Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti az ilyesmiket nem tartanáto...

Ti az ilyesmiket nem tartanátok bunkóságnak?

Figyelt kérdés

Ha elmész valamelyik rokonhoz, vagy majdnem rokonhoz (pl anyósjelöltékhez vagy keresztszülőkhöz) vendégségbe, és tudják, hogy ti nagyon fázósok vagytok, szeretitek a meleget (22-23 fokra gondolok csak), mégis 17-8 fokos lakásban fogadnak titeket, és végnézik, ahogy kabátban ültök náluk a kanapén órákon át? Pl- ilyenkor nem az lenne az alap, hogy kicsit feljebb tekerjék a fűtést?

Vagy amikor pl. ételallergiád van, erre mindenki (bár tudnak a betegségedről és már száz kiselőadást is tartottál róla, mit nem ehetsz meg) olyan bonbont ad születésnapodra, karácsonyra, amit észrevehetően nem ehetsz meg?

Vagy mit szólnál pl ahhoz, ha levetetik veled a cipődet, de a hideg kőre már vendégpapucsot nem adnak (vagy maximum valami agyonnyűtt, koszos, használt papucsot)? Vagy amikor egy nagyon koszos pohárba töltik ki neked az italt? Titeket az ilyenek nem zavarnak vendégségben? Hogy reagálnátok az ilyen helyzetekre?


2015. márc. 18. 11:41
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
53%
Ugy reagalnek, hogy nem mennek, meg ha hivnak is.
2015. márc. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
67%

Engem is zavarna. Azt kell mondjam, az ilyen rokonok vagy rokonjelöltek le se kakkantják a Te igényeidet (és így téged is)

Az én rokonságomban is van ételallergiás, én mindig külön csinálok neki kaját, pedig távoli rokon. Mégis megtisztelem.

Koszos pohárból nem iszom, inkább szomjanhalok.

2015. márc. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 A kérdező kommentje:

Sajnos túl közeli ismerősökről van szó. Azt pl nem tehetem meg, hogy soha nem megyek, mert akkor meg megsértődnek.

Az olyanokat már ki is felejtettem, mikor pl. mi odavisszük nőnapra a többezres virágokat a rokonoknak, az ott lévő férfiak meg engem fel sem köszöntenek nőnap alkalmából. De azért az ott lakó nők még ki is kötötték, miket kérnek...

2015. márc. 18. 11:46
 4/46 anonim ***** válasza:
76%
közeli ismerős vagy sem, hagynám őket a fenébe.sosem értettem miért akarnak az emberek olyanokhoz kötődni akik sehogy sem viszonozzák a szeretetüket.Én pl évek óta nem beszéltem apámmal és annak pereputtyával.
2015. márc. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:
És mikor vacogva megkérdezem, hogy "Önök nem fáznak?", akkor egy bunkó, gúnyos "nem"-et kapok...
2015. márc. 18. 11:51
 6/46 anonim ***** válasza:
94%

Van, amit kifejezetten rossz néven vennék ezek közül (szóvá is tenném), van, amit nem vennék fel:

- szóvá tenném az ételallergiát, a koszos poharat, sőt, ha közeli rokon, akkor a nőnap "elfelejtését" is - bár azért elég gáz, ha valakit erre figyelmeztetni kell:(

- viszont nem várnám el, hogy feltekerjék miattam a fűtést (bár én fordított helyzetben megteszem), inkább eleve úgy mennék, hogy plusz rétegbe öltöznék

- a papucsos ügy határeset, nem örülnék neki, de lenyelném...


Az egyik része annak, amit írtál, számomra önmagukkal szembeni igénytelenségre utal (koszos pohár, papucs), míg a másik kategória a személyetekkel kapcsolatos meg nem becsülés (ételallergia, nőnap, esetleg a fűtés)

2015. márc. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
84%

Az ételallergia olyan, hogy illene figyelembe venni, de hogy oylasmit kapsz ajándékba, amit nem ehetsz meg, az valószínüleg inkább tudatlanság. (Kicsitöl nem lesz bajod, az allergia képzelt betegség, vagy egyszerüen nem tudják, mi mindenben van allergén)

A fütés: ha a lakást rendszeresen 17-18 fokra fütik, akkor hiába tekernék vel a fütést, napokba telne, mire a falak felmelegednek, és emiatt mindenképpen hidegnek éreznéd.

Másrészt ha ök azt szokták meg, akkor a 22-23 fokban folyamtosan izzadnának, rosszul éreznék magukat - és EGY vendég miatt nem elvárható, hogy 4-8 embernek legyen rossz.

Ezen kivül a plusz fütés nem kevés kiadás lenne, amit a legtöbben nem engedhetnek meg maguknak.

A cipölevétel is sok helyen természetes, akiknél ez a szokás, ott tudomásul kell venned.


Megoldás, hogy egyrészt melegebben felöltözöl - akkor nem kell kabát, elég vastag harisnya a nadrág alatt, megkét pluóver. Vihetsz saját házicipöt, akkor azt használhatod benn, és nem kell az ottani, neked nem megfelelöt használni.

Oylan ételt nem kell megenned, ami szerinted árt, adott esetben vigyél magadddal megfeleöt. Ugyanez érvényes az ivásra, ha nem tetszik,akkor vagy elmosod a poharat, vagy viszel magaddal termoszban és azt iszod a termosz poharából.


Nem értem, miért várod el, hogy ha a többieknek megfeleöek a körülmenyek, akkor mindenki alkalmazkodjon egyyetlen egy emberhez, akinek más igényei vannak.

2015. márc. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
85%

Rosszul kezeled. Nem, "onok nem fazank", hanem, "fazok, hideg van itt, legyenekszivesek a melegitot egy kicsit feljebb csavarni".

"Koszonom, mint mondtam, ebbol az etelbol en nem tudok enni."

"Koszonom, majd veszek elo egy tiszta/mosok el magamnak egy poharat".

Felsz, hogy megsertodnek? Na de, Te is sertettnek erzed magad.

2015. márc. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 A kérdező kommentje:
Pl tök furcsa nekem az, hogy a párom egyik távolabbi rokonának a veje ugyanúgy allergiás, mint én, és mindig süt-főz neki, engem sem lát ritkábban az anyósjelölt, de emellett már háromszor annyi ideje ismer, mint a másik illető a vejét, de én még mindig olyan dolgokat kapok tőle, amiket nem ehetek meg (mondjuk a példa kedvéért valaki allergiás a mogyoróra, erre mogyorós csokit kap, kb. ez a szint).
2015. márc. 18. 11:58
 10/46 anonim ***** válasza:
83%

A fűtés kérdés szerintem nem bunkóság már, ha az anyagi helyzetük miatt végletekig spórolniuk kell akkor is, hogyha vendégség van, egyéb esetben viszont inkább figyelmetlenség szerintem, mert ők megszokták mondjuk és ezért fel se tűnik még nagy kabátba ülve se számukra, h jó, de a vendégek nem szoktak hozzá.


Az ételallergia témára, ha sűrűn jártok hozzájuk az valóban bunóság, viszont, ha fél évente egyszer, akkor elmondhatod neki 100szor is mire legközelebb mész nagy valószínűséggel elfelejtik, ez sem szokott ilyen esetben direkt történni.


A cipő levételre viszont én is ugrani tudok, ha már levetetik ne a hideg kövön kelljen már járkálnom én simán megszoktam mondani, hogy vagy adnak vmit rám, vagy nem veszem le és úgy megyek be, vagy elmegyek és kész. A használt papucsra, azért meg annyit, h hát figyu, most minden vendégnek vegyenek újat? Szerintem ezt te se tennéd meg, de kimosni azért illene.


A nagyon koszos pohár szintén engem is zavarni szokott, de szólni nem szólok, ilyenkor kimegyek és elmosom magamnak, ha kérdezik mi van, akkor nem bunkózok, kitalálok vmi kamu dumát, hogy ne legyen sértődés belőle.


Egyébként szerintem sokan nem tudják az illem szabályokat, sőt sajnos egyre többen nem.

2015. márc. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!