Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Van rá esély, hogy valaha...

Van rá esély, hogy valaha elfogadnak (vagy legalább elviselnek), vagy ne nagyon foglalkozzak a helyzettel?

Figyelt kérdés

Ha rossz a kategória, elnézést kérek.

Több, mint 1,5 éve (nemsoká 2 éve) vagyok együtt a barátnőmmel. Nagy a korkülönbség köztünk (27 év), és a barátnőm még otthon lakik (hamarosan összeköltözünk, de ezt sem nézik jó szemmel a párom szülei), és a szülők a mai napig neheztelnek rám e miatt. Szinte mindennel próbálkoztam, de úgy látszik, a szülőknek nem elég az, hogy szeretem a lányukat. Nagyon fáj, hogy ezt kell látnom, mert a szüleim évekkel ezelőtt elhunytak.


Mit tudok még tenni? Hiába ültem le velük semmi, mintha a falhoz beszélnék.



2015. febr. 12. 18:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha 2 év alatt nem változott a helyzet, akkor nem is fog egyik napról a másikra. Az évek múlásával talán. Nem írtad, hogy ki az idősebb, de valószínűsítem, a lány lehet nagyon fiatal, ha még otthon lakik. Azt sem írtad, hány éves. Ha 20 év alatti, mélységesen elítélnélek, és csupán a lányom iránti szeretetből erőltetném magamra a közönyt. Milyen ember az, aki egy 27 évvel fiatalabban találja meg az értelmi/érzelmi színvonalának megfelelő társat? Ráadásul ha ez a fiatalabb egyén még nem rendelkezik kialakult jellemmel (vagyis nincs legalább 23-25 éves, amikor azért már az ember kezdi megtalálni önmagát), akkor tulajdonképpen csak egy alakítható, formázható ágybetétet keres magának, akit aztán olyanra nevelhet, ami neki megfelel. Ha tizenéves korában jöttél össze vele, akkor az pedig a szánalmas kategória, olyannyira kevés lehetsz egy felnőtt nőhöz képest, hogy csak egy tapasztalatlan fruska tekint férfinak. Lehet, hogy rosszul esik, amit mondtam, de ez játszódhat le a szülők fejében is. Én nem látom, hogy mi változtathatna az idősebb félről kialakított képen, hiszen a párválasztása meghatározza a jellemét.. Talán ha a fiatal 30 körüli lesz, és látom, hogy a saját ütemében alapított családot vagy választott karriert, nem pedig azért, mert a másik befolyásolta a saját érdekében, továbbá olyan életet él, ami számára is megfelelő (nem ül otthon 30 évesen, mert a 60 éves férje nem akar kimozdulni), akkor nyugodnék meg egy kicsit. Ez azt jelentené, hogy legalább jelentett annyit a lány, hogy saját önző érdekei miatt nem gátolja a kibontakozását a férfi attól félve, hogy ha tapasztaltabb lesz az életben, el fogja hagyni. Ha a lány még 30-as éveiben is vele van, és nem kényszerből, akkor elfogadnám. Lehet lepontozni, de gondolom, kérdező, azért tetted fel a kérdést, mert olyan ember véleményét kérted, aki a lány szüleihez hasonlóan viselkedne adott esetben.
2015. febr. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Hát, én sem örülnék, ha kvázi az apjával kavarna a lányom, meg tönkre vágná az életét.
2015. febr. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

Én 27 éves vagyok és van egy 2 éves lányom. Most ha belegondolok h valamelyik korombelivel, mondjuk férjem haverjával összejön majd a lányom, feláll a hátamon a szőr. De apám haverjaira se tudok vonzó férfiként gondolni. Hát tényleg elég fura a helyzet.

Biztos vagy benne, h a csaj nem csak a pénz miatt van veled? Ugyanis lehet a szülők nem is rád mérgesek, csak átlátnak a lányukon, főleg ha egy 18 éves fiatalról van szó...

2015. febr. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
25%

Nem fognak elfogadni. Mindegy mit csinálsz.


Egyébként nekem egy náalm 22 évvel idősebb pasim volt egyszer de nem ment tönkre az életem. Nem is értem mitől ment volna. Együtt voltunk 2 évet, aztán ráuntam és lecseréltem. Addig meg jó volt azért, mert legyezgette a még kiforratlan egómat. Ha már valakit sajnálni kell, az inkább ő volt, főleg, hogy nála abban a korban családalapítási stb. szempontból már minden elpocsékolt idő aranyat ért, én meg még épp csak elkezdtem az életem és nekem nem számított.

2015. febr. 12. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

Mondjuk a szülők azért a lányuknak is föltehetnék a kérdést (nem számon kérve, hanem érdeklődve), hogy mi vonzotta őt egy 27 évvel idősebb férfi karjaiba.

Ez kőkemény apakomplexus! Ha a lány szülei normális kapcsolatban élnek együtt, akkor elképzelni sem tudom, miért apjához hasonló korú férfival jön össze a lányuk.


Kérdező: költözzetek össze, éljetek együtt 1-2 évig. Ha ezalatt boldog lesz a lány, akkor a szülei is oldódni fognak.

Nem tudom, beszélgettetek-e családról, közös gyerekről. Ha a lány mondjuk 20 éves, te 47 vagy, mire gyereketek lesz, minimum 50 éves leszel. Lesz-e erőd, egészséged fölnevelni őt?

2015. febr. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát igen, ez szerintem nagyon sok már, ezt lehet, hogy én sem tudnám lenyelni, akár 2 év után sem.
2015. febr. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Te kis pedofil.
2015. jún. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!