Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Az anyósom tényleg sokat...

Az anyósom tényleg sokat segít, de miért kell úton-útfélen visszahallani, hogy nélküle nem lennék sehol?

Figyelt kérdés

3 kisgyerekünk van, a kicsivel itthon vagyok gyeden. Mióta gyerekünk van, tényleg igyekezett minden héten elvinni Őket 2-3 órára, ami óriási segítség, ez vitathatatlan. Tényleg mindig megköszöntem, virágot vittem Neki, stb.

Abban a szabadidőben úgy döntöttem, hogy nem fodrászhoz megyek, sorozatot nézek, hanem tanulok. Soha nem kértem, hogy ekkor meg akkor vigye el a gyerekeket,ha épp ideje úgy engedte, akkor mentek. Ennek ellenére kicsit rosszul esik azt hallgatni mindenhol (tényleg, a zöldségestől kezdve az általam nem is ismert emberekig), hogy azért jutottam eddig, mert Ő mennyit segített. Tényleg segített, de elmondása szerint egy nagymama természetes igénye, hogy az unokáival legyen, akkor meg onnantól az én döntésem, hogy azt az időt mire hasznosítom, nem?


2015. febr. 15. 23:25
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

A nagymama nyilván örök életében szerette nagydobra verni a tetteit és önmagát dicsőíteni.

Óriási esély van rá,hogy nem fog már változni,így ne is várd a csodát.

Hagyd rá,Te tudod,hogy amit elértél azt mind magadnak köszönheted és akiknek a nagymami mesél,azok úgyis ismerik,hogy "csak mesél" - levonják a következtetéseket és ennyi,nem több.


Fel a fejjel :)

2015. febr. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%
Ha tényleg jó a kapcsolatotok akkor ne rontsd el. Ha legközelebb ilyen lesz hagyd rájuk, hogy aha, tényleg, na viszlát. Mama meg had örüljön, hogy milyen fontos.
2015. febr. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
18%

Azért valahol igaza van, nem? ha nem biztosítana neked ennyi szabadidöt, akkor nem tudnál tanulni, tehát az ö segítsége nélkül nem jutnál elöbbre.

Ezt el kell fogadni, mint tényt, föként mert érzésem szerint nem rosszindulatúan mondja.

2015. febr. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
26%

A nagymama terjeszti úton útfélen, hogy nélküle nem mész semmire, vagy az emberek látják, hogy épp ő van a gyerekkel, vagy megint ő vitte játszótérre...stb? Mert sokan ebből egyenesen arra következtetnek, hogy bezzeg neked milyen egyszerű, mert ott a mama, vagy hogy a mama nélkül nem is bolgodulnál.


Ezt azért jó lenne tudni, mielőtt esetleg elromlik köztetek a viszony, aztán kiderül, hogy nem is tehet róla.

Hozzánk közel lakott anyukám, és én is tanultam, amikor otthon voltam a gyerkőcömmel. Anyu vitte játszótérre a gyereket, és én nekem is úton útfélen mondogatták, hogy milyen jó, hogy anyu foglalkozik a gyerekkel.

2015. febr. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm szépen a válaszokat!

Tényleg nagy segítség, de megfordítva a kérdést: ha nem tanulnék, akkor nem is találkozna a gyerekekkel? Nem azért van Velük, mert én tanulok, hanem azért, mert szeret Velük lenni. Én meg ezt az időt próbálom jól használni, ennyi. És amellé, amit Ő segít, még azért nekiülök éjszaka, délután, amikor alszanak a gyerekek, stb., sokkal több időt fordítok rá, mint heti 2-3 óra, ezért akkor is úgy érzem, hogy ez nem az Ő érdeme.

Sajnos a terjesztésről meg annyi, hogy ezt az Ő szájából hallják az emberek, az öcsémet pl. fel szokta hívni, hogy ezeket elmesélje Neki, ha a zöldséges nem is a legjobb forrás, tesómtól el tudom hinni, hogy állandóan ócsárol.

2015. febr. 16. 22:08
 6/6 anonim ***** válasza:
66%
Jaj ez borzasztó. Igen, vannak ilyen emberek, akik önként segítenek, de aztán lazán dicsőítik magukat. Velem az volt, hogy férjem vidéki nagynénje közölte, hogy idekoltozik hozzánk 4-5 napra, mert szerezne főzni a pesti rokonsagnak (olyan vidéki ételeket, amiket mi nem szoktunk) . A hátam közepére nem kívántam őt. Nekünk is főzött, de nem csak nekünk, hanem a férjem öccsének is itt főzött, aztán étel hordóban oda vitte. Senki sem kérte erre. Erre hallom a szobából, hogy vkivel beszél telefonon, hogy,, jaj, de fáradt vagyok, dehat muszáj volt idejonnom főzni, mert ezek nem tudnak...'' Csak lestem. Szóval nem szép dolog, ha valaki önként segít, majd felhanytorgatja. Nagyon nem szép.
2015. febr. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!