Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Akik anyóssal, apossal éltek...

Akik anyóssal, apossal éltek együtt, hogy bírjátok?

Figyelt kérdés

Külföldön élünk én a párom és a lányunk, lassan 10 éve vagyunk együtt, 3 évig jártunk együtt, addig még otthon laktunk, de én csak látogatóba jártam hozzájuk, nem is volt baj anyóssal. Aztán költöztünk ki külföldre, de mikor hazamegyünk 2 hétre, nekem az elég anyósból. Ott kell laknunk náluk. A tisztaság mániája borít ki a legjobban, de ugye nem adok ennek hangot, saját otthona, mindenki úgy csinálja, ahogy akarja.

De most kijött hozzánk látogatóba egy hete és teljesen kiborít, enyhén sértőnek találom, amit csinál. Reggel 4-kor felkel és körbenyalja a házat. Minden nap, majdnem minden percében takarít. Első reggel kivonult és lepókhálózta a házat kívülről, Lesikálta az ablakkereteket, ajtókat kívülről, mert belül nem tudott mit takarítani, mert tudom, hogy tisztaság mániás, ezért kitakarítottam a házat mint egy nagy takarításnál. Az összes ablakot lepucoltam, az összes sarokba benéztem, nehogy egy kis por legyen, kimostam még a függönyöket-ő két hetente szokta mosni. Takarítónőként dolgozik-mellesleg én is. Kutyát tartanak a lakásban náluk, minden nap felporszívóz, feltöröl. 4-kor kel otthon minden nap. Hát itt is minden nap 4-kor kel és mindig keres magának takarítanivalót, minden nap feltörli a konyhámat, mire felkelek, kimegy, gazol, fölsöpör...stb. Ha be akarom előzni, nekem is 4-kor kéne kelnem. Hát én nem kelek fel 4-kor csak azért, hogy beelőzzem és olyan őrült se vagyok, hogy minden nap ennyit takarítsak. Lehet, hogy most hülyén hangzik, de rohadt feszélyeztetve érzem magam a saját házamban, és félek, hogy a férjem majd megjegyzi, hogy úgy tűnik, mintha én csak láblógatnék. Azonkívűl olyan, mintha felülbírálna ezzel anyós. Ebéd után ülnék még 5 percig az asztalnál, de nem tehetem, mert akkor anyós mosogat el, hiába mondom neki, hogy üljön nyugodtan, mindjárt elmosom, akkor azt mondja, hagyjad. Most lehet megkapom tőletek, hogy örülj neki, hogy 3 hétre mindent megcsinál, de rohadt frusztráló, azonkívűl mondom, attól félek, férjem máshogy fogja ezt látni. Ha az én családom jön el, ők tudnak nyugton ülni.

Ha otthon laknánk, tuti átjárna majdnem minden nap, és akkor már valószínű nem is lennénk együtt párommal. Bármit túlélünk párommal-sok mindent túléltünk már-de anyóst kizárt, hogy túlélnénk. Én állandóan pampognék, hogy már megint ott van nálunk, párom meg próbálná megvédeni...

Hogy bírjátok, akik együtt kell éljetek az anyóssal?


2014. aug. 3. 10:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
60%

Ki így, ki úgy!

Örülj.hogy neked csak 3 hetet kell kibírni.

Majd utána lazulsz ha hazament.

2014. aug. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%

Jól, pedig 17 éve tart.


Nekem beteg lett az apósom, mikor a lányom 3 hónapos volt, anyósnak kevés volt hátra a nyugdíjig, nem akartuk, hogy az ápolási lehúzza majd az összeget, ezért vállaltuk, hogy ideköltözünk (ráadásul én ápolónő vagyok). NEm volt nehéz döntés (pláne albérletben éltünk), és nem is bántam meg. Mázli, hogy amit én imádok (főzni, vasalni), azt ő nem szereti és fordítva a vásárlással :)

Mi az elején megbeszéltünk mindent, én utalom a számlákat, ő nem fizet semmit, csak az újságot, meg tömi zsebpénzzel az unokáját (17 éves), amiért egyszer nyakon csapom.


Én úgy gondolom, simán megoldható problémamentesn az együttélés, de értelmes felek kellenek hozzá, akik szólnak, és a szabályok tisztázása. Teszem hozzá, jó fej, mindig az én pártomra ll, ha a férjemmel vitázunk :)

2014. aug. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%
A férjeddel beszéld meg, hogy szóljon rá az édesanyjára, illetve ha ilyen elviselhetetlen, ne jöjjön 3 hetekre látogatóba, csak 3-4 napra és kész.
2014. aug. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
6%

Én úgy gondolom, hogyha szereted a feleséged, akkor az édesanyját is elfogadod az ő személyiségének minden negatívumával együtt.


Azért írom ezt, mert ő már abban az életkorban van, amikor nem tudsz rá hatni, ha pedig állandóan felveszed a rigolyáit, akkor a végén Te fogsz idegileg kikészülni.


Nem könnyű!

2014. aug. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
44%
édes drága, kedves, aranyos lepontozók, fáj, hogy megdőlt az elméltetek, hogy anyóst csak utálni lehet, vele lakni szenvedés, különben is dögöljön meg, akinek jó dolga van?
2014. aug. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
37%

Nálunk pont ellenkezöje van. Én vagyok tisztaságmániás, de azért a türhetö kategória.. :-D ilyen rohamot kapok, olyankor kitakarítanám a falat is belülröl a téglák közt!!! Szerencsére párom leállít, ha kicsit sok kezd lenni... :)

Anyós alig föz, nem mosogat, nem takarít rendesen, csak döglik a rohadt tv elött és siránkozik a betegségein, ami mind a fekvés miatt van!!! Évtizedek óta gyüjtöget, "Jó lesz még valamire.." alapon!

Mikor após leszólja, akkor nagy nehezen puffogva csinál valamit, de istenem, inkább bele se kezdene!!! Olyan ötletei vannak!!! :-D Utálom a kajáit, az inkább moslék, az én anyukám sírva fakadna.. A teljesen felismerhetetlen lekvároktól meg állandóan bajuk van (én nem eszek abból)..

Én még nem szóltam le, de nem is kell, nálunk megteszik helyettem a férfiak! Egyszer eldöntöttük! Lesz..rjuk, mi pedig megbeszéltük a pasikkal, hogy ki mit csinál meg, miben segítenek és kész! Após is tök szeret! :) Együtt dobáltuk ki a mamika sza..rjait, mikor a szeretett drogos fiacskájával nyaralgatott! Kerek 27 éve lejárt füszereket találtunk!!!! :-D :-D :-D :-D


Megértem, hogy nem egyezik az értékrendetek. Ezért kell helyre tenni a kis buksiját, mert nem fogod bírni!!! Ülj le vele, mondd meg: "Anyuka, maga itt vendég. Kellemetlenül érint, hogy elveszi minden kedvenc munkámat! Menjen haza, ha nem felel meg nálunk!" Mi lenne, ha megosztanátok a dolgokat? Pl. a kertben "joga van" kapálgatni a virágokat. :) Ne hagyd, hogy zsarnokoskodjon én is kikészültem!!!

23N

2014. aug. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Egyébként elhiszem, hogy frusztráló, én is vendégül láttam sógornőméket pár napra, és nekiállt takarítani, holott otthon meg mereszti a seg...g.ét. Elég ideges voltam tőle.

Viszont te most 3 hétig lazulhatsz, hagy takarítson, tényleg csak ezt tudom mondani. A másik, hogy ő otthon is folyton takarít, pedig ha így van, gondolom nincs kosz és dzsuva, mégis megcsinálja, otthon sem azért takarít, mert szükséges, hanem azért, mert ettől érzi magát jobban. Nem hiszem, hogy ez ellened szól, inkább a saját igényeit elégíti ki ezzel, így érzi jól magát, hát hagy csinálja.

Azt sem hiszem, hogy megszól érte a férjed, gondolom ő már megszokta, hogy anyuka mindenhol takarít.

Én otthon vagyok így, ha látogatóba megyünk apuhoz. Kajálunk, én még hagynám, hogy leszaladjon a kaja, így nem ugrok azonnal mosogatni. Ő néz rám, hogy mivan nem mosogatsz el? Mondom megvár, majd 10 perc múlva. Az is.t.en b...sz...a meg felkiáltással, hogy akkor majd ő megcsinálja, üljek nyugodtan, felugrik, és látványosan elkezdi. Én meg fogom magam, megköszönöm az ebédet, és kimegyek. Mondtam már neki, hogy ha ő azalatt a pár óra alatt, amíg ott vagyunk, mosogatni akar, ám tegye.

Én ebből már nem csinálok gondot.

2014. aug. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
22%
En nagyon orulnek, ha egy anyos minden nap korbenyalna a hazat, foleg kivulrol. Haza se engednem, Te meg koszond meg neki.
2014. aug. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
59%

Fusztrálo hát,mi vendégül láttuk párom anyuját,direkt dobbantani akartam a főztömmel meg minden(először volt nálunk) és ő akart elmosogatni.Egyől állt fel míg én még ettem,esélyem sem volt megakadályozni.Az a baj ezzel,illetve nem baj,de ezzel ő segíteni próbált,de gyakorlatilag porig alázott vele,én így éreztem(mert mellesleg nem annyira felhőtlen a viszonyunk).Igy én meg tudlak érteni hogy nem kellemes 3 hétig végignézni higy gályázik nálad,míg te csak "habzsi-dőzsizől"(legalábbis ezt te így érzed).

Én megbeszélném ezt a párommal,hogy ez a szitu teged zavar,beszéljen anyujával,mert benned okoz "láblógatós" érzést.Ha utána is takarít,akkor már nyugidt lehetsz,mert párod tisztában lesz ezzel,hogy miujs van valojaban.

2014. aug. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Már említettem neki, hogy kissé zavar, direkt magam bevédése céljából...tudom én, hogy ő meg attól van rosszul, ha nem mozdulhat, csak ha én vendégségben vagyok, akkor alkalmazkodom. Eszembe nem jutna másnál takarítani. Csak kíváncsi voltam, ki hogy bírja. Tényleg, le a kalappal azok előtt, akik el tudják viselni egymást és itt mindkét oldalra gondolok. Borzasztó frusztráló lehet. Tulajdonképpen ez csak nőknél szokott problémát okozni, mert két asszony egy konyhában nem fér meg:D
2014. aug. 3. 13:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!