Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem értik meg a szüleim,...

Miért nem értik meg a szüleim, hogy nem tudok kigazdálkodni egy lakáshitelt, úgy meg nem akarok, hogy addig a szülői "fészekben" maradok, amíg ki nem fizetem és csak utána költözzek?

Figyelt kérdés
Nagyon sok a feszültség itthon, rengeteget gyűjtögettem és egy egyszobás kis garzonra már összekapartam a pénzt, persze felszöktek az ingatlanárak, szóval 2 éve még ezért a pénzért másfél szobást is tudtam volna venni. Ha lakást veszek, akkor költözni is akarok, sajnos nekem nincs már türelmem az ő megromlott házasságukhoz, és nem akarok se maradni se visszajönni. De ők mindenképp rám akarnának erőltetni egy hitelt.
2015. febr. 18. 12:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha költözni akarsz és dolgozol, akkor felnőtt vagy és nem erőltethetnek rád semmit.

És te tudod, hogy milyen lakást szeretnél magadnak vásárolni.

Ebbe ők nem szólhatnak bele.

Hidd el, ha neked így megfelel ahogyan szeretnéd, akkor ne vegyél életed végéig nyakadba egy hitelt mert az komoly dolog, és 10-20 év múlva bánni fogod, és szivesebben lennél abban a kislakásban, amit kinéztél magadnak.

2015. febr. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Hol itt a gond? Vegyél egyszobás garzont és ha majd összegyűlt a pénzed, cseréld el nagyobbra.
2015. febr. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Vedd meg a garzont és költözz! Nekem is az volt az első lakásom, és imádtam :)

Egyébként érdekes, mert mifelénk pont, hogy a béka segge alatt vannak a lakások árai. Ma annyiért lehet kapni kétszobás lakást, mint pár éve egy garzont. Szóval nem tudom, te hol laksz :)

2015. febr. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Budapesten, és tömegközlekedő vagyok, szóval olyan helyek eleve kilőve, ahonnan autó kéne munkába járáshoz például.
2015. febr. 18. 12:18
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

De mi a baj a garzonnal? Ha arra már megvan a pénz, akkor vedd meg azt.

Nagyon jó lesz ám függetlenül, nyugiban, a saját otthonodban.

Aztán később, ha úgy alakul, akkor vehetsz majd nagyobb lakást. Addigra lehet, hogy többet is fog érni a lakásod. Általában a kis lakásokat jobb áron el lehet adni, mint a nagyobbakat.

2015. febr. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Budapest....

pl Újpest, Újpalota,

ok panel de aránylag olcsó

de mind a két helyről pl 25-30 perc a belváros ....


de tuti vannak még olyan helyek ahonnan jól be tudsz járni ...

2015. febr. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Én Újpestet nézem konkrétan egyébként. Apám ragaszkodna a panelhoz. Szerinte a többivel sok egyéb munka, felújítás van.
2015. febr. 18. 12:24
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Mit érdekel, hogy a szüleid mit akarnak? Tied a pénz és felnőtt vagy, mi a probléma?

Egy garzon tökéletes első lakásnak, eladósodni viszont a legnagyobb baromság. A te terved a jó, a szüleid mondanak hülyeséget.

Valósítsd meg a terved.

2015. febr. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Én még nem éltem külön, Pesten nőttem fel, Pesten tanultam, így még a kollégium is ki volt lőve, gyűjtöttem, amikor tudtam. Próbáltam tanácsot kérni tőlük, mert ők azért éltek másféle lakásban is, ők Pesttől távol nőttek fel, és a panel sem az első közös lakásuk volt, ők már költöztek. És úgy érzem, hogy nem is akarnak segíteni, mert mindig találnak valami kifogást, mint hogyha magukhoz akarnának láncolni. Zavar, mert mégiscsak a szüleim.
2015. febr. 18. 12:34
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Újpest közlekedés szempontjából teljesen jó.

Apudnak meg mondd meg, hogy a panel az panel. Ha érti, érti, ha nem, hagyd rá, ne vitatkozz vele. Kerüld a panelt.

2015. febr. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!