Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tehetnék anyósomért?...

Mit tehetnék anyósomért? Betegesen féltékeny.

Figyelt kérdés
Idős,közel 80 éves, parkinsonos, depresszióval van kezelve,egy éve,(eddig be is vált a kezelés)gyenge idegzetű,apósom se segit,mert inkább piszkálja,mint megnyugtatja. Én látom el,de néha már sok nekem is ,hiába magyarázok neki bármit,bevette a fejébe,hogy apósomnak szeretője van (létezhetetlen) Idegileg nekem is megterhelő volt ez a hónap, miért nem akarja meghallani,megérteni az érveimet? Itt laknak a szomszédban,naponta 3-szor megyek, ápolom,gyógyszerek,ebéd , fürdés stb.Lehet csak panaszkodok,de most nincs kinek elmeséljem... bocs . Férjemet se akarom terhelni,mert elég baja van neki is.

2015. ápr. 10. 09:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
80 év, parkinson, depresszíó, demencia, téveszmék - semmit nem tudsz tenni, csak elviseled amíg birod
2015. ápr. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert minél jobban bizonygatod, annál biztosabb, hogy takargatni akarsz valamit, falazni az apósnak. Mint írtad, beteg, fokozatos lesz a leépülése, szerintem azt is meg fogod érni, hogy Te leszel após szeretője.És úgy gondolja, hogy ha vele nincs szex, akkor biztos máshol van.De ne feljtsd el, hogy beteg az elméje is.
2015. ápr. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Jó, hogy elmondtad, ez egy kicsit könnyíthet a nehéz helyzeteden. A legnehezebb ápolni egy idős, beteg embert, leszívja az életerődet, energiádat. Próbálj meg, ha nem ott vagy, feltöltődni, ne tegyen tönkre. És a ott vagy, a szövegét átereszteni a füleiden be-ki. Bólogass, igen, igen, ne menj bele magyarázatba, vitába, nem lehet a betegsége miatt. Mert -ha igaz is lenne - mit kéne tenned? semmit. Próbáld bevonni apóst az ápolásba. Sok erőt Neked!
2015. ápr. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát igen. Köszi a válaszokat. Majd terelem a témát. Sok mindent elfelejt,de ezt naponta elmondja. Igazatok van,valahol én is tudtam ezt,de ki kellett öntenem ami bennem volt,meg is könnyebbültem. Én csak szeretném,hogy olyan időskora legyen,amilyet megérdemel, míg aktív volt,jószándékú, szelíd asszony volt. Mindig azt gondolom magamban,hogy engem adott jutalmul az ég neki,hogy sok türelemmel segitsem az öregkorát. Csakhát nehéz,ez van.
2015. ápr. 10. 10:14
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

hallgasd meg és bólogass tereld a témát

majd ha kiléptél az ajtón felejtsd el


mást nem igen tudsz tenni

2015. ápr. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
60%
Ebben az idős korban agyérelmeszesedés lehet. Azzal a tünettel jár, hogy elfelejt dolgokat, vagy valamit kitalál. Az én családomban ugyanilyen idős bácsi elfelejtette, hogy 20 évvel ez ezelőtt meghalt az édesanyja. Megkérdezte telefonban: "hogy van anyu?" És mondták neki, hogy már 20 éve meghalt, és ő is ott volt a temetésén. És elkezdett keservesen sírni, hogy de miben halt meg, de hát ő erről nem is tudott. szóval ez a betegésg ezzel jár. Sok türelem, szeretet kell.
2015. ápr. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyim is így volt a végefelé.

Először csak rosszul emlékezett vissza, aztán a hat éve halott nővérét akarta meglátogatni, végül a 17 éve rákban elhunyt papámat várta haza.

Először mindig elmondtuk neki, hogy már nem élnek, de az utolsó két hónapban már annyira rosszul lett a hírre, hogy inkább hazudtunk.

Az utolsó héten engem összekevert édesanyámmal, a lányomra pedig azt hitte, hogy a bátyám, két évesen.

Akkorra kb harminc évet vesztett el.

Persze voltak tiszta pillanatai, amiből hirtelen váltott.

Az utolsó pár napban már nem volt velünk. :(

2015. ápr. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!