Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Magyar állampolgár vagyok,...

Magyar állampolgár vagyok, román állampolgárságú párom van és babát várok, magyar tb-m van, fizetem magam után, szülni is Debrecenbe fogok, de ha megszületik a baba Romániába szeretném hazahozni?

Figyelt kérdés
Esetleg valaki nem jártas ebben, ilyenkor korházbol kijön kap személyigazolványt, vagy mit lehet tenni?

2015. jan. 10. 16:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Okmányirodában kell igényelnetek a személyit, mert 14 év alattiaknak nem adják automatikusan. De amíg te benn vagy a kórházban, a párod el is tudja intézni.
2015. jan. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ebben az esetben ,mi a teendő,személyit kell csináltatni ,vagy útlevelet?
2015. jan. 10. 17:01
 3/10 A kérdező kommentje:
Ezt nem tudom ,hogy kiállítják-e egy ujjszülöttnek is?
2015. jan. 10. 17:02
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
ujjszülött???
2015. jan. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen ,ha majd megszületik ,hogy tudom átvinni a magyar állampolgárságú babámat.
2015. jan. 10. 17:04
 6/10 anonim ***** válasza:
88%
ÚJszülött :)
2015. jan. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem a helyesírási hibáim kijavítását kértem ,hanem a kérdésre választ!!!!
2015. jan. 10. 17:10
 8/10 anonim ***** válasza:
68%

A személyi igazolványhoz szerintem a kisbabát is be kell vinni az irodába a fénykép miatt.

Ott kapni fog helyben egy ideiglenes személyit amivel ki tud lépni az országból. Aztán harminc napon belül meg fog érkezni postán az eredeti személyi. Minden első személyi igazolvány ingyenes.

Szerintem hívd fel az okmányirodát hogy mennyivel szülés után kell időpontot kérnetek.

Ha Debrecenben túl nagy a tömeg, lehet hogy érdemesebb egy környékbeli kicsi városban elkészíttetni a személyit.

2015. jan. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%
szülj kint, probléma megoldva.
2015. jan. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
6%
Hakint szül, nem kapja meg a benti támogatásokat, ezért ez kizáró tényező. Szülj bent, és megkapsz mindent, többet, mint aki itt született. Rosszul csak a magyarok járnak ma magyarországon.
2015. dec. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!