Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti hogy állítanátok le őket?

Ti hogy állítanátok le őket?

Figyelt kérdés

Anyósomék nagyon aranyosak,kedvesek és mindig próbálnak segíteni. Evvel semmi baj. Mi vidéken lakunk ők egy nagyvárosban. Kb 25 km-re lakunk egymástól. Van egy 9 hós babánk. Nagyon szerettünk volna kistesót és most sikerült. Én kicsit vártam volna de a férjem meggyőzött,hogy sokat fog segíteni ahogy anyósomék is ezt mondták. Szüleim is segítenek de ők napközben nem tudnak hisz heti 7 napból 6-ot dolgoznak. Van,hogy őket is megkérjük egy vásárlás vagy egy mozi erejéig.

Anyósomék viszont otthon vannak. Havonta 3 napot náluk kell töltenünk,mert az orvos a városban van.

A múltkori 3 nap alatt folyton kézben volt a babuci ami nem lenne baj de be se rakták a járókába csak egyik kézről a másikra adták. Mondtuk,hogy ez nem jó ne csinálják mire ránk förmedtek,hogy majd ők tudják. Ennek az lett az eredménye,hogy a babánk itthon se marad meg a járókában és csak kézben alszik el ahogy náluk volt. Én nem bírok vele 30 percet sétálni veszélyeztetett terhesen és folyton mehetek utána míg előtte napi 1 órát járókázott míg megcsináltam a dolgom és utána játszottunk aztán beraktam a kiságyba egyedül elaludt napi 2-szer 2 órát és éjjel. Most ez abszolút kiesik,mert hiába hagyom a járókába csak ordít. Így csak akkor alszik ha hulla fáradt de akkor is 1 órát vagy ha sétálunk vele. Így nyűgös is. Szóltunk nekik emiatt de mindig azt mondták,hogy az ő dolguk a kényeztetés örüljünk,hogy vigyáznak rá. Ti hogy állítanátok le őket ha szükség van a segítségükre? Vagy tűrjük el de így meg én nem bírok a gyerekkel. Előre is köszönöm.


2015. jan. 12. 11:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%

Ott vagytok 3 napig folyamatosan??? Vagy havonta 3x ott van náluk pár órát, amíg te orvosnál vagy?

Végül is mindegy, mert néhány nap alatt nem lehet teljesen megváltoztatni egy kisbabát sem, illetve ugyanúgy hány nap alatt visszaszokhat a baba az otthoni rendre.

2015. jan. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%
A kicsi nem az anyos miatt nyugos, 9 honapos, fogak, mar meg van neki is az akarata, stb. Ne szurd el a jo kapcsolatot.
2015. jan. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
3 napot havonta. Ez már a 4. ilyen hónap. Mi próbáljuk visszaszoktatni,hogy egyedül is ellegyen,de könnyen hozzászokik ráadásul 2 hetente hétvégente is megyünk.
2015. jan. 12. 11:42
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
Alapvető gond van: A gyerekemmel az történik, amit ÉN mondok. Akkor is, ha ez a nagyszülőknek nem tetszik. ÉS bár nem értek egyet, hogy gond, ha kézben van, de ha Ti nem akarjátok, akkor nem lesz kézben. Mert ti vagytok a szülei. Több határozottságra lenne szükséged, mert később komolyabb gondok is lesznek ebből.
2015. jan. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Azért nem szóltunk eddig,mert nem akartuk őket megbántani. ráadásul mi próbáljuk úgy nevelni,hogy minden éjjel egyedül alszik (kivéve ha nagyon nyűgös de az ritka) és szeret is egyedül aludni. Ne legyen mindig kézben kicsit foglalja el magát egyedül is persze ne mindig. Napi 1 óra járóka és 2*1-2 óra alvás ahogy sikerül. Mióta hazajöttünk nem marad meg a járókába és csak úgy alszik el ha sétálunk vele. eddig úgy is elaludt ha leraktuk az ágyba.
2015. jan. 12. 11:54
 6/12 A kérdező kommentje:
a fogát pedig kenjük,hogy ne fájjon neki. Ha az lenne a baj kézben is sírna hisz akkor szokott.
2015. jan. 12. 11:55
 7/12 anonim ***** válasza:
77%

4-essel értek egyet: a te gyereked, te döntöd el, mi a rendszer és kész. Kényeztetni úgy is lehet, ha nem szegülünk szembe az anya akaratával. Ha a segítségükre szorultok, úgy persze kellemetlen konfrontálódni, de attól még nincs igazuk, és nem is kell rájuk hagyni. Meg tudlak érteni egyébként: az én feleségem mozgáskorlátozott, és így valóban rászorul az anyós segítségére, aki viszont ezzel elég rendesen visszaél. Nem is kérjük már meg nagyon semmire.

Tényleg várni kellett volna a második gyerekkel, de persze nem ez volt a kérdés. Az a tanulság, hogy az ember úgy kalkuláljon, hogy csak magára számíthat. Ha mégis kap segítséget, az tiszta haszon.

2015. jan. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Ha később vállaljuk a kicsit akkor is kéne a segítségük,mert nagyon sokat kell várni és nem bírná ki. Megpróbálunk határozottabbak lenni csak elég nehéz úgy,hogy amúgy tündérek és más baj nincs velük.
2015. jan. 12. 12:10
 9/12 anonim ***** válasza:
64%

Esetleg próbáld meg arra felhívni a figyelmüket, hogy a babának jót tesz az alvás, az unokájukkal tesznke jót, ha hagyják aludni a szokásos időben, akkor fejlődik az agya stb...

Talán ha ebből a szemszögből közelíted meg,h a gyerek érdeke a dolog, akkor jobban elfogadják.

2015. jan. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
72%
Én is azt mondom amit az egyik válaszadó, hogy alapvetően ott kezdődik a probléma, hogy ha valamit nem szeretnél, hogy csináljanak a gyerkeddel, vagy te megtiltasz vmit, hogy pl. nem ehet csokit, akkor az anyósék ne rendezzék le annyival, hogy majd ők tudják, neked meg kuss. A ti gyereketek, nem az övék, tehát igen is, ne hagyd annyiban, hogy bármit megtehetnek a gyerekeddel, mert úgy sem szólsz. Nem kell bunkón, hogy rossz legyen a kapcsolatotok velük utána, és összeveszni sem kell, de ha logikusan, magyarázattal együtt érvelsz, hogy "Kati néni, legyen szíves a gyereket az ágyába rakni ha álmos, és ne kézbe altassa, mert ha 6 hónapos terhes leszek és egyedül leszek otthon, akkor sajnos nem tudom ugyanezt megtenni, így fontos, hogy a gyerek hozzászokjon, hogy egyedül aludjon el." stb.
2015. jan. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!