Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Normális, hogy én fizetem egy...

Sasuka kérdése:

Normális, hogy én fizetem egy olyan ház rezsijét, ahol hárman lakunk, és a ház nem az enyém?

Figyelt kérdés

Vagyis értsétek ezt úgy,hogy anyós én és párom élünk egy nagy,200 négyzetméteres családi házban. Én költöztem ide,mivel a párom anyja rokkantnyugdíjas,és egyedül nem tudja fenntartani a házat. Ezzel semmi probléma nem lenne, egyáltalán nem szeretnék ingyenélő lenni,soha nem is voltam az,csakhogy amit ő kap nyugdijat,abból nem a számlát fizet,vagy élelmiszert,hanem elcigizgeti,meg elutazgatja,kocsikázik egész nap,főzni nem akar,takarítani szintén nem,rám marad az egész. Ha olyan kedve van két napig megfőz,de a szemetet nem takarítja el mqga után,az már rám marad. Hozza kell tennem,hogy én jelenleg itthon vagyok a 4 hónapos lányommal,úgyhogy elég fárasztó mindent megcsinalni,hogy ne legyen kosz,mert azt meg nem bírom elviselni. Kezdek kikészülni,mert ezek mellett én fizetem a gyedemből a rezsit, a kaját,a babócám tápszerét,pelusát,az itthoni tisztítószereket,egyszóval mindent. Nagyon dühít,hogy egy olyan házért nullázom le magam,ami még nem is az enyém,(férjem a tulaj,anyós a haszonélvező,velem meg aláirattak egy házassági szerződést,hogy ez kizárólag a férjemé,amire nem tudom miért volt szükség,amúgy a francnak kellene ez a ház.) Demost komolyan,nem hiszem,hohy nekem kéne törnöm magam,hogy rendben legyünk a számlákkal,anyós meg most is vígan nyaralgat hévizen,nekem meg egy sincs,mert kifizettem mindent.

Még annyi,hogy a párom vallalkozó,most nem megy jól az üzlet,de ő azért,hülyeségekre költi ela pénzt. Neha ad nekem is,amikor már közlöm,hogYnincs egy vasam sem és a gyereknek kell valami, de nagyon ki vagyok segítve 10 ezer forinttal,amit egy hónapban csöpögtet. Az anyja ezt is jól csinálja,folyamat lehúzta régen,mondjuk most nem tud neki adni,de kedves anyós megoldja ezt mástól.

Ennagyon szeretnék elköltözni innen,de hát mama nem akarja eladni a házat,meg nagyon párom sem. Már gondoltam rá,hogy elmegyek albérletbe,de olyan szó szerint 0 forintom van,hogy vágjak így bele? Segítsetek légyszi,mert már a depresszió határán vagyok,nem tudom mi lenne a megoldás?


2015. márc. 21. 16:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

köv hónapban nem fizetnék ki semmit sem


külön bakszámlád van a férjedtől??

mert akkor egyszerűen csak a gyereknek és magamnak lévő dolgokat fizetném ki


és ezt hó elején közölném mindkettőjükkel

2015. márc. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
98%

Nagyon értelmes házasság a tiétek, ahol te állsz minden költséget, és a férjed le se szarja, ha szükséged van valamire. És neked még csak fel sem tűnik, hogy nem az anyós meg a ház a legnagyobb probléma nálatok...


Bár nem is tudom mit vártál, amikor hozzámentél egy ilyen nemtörődöm emberhez, aztán beköltöztél egy fél palota méretű házba egy rokkantnyugdíjashoz és lebabáztál. Mit gondoltál, ki a frász fog takarítani, a rokkantnyugdíjas, vagy a férjed, aki dolgozik...??

2015. márc. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
85%
Ezentúl ne fizess semmi mást, csak amit ti fogyasztotok a gyerekkel. A rezsit harmadoljátok el.
2015. márc. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
89%
Gafyd ott oket,ahoby most tudsz perkalni (gondolom nemkeveset) ugy egy kis alberletet is tudsz fuzetni....ne legy buta mert mind a ketten kihasznalnak
2015. márc. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Mióta tart ez az állapot? Hozzászoktattad őket ehhez a förtelmes viselkedéshez. Esetleg átmenetileg egy anyaotthonba költözni?
2015. márc. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ismerősöd, rokonod, akinél 1-2 hónapig lehetnél, míg összeszeded magad?
2015. márc. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem is csináladt azt, hogy a rezsi harmadát fizeted, csak magadnak és a babának veszel dolgokat, ételt, a házban csak azt a részt talarítsd ahol TE ÉS A BABA lakik. Gondolom van saját szobád a férjeddel, meg gyerekszoba, csak ezt a kettőt taraítsd.

Ha nem változik semmit a helyzet 1-2 hónap alatt, akkor nem tudsz anyukádhoz, esetleg rokonhoz, baráthoz költözni pár hónapra, míg összeszeded magad és tudsz albérletbe menni? Persze a rokonokat, barátokat kérd úgy, hogy később, ha egyenesbe jössz, akkor majd "rendezed az anyagiakat" tehát nem ingyenélőnek mennél, hanem rendeznéd a veled járó költségeket amint helyrejössz. Ha közelebbi barátok, rokonok akkor "elengedik" ezt, de szerintem fontos kifejezni azt, hogy nem "ingyen" mennél oda, nem kihasználni akarod őket.

2015. márc. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Le kell ülni hogy ez így nem jó. Elővenni a kockás füzetet és megtervezni mindent igazságosan. Te ne paprikázd fel magad ha ők mondanak valamit hogy az eddigiek szerint folytatnák. Elég csak higgadtan levezetni nekik hogy mi a helyzet és mit várhatnak tőled. Elmondani hogy ahogy nő a gyereked több igénye lesz, ezért olyan mintha őt fosztanád ki.
2015. márc. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ismerek hasonló esetet. Legegyszerűbben úgy tudna megszűnni ez az állapot, ha te és a párod külön költöznétek. Nyilván ő nem akar, de a családi béke érdekében talán ez a legjobb. Ez is milyen már, hogy még aláiratnak veled egy papírt, hogy ne kelljen a házon osztozni...
2015. márc. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A helyzet az,hogy anyósom nem rokkant,csak sunyi, és én nem gondolom,hogy nincsenek rossz napjai a betegsége miatt,csak olyan fura,hogy egyik percben úgy fáj a dereka,hogy le sem tud hajolni, a másik pillanatban meg úgy felpattan a kanapéról a telefonért,hogy azt még én is megirigylem. Ezért már nem hiszem el neki,mikor a rosszulléttel "takarózik",pedig lehet tényleg nem érzi jól magát. A fő gond,hogy megszokta,hogy egész életében eltartották,nem tud bánni a pénzzel,és a jó ég tudja kinek mennyivel tartozik. És nem az a fő gondom,hogy takarítanom kell,de jó lenne,ha legalább egy napig úgy maradna,tisztelné annyira a munkám,hogy vigyáz a rendre.

A párom nagyon sokat dolgozik ez tény,tőle sem várom el hogy takarítson! És nem lebabáztam kedves kommentelő,hanem védekezés ellenére terhes lettem, és eszem ágában sem volt elvetetni a gyerekem. Nem terveztük,de egyikünk sem gondolt abortuszra.


Na szóval a többieknek a válasz:


Nincs közös kasszánk,mindenkinek külön számlája van. Régen,amíg dolgoztam, úgy osztottuk szét a költségeket,hogy enyém volt a kaja,meg a tisztálkodási szerek, a páromé a rezsi. Anyósom meg élt,mint marci hevesen. Mikor megszültem,megbeszéltük a párommal,hogy mivel nekem fix jövedelmem van, minden hónap elején,így én kifizetema rezsit, ő meg ad nekem a hónapbam pénzt a többi kiadásra. Ez sajna nem igazán valósult meg,mert a vállalkozásával gondok vannak. Ezt el kell fogadnunk,próbál rajta változtatni,de nehezen megy. Viszont azt nemtudom elfogadni,hogy az anyukája nemhogy egy vasat nem ad,de még kér is tőle,meg még különleges igényei is vannak,hogy ezt kéne megcsinálni a házon,meg azt...nem tudom,hogy hogy gondolja,mikor a csekkek befizetése is kemény logisztika részemŕöl.Hihetetlen mennyire pénzéhes.

En is gondoltam mára harmadoljuka költségeket módszerre,csak azzal megi t nemvagyok kisegít e,hogy é belerakom, ők meg nem,sajna a csekk attól nem lesz befizetve.

Mondtama páromnak,hogy költözzünk,de hát akkor mi lesz anyóssal,hogy fogja fenntartani házat. Akkor javasoltam,adjuk el,de arról meg anyós hallami sem akar.

A házassági szerződés nem jelentett nekem gondot, mert nem tartok igényt más házára, sőt szivesen elköltöznék innen,hogy ne kelljen hallgatnom anyósom hülyeségeit.


Bocsi,kicsit hosszú lett,de olyan jó volt kiírni magamból.

Most osszeszedem a gondolataim, és holnap leülök párommal,aztán anyóspajtival is,ha hazajött a nyaralásából.

Majd megírom a fejleményeket.

Köszi nektek mégegyszer!

2015. márc. 21. 21:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!