Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti várnátok a 3. gyerekkel,...

Ti várnátok a 3. gyerekkel, vagy tartanátok magatokat a "tervhez"?

Figyelt kérdés

Kicsit furán fogalmaztam meg, de a lényeg.

Két gyerekünk van, 2 hónapja döntöttünk úgy, hogy jöhet a harmadik. Hétvégén a hugom felhívott, hogy a mi városunkban talált munkát, hozzánk költözhet-e egy kis időre, amíg összeszed egy kis kezdőtőkét. Megbeszéltük a férjemmel, mondtuk neki hogy igen, de ha terhes leszek, akkor a 6-7 hónapban el kell költöznie, mert szükségünk lesz az üres szobára.


Ma felhívott az anyám, és leordította a fejem, hogy eleve minek még egy gyerek, de ha már muszáj, akkor amíg kicsik úgyis elvannak egy szobában. Meg milyen emberek vagyunk mi, hogy a saját testvéremet a híd alá küldeném.

Miután lehiggadtam, felhívtam a testvérem, hogy ő mégis hogy gondolta az "ideiglenes" nálunk lakást, mire azt mondta hogy nem gondolkozott rajta, majd alakul.


A férjem nagyon pipa, és persze én is az vagyok. A húgom jan 5-én kezd a munkahelyén.


Ti mit tennétek a helyünkben?


2014. dec. 15. 17:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
80%
Még ha azonnal teherbe is esel, ami nem valószínű, akkor is van 6-7 hónapja a húgodnak kezdőtőkét összeszedni. Anyád gondolom nem jól értelmezte ezt a helyzetet. Fogadd be a húgodat, a megadott feltételeitekkel.
2014. dec. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
76%
húgoddal tisztázzátok le a tényeket. amúgy se maradhat örökké a ti nyakatokon(főleg ha neki is lesz fiúja) és bő fél év alatt meg össze lehet spórolni a pénzt. egy gyerek meg amúgy se az első alkalommal jön össze, hanem beletelik egy kis időbe
2014. dec. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
86%
7-8 hónap alatt bőven tud félretenni annyit, hogy elkezdhesse a saját életét.
2014. dec. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Igen, mi is így gondoltuk. De anyu meg a testvérem ennél több időre gondolt.
2014. dec. 15. 18:02
 5/20 anonim ***** válasza:
81%

Mit tennék? Közölném a tesómmal, amit eddig is, hogy fél éve van nálunk, és a drága mamámmal, hogy 1.) ha családtervezési tanácsadásra szorulunk, akkor sem tőle kérünk véleményt, és 2.) a húgod lakhatása sokkal inkább lenne a szülő, azaz az Ő feladata, mint a tiéd, ezért lehet kussolni!


Felháborító, hogy mindenki a ti életetekben turkál, ahelyett, hogy a sajátjával foglalkozna! A franc se változtatna a tervén azért, mert mások életképtelenek!

2014. dec. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Emiatt nem várnék a gyerekkel.
2014. dec. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon erős a gyanúm, hogy a tesód nem fog 7-8 hónap múlva elköltözni, és nem is tervezi.

Lesz ebből még vita a családban, ez tuti.

2014. dec. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
26%

'A franc se változtatna a tervén azért, mert mások életképtelenek!'

Ja, mert aki dolgozik és segítséget kér a saját testvérétől, az életképtelen. Remélem te sosem kerülsz szorult helyzetbe, ahol jól jön mások segítsége.

Kérdező, talán előre konkrétan meg kellett volna kérdezni, hogy neki mennyi időre van szüksége. Ha pedig rábólintott, hogy oké, ha 6 hónapos terhes leszel akkor elmegyek, akkor meg kit érdekel, hogy anyád mit gondol utána?

Amúgy meg nem azért de ha tényleg csak annyi a gond, hogy külön szoba kelle a gyereknek, akkor tényleg lehetnétek kicsit engedékenyebbek. Nem lesz neki semmi baja attól, ha nincs rögtön külön szobája. Egy élő testvér szerintem előbbre áll a rangsorban mint egy nem is létező gyerek.

2014. dec. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%
bocs de szerintem ezt te szurtad el, tényleg azt mondtad menjen az utcára ha épp úgy alakul
2014. dec. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 mi a fene ***** válasza:
84%
Nem tudom mekkora a lakásotok, de ha egyébként jól vagytok egymással, 6 hónapra befogadnám, de anyukád fogja magát vissza.Attól is függ, milyen a hugod viszonya a gyerekeiddel, lehet hogy két hónap múlva elmenekül. és az is lehet hogy neked lesz segitségre szükséged, és akkor jó, ha ott van, de nem kötelességed segiteni,
2014. dec. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!