen másképp van. Az apja szó szerint lesz@rja, hogy mit csinál, de az édesanyja mindenbe beleszól. Kisfiam vegyél kabátot, mert hideg van. Ha ő nem fázik és nem veszi fel, akkor rákiabál. Mútlkor karácsonyi nagybevásárlást tartottunk és már úton voltunk autóval. Anyuka hivogatta vezetés közben, hogy merre vagyunk már, miért nincs még otthon. A párom beleüvöltött a telefonba, hogy vezet, ne hivogassa, mert nagy a forgalom, majd rácsapta. Meg volt mondva neki, hogy ha elérünk egy ponthoz megcsörrentjük. Párom tiszta ideg már, mert gyerekként kezeli, pedig dolgozik, spórol, rendes, nem balhés, sőt, még sütni is tud, mindenhez ért. A párommal lehet külföldre megyünk majd dolgozni. Azt mondta már egyre jobban kivánkozik el a háztól, mert nem birja már ezt, pedig szereti az anyját, hisz ő nevelte fel. Az anyja erre azt mondta, hogy úgy sem lenne sehol sem olyan jó helye, mint otthhon. Bevallom őszintén én ezt megmosolyogtam. Teljesen életképtelennek tartja és azt hiszi, hogy csak ő tud róla gondoskodni rendesen. Eddig úgy éreztem örül nekem, sőt, minden ismerősének eldicsekedte, hogy a fia végre talált egy rendes, okos, tanult lányt, aki még főzni is tud, házias és szép is. Most meg a párom fejéhez vágta, hogy papucs (nem tudjuk mire alapozta) és szilveszter óta duzzog. Történt ugyanis, hogy bevallom reggel 6 után becsiccsentve és hót fáradtan estünk haza. Tombolán nyertem egy csomó dijat és egyik csomagot anyósnak igértem kb fél hulla álapotomban. Mikor felkeltünk délben minden krémet kibontottunk anyóssal és mondtam neki, hogy ha szüksége van valamelyikre válasszon nyugodtan,. Lényeg, hogyy nem emlékeztem, rá, hogy pontosan melyik csomagot igértem oda neki és utána nem kapta meg. Azt mondta neki nem kell egyik sem, vigyem haza anyukámnak. Utána párom mondta, hogy ezen sértődött meg, mert megigértem neki de nem kapta meg. Aláirom, hogy ebben hibás vagyok, de utána fejalánlottam neki, hogy bármelyiket odaadom szivesen, de nem kellett. Úgy viselkedik azóta, mintha vérig sértettem volna, pedig jó szándék vezérelt. Párommal alig kommunnikál azóta, ő pedig teljesen kivan, hogy most meg fog romlani a viszonyunk egymással. Az anyukája már azt is kitalálta, hogy ő fél attól, hogy a párom majd az én családomhoz fog húzni, ő meg egyedül marad és majd az unokáit sem hagyjuk látni.(???) Teljesen ledöbbentem, de már kinomban elkapott a röhögés e mondatok hallatán. Felajánlottam páromnak, hogy egy hét múlva sütök pitét és elviszem hozzájuk békülésképp. Mit tudnék tenni ? Konfliktuskerülő ember vagyok, de ha folyton lebeszélnek a hátam mögött egy idő után ki fog jönni belőlem a feszkó és azt nem nagyyon dijjazná senki.
2015. jan. 3. 12:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%

Ismét egy "anya"! Miért nem az apákkal, apósokkal van a sok probléma???


Igen jól érzed. Lesznek itt még problémák! Állj a sarkadra az elején. Mutasd meg, hol az anyós helye!

2015. jan. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
14%

A mi (bár inkább az én és a nagymamám) problémáját, látom kissé más fényben. A különbség az, hogy mi naponta több órákat vagyunk összekötve, és én nem tehettem meg vele azt, amit te tehetsz vele. Közömbösnek lenni. Nem kell undokoskodni, panaszkodni egyszerűen mindenhez amit ő tesz-vesz faarcot vágni (bár ehhez nekem nincsen szívem, és szerintem neked sincs).

Amit tehetsz, a világ legegyszerűbb dolga: egyetérteni vele. Ha a te anyósod az én nagymamám hasonlít valamelyest, akkor ez a módszer beválhat. A drámakirálynők a vitákról ismertek, de ha te (de inkább te és a párod) mindenben egyetértesz, nincs kivel vitatkozni...Nem kell feltétlenül úgy tenni, ahogyan ő parancsolja (pld: a kabátos incidensnél) csupán nyugodtan (a nyugodtság általában bosszantja az efféle időseket) azt mondani "Igen XY néni, rendben, úgy lesz". A végén ráun a piszkálódásra.

2015. jan. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
70%

Sajnos változtatni nem fogsz tudni az anyósjelölteden.

Én két éve vagyok együtt a párommal, ő 28, én 20.

Detto ugyanez mint amit leírtál, életképtelennek tart minket, mindenbe beleszól hogy hogy csináljuk, vegyünk kabátot, mert ő látta a tévében hogy hideg van kint (évek óta nem mozdul ki a házból) stb.

Szeretnénk majd összeköltözni idővel, mikor ez az anyósjelöltem fülébe jutott, elkezdett hisztériázni, hogy ezt mi hogy képzeljük, fogalmunk sincs róla, hogyan kell fenntartani egy háztartást, nem vagyunk normálisak és így tovább. Hétvégéken jövök ide hozzájuk, próbálok segíteni neki, igyekszem barátságos és tisztelettudó lenni, de mégis volt már vele egy keményebb vitám, mert nem tudok mindent lenyelni. Viszont azzal is tisztában vagyok, hogy ez az ő lakása, az ő háztartása, az ő "vára", itt nekem nincs beleszólásom semmibe. Csak sajnos otthon már egy ideje felnőttként vagyok kezelve, nem gyerekként, és elég nehéz ezt elfogadni, hogy ez a nő most úgy csinál mintha ő teremtette volna a világot. Konkrétan vacsorára is csak azt ehetjük amit ő mond :D Tegnap is hiszti volt, mert a barátom azt merte kivenni a hűtőből amit megkívánt, és nem azt amire anyósjelölt gondolt. Idézem: "Tegnap engedélyeztem, hogy egyél a bacon-ből, de ott van még a pozsonyi is, a fejedre öntöm, ha ott marad."

Majdnem hangosan felröhögtem mikor meghallottam, hogy "engedélyeztem". Komolyan engedélyt kell kérni, hogy ehessünk? Kinőttem én már ebből, basszus...


Bocsi, hogy idezúdítottam neked mindent, csak kikívánkozott, de nagyon... és ez a fele sem annak ami itt van éppen...


Kerüld a konfliktusokat ameddig tudod, én is ezt teszem. Nem szeretném, ha még tovább romlana a kapcsolatunk, de érzem, hogy ki fog jönni belőlem idővel, és az nem lesz szép...

Kitartást :)

2015. jan. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
57%

3-as vagyok, 1-esnek mondanám:

Úgy szeretném megmutatni neki, hogy hol a helye, de sajnos ameddig nem élünk külön (nekem úgy jött le, hogy a kérdezőék sem élnek még külön), addig ezt nem tehetem meg, mert gondolj bele, hogy nézne ki hogy elküldöm a fenébe a saját házában?

Idővel, ha már egy közös kis háztartásunk lesz, abba nem szólhat bele, de addig sajnos nyelni kell...

2015. jan. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
72%

Jól érzed. Ha nem álltok a sarkatokra, és költöztök össze anyóstól minél távolabb, akkor nem sok jövőt jósolok nektek.

Persze minden azon múlik, a párod valójában mennyire szeret téged, mennyire tudtok ti együtt jól működni, és ami a leglényegesebb, a párod levált-e már teljesen anyuciról, vagy ha még nem is, képes-e most leválni, akár a te hatásodra.

2015. jan. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
15%
A semmin problémáztok már rögtön most előre. Mi lesz veletek később, ha már esetleg gyerek is lesz?
2015. jan. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
71%
6-os, ha nem élsz benne, nem tudod ez milyen. Neked semmi, annak aki átéli, annak nem az. Lehet neked is van olyan problémád amire mi azt mondanánk, semmi.
2015. jan. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
7-es! Ha ennyire elviselhetetlen a helyzete,akkor minek találkzik az "anyósával"? Beszéld meg kérdező a barátoddal, hogy nem akarsz az anyjával összefutni, ha lehet.
2015. jan. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Párommal letisztáztuk, hogy mindkettőnk külön akar élni, semmiképp sem anyós,apóssal, bele is őrülnék 1 hét után. Eleinte egy közvetlen, beszédes, aranyos nőt ismertem meg. Úgy éreztem kedvel, visszajelzéseket kaptam, hogy mennyire örül. Most kezdődtek a gondok. Láttam eddig is, hogy ő az a beleszólós tipus, de ráhagytam, hogy félti az egy szem fiát, ugyanis párom egyke. Most megint áll a cirkusz. Holnap utazom fel a vizsgáim miatt az egyetemre és megbeszéltük a párommal, hogy ma lejön hozzám (kb 15 perc kocsival) és elmegyünk pizzázni és jönnek a barátai is. Nemrég felhivott, hogy ne készüljek, minden lefújva, olyan szinten ideges volt, hogy talán még igy nem láttam. Üvöltött, szidta az anyját. Nem engedi el a fiát hozzám, mert csúszós az út és ő megfog halni és hideg is van. Párom és én is kimentünk az udvarra, mert fogalmam sem volt róla, hogy milyen az idő. Kb. 2 fok volt kint, alig fáztam felöltözve és csont száraz az út, semmi ón,jég, amire anyós hivatkozott. Én már jelenleg nem tudom, hogy sirjak vagy nevessek. Nem akartam a párom megbántani és inkább javasoltam, hogy ne beszéljünk, nem akarok veszekedést, higgadjon le ő is. Én kidühöngtem a legjobb barátnőmnek. Párom annyit irt, hogy felhivta az édesanyja legjobb barátnőjét és közölte vele, hogy velem nincs baja, nagyon örül nekem. De ezek után valahogy nem tudom elhinni, mindent magamra veszek. A párom sik ideg, én már a sirás határán vagyok, mert min. egy hétig nem találkozunk és már most hiányzik. Én igyekszem jóban lenni párom rokonaival, nem akarom úgy inditani, hogy nem megyek többet oda stb. Nem tudom mi lesz igy velünk, remélem mihamarabb elhúzunk külföldre :(
2015. jan. 3. 20:22
 10/15 anonim ***** válasza:
81%
ne haragudj de az én szememben az nem férfi,aki képes nem eljönni értem ,mert az anyja nem engedi:( az anyós sem komplett ,de a férjed is egy anyu pici fia:P
2015. jan. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!