Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Röviden: Eladtuk após garzonját, az árán a házunk mellé építettünk neki egy garzont külön fürdővel, wc-vel, hogy ha majd nem bír, ne kelljen utána utazgatni.

100 ezer Ft nyugdíjat kap. Első hónaptól lead 50 ezret. Mondtam a férjemnek, hogy ez szerintem kevés. Abból megy neki az áram, a víz, kábeltévé, fűtés, és a kaja is. Azt mondta neki após, hogy ő belefér. Most télen betelt nálam a pohár. Elfogyott a rengeteg tüzelő, amit vettünk. Észre vettem, hogy ugyan annyi fát használ el naponta a kis garzonra, mint mi az egész házra. Én spórolok, ő meg eszetlenül tüzel, és alsógatyában nézi a tv-t. Én már úgy rühellem, hogy nem is beszélek vele. Átviszem neki a kaját tálcán, épp csak oda röffent, hogy "kössz!" Egy bunkó. Férjemnek szétszámoltam papírra a költségeket. Csak nézett. Belátta, hogy a tüzelő nem fér bele. Átment hozzá, hogy kéne egy kis pénz fára, azt mondta, hogy neki nincs pénze, esetleg tud adni 10 ezer Ft-ot. Ez tegnap volt. Ma haza jött a férjem, és látta, hogy mennyi fa hiányzik már megint a rakatból, nem fog kitartani míg megkapja a pénzt. Átment hozzá megint, hogy ez így nem jó, és azzal jött vissza, hogy szegény após egész nap a hidegben ült a szobában, nem is tüzelt, én használtam el a fát. Veszekedtünk. Megint ott tartunk, hogy az após belefér az 50 ezerbe, mert ő hetente csak egyszer fürdik. Büdös is mint a görény, nem is hívom át enni, átviszem neki tálcán. Már azt találtam ki, hogy beköttetem az öregnek a gázt, konvektorral, és fizesse magának a számlát, fához ne nyúljon, amit mi veszünk. Vegyen magának enni, és a rezsibe adjon 10 ezret. Erre én vagyok a szívtelen és a gonosz. Ki vagyok bukva, mert másfél éves babánk van, lenne hová tennem a pénzt. Már gagyi pelenkát veszek, fél éve nem vettem magamra semmit, mert nem jut. Még amit anyukámtól kaptam pénzt születésnapomra is bele kellett tennem a közösbe, hogy kijöjjünk. Férjem meg el van keseredve, igazat ad, de a végén mindig ott kötünk ki, hogy apját védi. Adjatok tanácsot kérlek!!!



2015. jan. 19. 18:39
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja, a gázzal kapcsolatban nekünk kéne kifizetni a bekötést és a konvektort, mert neki nincs pénze. Csak tudnám mire költ el havi 50 ezret, ha kap kaját, nincs semmi kiadása, másik gyereke sincs.
2015. jan. 19. 18:42
 2/13 anonim ***** válasza:
46%

Ki baszni mint a macskát szarni. Kullancs. É baszogatnám őt elpakolnám a fát be mennék hozzá és jéghideg vízzel leönteném.

Nem fog érteni a szóból.

2015. jan. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
62%

Elég rosszindulatú stílusban írtál.

De ettől függetlenül, én inkább kibírnám a helyedben még a konvektor (Nem lenne jobb egy radiátor? A konvektor nagyon zabálja a pénzt, vagy rosszul tudom? Nálunk ezért lett lecserélve anno az összes konvektor radiátorra.) és a gáz bekötésének az árát, és utána akkor tényleg legyen az, hogy fizeti magának a fűtést legalább. A villany és víz maradhat egyben, mint mondtad azokkal "nincs gond", bár szerintem nem a spórolás miatt nem fürdik, hanem inkább igénytelen. Szóval akkor kössétek be neki, fához nem nyúlhat, szedjetek tőle mondjuk 40-et és akkor úgy intézi magának ahogy akarja.

Férjeddel pedig ne veszeked, ha megegyezik a véleményetek, akkor próbálj megnyugodni, és elmagyarázni neki a helyzetet, hogy az apukája miatt nehogy már a gyereke és te szendvedjetek hiányt. Mert most már van egy új családja, ők a legfontosabbak, persze, apukára is ugyanúgy vigyázni kell és szeretni kell, de ha alsóban tud ücsörögni egész napokat, akkor ne higyje el, hogy annyira fázik.

Ha ez a konvektoros dolog nem jön össze, azt is lehetne csinálni, hogy apósnak külön kimérni, mennyi fát használhat el naponta/hetente/havonta, és különrakni a tietektől, hogy a tiétekhez ne férhessen hozzá.

2015. jan. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%

A gázbeköttetése legalább félmillió. Azt miből fizetnétek ki?

Egyetértek azzal, aki azt javasolta, hogy tegyétek külön neki a fát, amivel tüzelhet.

2015. jan. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%
Még annyi: egy külön fáskamra építése sokkal kevesebbe kerül, mint a gáz beköttetése.
2015. jan. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%
na, azt nem fogod velem elhitetni, hogy havi 150ezer a lakásfenntartás. Mert nyilván ha az ő része 50ezer, akkor a tiétek kétszer annyi... miből jön neki össze az 50ezer?
2015. jan. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%
Közös lónak túros a háta. Mióta világ a világ, ez így van.
2015. jan. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat. Külön fáskamrát javasolta anyukám is, és bezárni. Csak a férjem szerint ez ciki. Ezért is a vita. Aki a 150 ezres költséget írta nem tudom hol él, de 4 emberre bizony kevés is a rezsi + reggeli, ebéd, vacsora. Mert após 50 ezerből kaját is kapja. Megnézném ki él meg 50 ezerből havonta!!!
2015. jan. 19. 20:22
 9/13 kovpet ***** válasza:
90%

"Csak a férjem szerint ez ciki."


A mindennapi veszekedés és a tűzifa miatti válás majd a gyerektartás fizetése 20-25 évig azért némileg "cikibb" szerinte is, nem?

2015. jan. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem a férjed bután gondolkodik. Azért van külön garzonja az apukának, mert KÜLÖN él, külön háztartása van (attól hogy te főzől rá), szóval teljesen normális ha KÜLÖN tartjátok a fát. Az ő háztartására és a tiétekére. Ez szerintem alapból így lenne korrekt. Ha ennyire nagy a baj az apóssal, még azt is lehet, hogy ha nem tetszik neki a helyzet, akkor vegye magának a fát, mert ti nem tudjátok ezt finanszírozni, hátha észbekap.
2015. jan. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!