Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek is igaza van a...

Szerintetek is igaza van a sógornőmnek?

Figyelt kérdés
Ma anyósék disznót vágtak eladásra. Én dolgoztam, így nem tudtam otthon lenni. Sógornőm aki másik városban lakik beszólt, hogy mit gondolok én, hogy nem segítek. Mégis minek? Nem magunknak vágtunk disznót és amúgy is hentes csinált mindent. Tényleg én vagyok a szemét amiért nem kértem szabadnapot?
2014. nov. 13. 19:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs igaza.
2014. nov. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem ismerjük a részleteket. Együtt laktok az anyóssal? Kérték, hogy segíts? Kérték a sógornőt? Egyáltalán: a sógornő - aki más városban lakik - honnan tudja, hogy te a munkahelyeden voltál, és nem a disznóvágáson? Amúgy nem vagy szemét.
2014. nov. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
ilyenen miért izgatod magad? nevesd ki - te döntöttél, úgy hogy nem veszel ki szabadnapot a disznóvágás kedvéért és kész, jól döntöttél - légy büszke és sz@rd le
2014. nov. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%

Nincs igaza. Hagyományok szerint a disznóvágásnál az egész család ott van és segít, de egyáltalán nem kötelező.

Bár tényleg nem ismerjük a körülményeket. Ha ti is kaptok ajándékba húst, akkor illik cserébe besegíteni. Ha fizettek érte, akkor nem illik elvárni hogy segítsetek. Ha pedig egyáltalán nem kaptok belőle, akkor senki se várhatja el, hogy egy egész napot gürizzetek a semmiért, illetve szabadnapot is kell őmiattuk kivennetek.

2014. nov. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy fenet! En se kertem volna szabadnapot egy nyamvadt disznovagas miatt. Ha nem volt elore megbeszelve, hogy ott leszel mert szukseg van a segitsegedre, akkor neked van igazad.
2014. nov. 14. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Sógornőd miért nem vett ki szabadnapot és ment segíteni? Ha ez neki annyira fontos, az nem lehet ok, hogy másik városban lakik.

Önmagában, amit leírtál és kérdeztél egyébként nem elég. Függ a körülményektől is, hogy igaza van -e a sógornődnek, vagy sem.

2014. nov. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Attol fugg, ha a bevetelbol nektek is jar akkor a munkabol is, ha csak maguknak vagtak eladasra akkor csak nekik kell ott lenni.
2014. nov. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!