Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Tartanátok csak és kizárólag...

Tartanátok csak és kizárólag azért keresztelőt, hogy anyósotok ne balhézzon?

Figyelt kérdés

2015. máj. 2. 10:27
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
98%
Nem.
2015. máj. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim válasza:
98%
Biztos hogy nem. Nálunk anyósom a keresztapa miatt problémázik mert eltérő a véleményünk. Neked kell döntened nem anyósodnak.
2015. máj. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
14%

Én meg tartanék... utálom a vitát, konfliktust, a keresztelő nem fáj senkinek, simán engednék.

Ezzel nem azt mondom, mindenki tegyen így, de neme a békesség fontosabb, ha ez kell hozzá, legyen meg az öröme. Én az anyósommal élek 18 éve, semmi gondunk, cserébe mindketten figyelembe vesszük, mi fontos a másiknak.

2015. máj. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
98%
Mivel számomra nem derült ki, hogy melyik nembe tartozol, beszéld meg a férjeddel/feleségeddel, hogy állítsa le az anyját. A te gyereked, nem más dönti el. A mamának kuss van, felnevelt már valakit, ne akarjon mást is.
2015. máj. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
1%
Igen. A mama tudja az igazságot.
2015. máj. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
64%

Hivo vagy ? Jarsz hetente misère adakozol fizetsz tizedet ?

Hit en fogod nevelni a gyereket ?

Ha a valasz nem ne keresztelj felesleges

2015. máj. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
94%
Ha a férjem se akar keresztelőt, akkor nem. Azt hiszem még mindig a szülők dolga eldönteni, nem a nagyszülőké.
2015. máj. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
92%
Kizárt.
2015. máj. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 A kérdező kommentje:

Igazából az a helyzet, hogy nem gyakoroljuk a vallást, templomi esküvőnk sem volt, nem járunk templomba, az elsőáldozásig jártunk aztán ott abba is maradt.

Én úgy gondolom, hogy a gyerek ha felnő majd eldönti , hogy melyik vallást szeretné, ha egyáltalán akar és ha templomban szeretne esküdni, akkor az oktatás mellett megkeresztelkedik...viszont a férjem keresztelőt szeretne, mert hogy így szokás és majd az anyja megint balhézni fog, azt is le kellett tisztázni, hogy a 2 gyerek nem KELL, mert 1 gyerekkel is család a család...igazából csak a vita elkerülése végett akarja ő is, meg hogy így nem származik baja abból, hogy pogány....kérdem, kinek származott eddig is belőle?

Én viszont ezt képmutatásnak tartom és tiszteletlen azokkal szemben akik ezt komolyan veszik.

Odaállni a pap elé, hogy kereszteld már meg a gyereket , de amúgy nem érdekel minket az egész...Szóval, nem tudom mi legyen.

2015. máj. 2. 10:57
 10/49 anonim ***** válasza:
74%

Kizárt, aztán meg majd azzal jön, hogy "dehát meg van keresztelve, vasárnaponként menjetek misére, meg hittenra, meg anyám kínja...".


Ez a TI kettőtök döntése, és ha most nem álltok a sarkatokra, akkor mindenbe bele fog szólni, mert ennél is engedtetek neki.


Nálunk azt akarják, hogy keresztelkedjek meg, mert templomi esküvő. Hát, én lazán közöltem, hogy felejtsék el, ki is tagadhatnak a családból, azt is leszrom, de nem hiszek Istenben (az angyalokban, szellemekben, lelkekben igen), képmutató meg nem akarok lenni.

2015. máj. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!