Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Feleslegesen kértem bocsánatot?

Feleslegesen kértem bocsánatot?

Figyelt kérdés

Bocsanatot kertem levélben anyósoméktól egy olyan dolog miatt, ami miatt én nem éreztem, hogy kellett volna. A ferjem kedvéért es a bekulesért tettem, mert csúnyán osszevesztunk miatta.

Ez a dolog az, hogy az egyik ismerősömmel leveleztunk es panaszkodtam az anyosekrol, amit ők utólag elolvastak. Most átgondolva, úgy érzem hiba volt. Szerintetek, most úgy néznek rám, mint aki mindenért majd megalázkodik?



2015. máj. 12. 22:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
27%
Kell egy bizonyos érettségi szint ahhoz, hogy az ember beismerje, ha hibázik, és bocsánatot kérjen. Ha te úgy érzed, emiatt megalázkodtál, akkor még nem tartasz itt.. A továbbiakban ettől függetlenül lesz lehetőséged kiállni magadért, úgyhogy nem, ennyi alapján nem fogják azt gondolni, hogy ők diktálnak. Nem kellene ennyire vetélkedned azért, hogy a hatalmi pozíciód ne csorbuljon, mert ez kívülállónak (és valószínűleg az anyósnak is) úgy tűnik, épp a bizonytalanságodat kompenzálod ezzel.
2015. máj. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%
Ha nem volt őszinte, akkor igen, felesleges volt.
2015. máj. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
84%
Személyesen vagy telefonon jobb lett volna.
2015. máj. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
62%

Minek olvassák a te levelezéseid? Tartsd meg a magánszférád, az a tiéd, ha bele kotnyélkednek nem te tartozol bocsánattal.

A bocsánatkéréshez érettség kell, az hogy most megtetted, de nem a megfelelő alkalommal,helyzetben, nem jelenti hogy nem vagy rá érett.

Mondd el, hogy sajnálod a szituációt és a szembesülést, de ugyanakkor mondd el, hogy neked meg a levelezéseid csak rád és a levél fogadójára tartoznak. Szerintem ezzel a sajnálatot is kifejezed, de érezteted hogy neked is van egy stabil helyed.

2015. máj. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
84%
Előbb kérjen az bocsánatot tőled, aki mutogatja a levelezésedet másoknak.
2015. máj. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem világos, hogy jutott a levél az anyóshoz.

Tőled vagy az ismerősödtől?

Ha tőle, akkor őt kéne a falhoz csapkodni, mert ritka gennyes féreg lehet. Te meg nem tudtad, hogy az anyósoddal jobb viszonyban van, mint veled és beárul? Akár tudatosíthatod is benne, hogy húzza meg magát, ha nem kínálod meg egy levéltitok megsértéssel. Az anyós vonalat már cseszheted, ez fog járni a fejében, ha meglát :)

2015. máj. 13. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 omba ***** válasza:
37%

Apámtól kellett állandóan bocsánatot kérni, ha bármiért felhúzta az orrát... ha okkal, ha nem.

Infantilis dolognak tartottam akkor is.

Jó, megtetted, - de rendszer ne legyen belőle!


Amúgy tényleg kérdés, hogy miként került a levél hozzájuk, de még nagyobb kérdés, hogy valójában téged bántó dolgokról írtál, vagy hazug kitalációkat.

Gondolom az első esetről van szó, mert nem érzed, hogy bocsánatot kéne kérned érte.

Szóval nekik is volna min gondolkodni.

2015. máj. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Úgy került hozzájuk, hogy a férjem elolvasta a beszélgetést a telefonon. Ő ezt elmondta nekik. Szerintem igaz dolgokról panaszkodtam, csak nem a megfelelő stílusban. Mindezek utan olyan veszekedés lett belőle (Szétköltözés), hogy tulajdonképpen csak a béke kedvéért meg a gyerekek miatt tettem meg es csak azokért a sértésekért, amikért tenyleg ugy éreztem. Azert levélben tettem, mert nem azok a típusú emberek, akik képesek őszinten fogadni bármilyen bocsánatkérést,nem tudnak megbocsátani. Így tűnt a legjobbnak. Én csak jót akartam,de kezdem nagyon úgy érezni, hogy csak újabb támadási felületet adtam. Szerintem a férjemnek is magába kellene nézni.
2015. máj. 13. 11:10
 9/17 anonim ***** válasza:
65%

Családi dolgok családban kell maradjanak - tudod ez a nem teregetjük ki a szennyest. Úgy érzem, hogy te nem nőttél még fel ehhez az egész házasság meg stb. dologhoz.

Megmondom őszintén én is elküldenélek téged a büdös fenébe ha anyámról szitkozódnál valami ismerősödnek ráadásul még olyan stílusban is.

Az más kérdés, ha a férjednek vagy anyósnak egyenesen, gerincesen megmondod a véleményedet és annak következményei is és a te tetteid is teljesen más lapra fognak tartozni.

2015. máj. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nem a személye ellen szóló trágárság volt. Fogalmazzunk úgy, hogy kaptunk valamit, ami szükségtelen volt, drága és túlzás. Mivel a férjemnek fontos, ezért nem mondtam el neki a véleményem, hanem egy barátnak mondtam. A párom szerint én voltam a hálátlan, aki semmit sem tud megbecsülni.
2015. máj. 13. 11:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!