Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Melyik lehetőséget választanát...

Melyik lehetőséget választanátok? Melyik "éri" meg jobban nekünk? (anyós lakhatása)

Figyelt kérdés
Páromnak sosem volt túl jó a kapcsolata a szüleivel, mert világ életükben alkoholisták voltak, az apja az tényleg egy utolsó semmirekellő sz*r ember volt, aki ütötte-verte őket kiskorukban, állandóan ivott, drogozott, börtönben volt évekig, az összes pénzt elgépezte. Pár éve halt meg, szó szerint halálra piálta magát. Az anyja az, aki miatt azért felnőttek valahogy, bár ő sem veti meg az italt, vannak olyan időszakai, mikor folyamatosan iszik, nem jár be dolgozni, aztán utána egy ideig normális. Házuk volt, de elherdálták, azóta az anyja albérletről albérletre tengődik, de sehol sem fizet rezsit, albérletet, mert ha van is munkája, akkor is elkölti cigire meg minden szarra a pénzt, egyszerűen kifolyik a kezéből s így rövid időn belül mindenhonnan kidobják. 48 éves. Most volt megint egy időszaka, mikor szart mindenbe, nem járt dolgozni így kirúgták. Segélyt kap, albérletből megint mennie kell. Mi 200 km-re lakunk tőle, de minden hónapban mi adunk neki pénzt, hogy ne haljon éhen.... Március 1-el ki kell költöznie, munkája nincs, nem tudja, hova fog menni és miből. Nekem már iszonyatosan elegem van, hogy havi szinten 10-20-30-40 ezreket kell neki elutalni, attól függően éppen mennyire van szarban, és az ember nem tud nemet mondani, mert tényleg nincs mit ennie. Egyáltalán nem érdemli meg a segítséget, mert mint anya, mint ember ő is egy nagy nulla, ő cseszi el a munkahelyeit, albérleteit, de cigire persze mindig jut pénz valahonnan. Túlzás nélkül mondom, hogy ha adunk neki 5 ezer ft-ot, előbb vesz dohányt, mit kenyeret. Szóval most megint nagy a szar, nincs hova mennie, nincs pénze, semmi. Magunkhoz venni nem tudjuk és nem is akarjuk, hely sincs, van gyerekünk, teli a lakásunk. De ez hogy havonta szórjuk a pénzt egy feneketlen pénznyelő zsákba, ez sem megoldás. Férjem felvetette, hogy vegyünk neki egy egyszobás garzon lakást, természetesen a saját nevünkre, amiben lakhatna, s akkor már csak a rezsit meg a megélhetését kellene megoldania egyedül. Így nem az ablakon szórnánk ki a pénzt, csak befektetnénk egy ingatlanba, ami ugyanúgy a mienk maradna, s halála után kiadhatnánk, eladhatnánk, vagy ha valamelyik gyerek oda akarna költözni, akkor ott lenne.... Szóval, egy befektetés lenne, s nem kidobott pénz, mint a havi 30-40 ezer a nagy semmibe. Én megmondom őszintén egy kicsit óckodok ettől, nem tudom, hogy anyagilag tényleg ez lenne-e a megfelelő megoldás, de már a határtalan pénzelésből nekem is elegem van.... A kisvárosban, ahol lakik, nagyon olcsók a lakások, 1 szobást márt 4-5 millióért lehet venni, lenne annyi pénzünk hitel nélkül. Mit gondoltok, mit kellene tennünk?? Párom is tudja, hogy semmi segítséget nem érdemel, de nem hagyhatjuk éhen halni, meg hajléktalanszállón lakni (egyszer már oda került).
2015. febr. 14. 12:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
96%

Hát, még mindig ez a legjobb. Csak mondjuk azt mérlegeljétek, hogy egy ilyen ember sajnos minden segítség mellett is képes pénznyelő lenni. Mármint lehet, hogy pár hónapig nyugtotok lesz, de majd megint jönni fog, hogy most erre, most arra nincs pénze, gyógyszerre, kajára, jajj, a villanyszámla stb...


Ettől függetlenül a lakás még befektetés marad.

2015. febr. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
40%
Rendesek vagytok :-). Jó ötlet, de tisztázzátok, hogy nincs több pénz. A fizetéséből a rezsi árát fizukor elkérném. ( reméljük, talál munkát. Érdemes lenne mondjuk takarítói állást egy multiban, ott szokott lenni felvétel)
2015. febr. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
91%
és amikor lelakja a lakást, eladogatja a bútorokat és a rezsitartozás százezreit ott hagyja nektek, akkor is jó ötletnek fogjátok tartani?
2015. febr. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
95%
Azért kell fizetés napján elkérni a rezsit.
2015. febr. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
én már most sem tartom jó ötletnek, de most mit tudunk csinálni, március 1-től mehet megint a hajléktalanszállóra.... esetleg más ötlet ezeken kívül? :(
2015. febr. 14. 12:57
 6/20 anonim ***** válasza:
27%
ez jó ötlet, hogy gyakorlatilag vesztek egy házat magatoknak, és ő beköltözhet a "ti lakásotokba" (ha megveszitek), de a segélyből (22-23 ezer ft kb?) nem fogja tudni fizetni akkor sem a rezsit, megélhetést! csak annyi hogy lesz hol aludnia! közös költséget, rezsit fizetnie kellene + kaját venni, erre kevés akkor is a pénze, hiába van hol laknia. max annyival kevesebb terhe lesz hogy nem fenyegeti az a veszély hogy x nap múlva ki kell pakolnia és elhagyni a házat, meg albérletet fizetnie sem kell.
2015. febr. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Rezsi a saját dolga lenne, van neki ilyen feltöltős villanyórája, amit mindig visz magával (átszereltet) mikor költözik, na most azzal csak akkor van villany, ha tölt rá pénzt... Pontosan nem tudom hogy működik, de a férjem szerint azzal nem tud tartozást csinálni....
2015. febr. 14. 12:59
 8/20 anonim ***** válasza:
83%
villanytartozást nem, de van még víz, távhő, közös költség, csatorna is
2015. febr. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
90%

Ha ott lakna, ugyanúgy nem fizetné a rezsit, nektek kéne változatlanul havi 20-30 ezreket fizetni.

Ezzel ugyanott lennétek. A befektetés jó, nem kidobott pénz lenne nyilván.

Inkább menjen hajléktalanszállóra. Sosem fogja megtanulni, hogy hogyan éljen meg önállóan, ha egyszer mindig ott van neki egy fejőstehén, akitől kapja a pénzt.

2015. febr. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
18%
Hasonlóan szerencsétlenek nekem is a szüleim sajnos. Nagyanyám nyugdíjából élnek, bevételük szinte semmi. Én azt tanácsolom, költözzön abba a városba, ahol Ti vagytok, vagy egy szomszédos városba, és segítsetek neki valami munkát összekotorni, és fizetéskor vegyétek ki a kezéből a pénzt, intézzétek el az albérletet és a rezsit, aztán a maradékot adjátok vissza neki. Vagy a saját lakás is jó ötlet, amúgy én is ezt tervezem, mert az én szüleimnek sincs sajátjuk már. Veszek nekik majd egy kis házat később, de úgy mondtam nekik, hogy csak abban az esetben, ha már van x összeg bevételük.
2015. febr. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!