Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mennyire jó taktika ez, egy...

Mennyire jó taktika ez, egy furkálódós, kötekedős, semmiségeken vitatkozós anyóssal szemben?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, barátom 29, 2 és fél éve vagyunk együtt, az édesanyjával lakunk egy lakásban, én költöztem oda bizonyos okokból, ami most nem lényeges. Előtte is ismertem már a nénit, tudtam, hogy nehéz lesz vele, de bevállaltam. Eddig egyszer kaptam össze vele durvábban, rájöttem, hogy gyereknek tekint mindkettőnket, így sosem nekünk lesz igazunk vitánál. Ezért inkább lenyelem a sérelmeket, nem állok neki veszekedni, anyósjelölt meg fél óra háborgás után elfelejti hogy ő haragszik.

Ez így működne, de engem szép lassan kicsinál hogy mindent le kell nyelnem, nem az a fajta vagyok aki nem képes kiállni magáért, ráadásul barátomtól tudom, hogy akárhányszor kiteszem a lábamat az ajtón, az anyja már furkálódik, meg panaszkodik rólam neki. Párom sem szól vissza a békesség kedvéért csak ritkán, bár lehet, használna, ha párszor leállítaná az anyját.

Na most, a kérdés az, hogy ha átváltok arra, hogy minden egyes igazságtalan kioktatásnál/veszekedésnél/problémázásnál szépen megvédem magam, elérhetem, hogy minimum leszálljon rólam, és hagyjon békén élni? Alapvető probléma, amit fent is említettem, hogy gyerekként kezel minket, ami az én családomban nem divat. 18 éves korom óta felnőttként kezel édesanyám, apám alkesz volt, meghalt, sok mindenen mentem keresztül, és tényleg felnőttként gondolkodom. Talán jobban is mint a barátom, ezért idegesít egyre jobban, hogy az anyósjelölt szerint mi nem tudjuk mit csinálunk, mi életképtelenek vagyunk, mikor megtudta, hogy külön költözést tervezünk olyan szinten felháborodott, hogy azt videóra kellett volna venni. Mert hogy képzeljük mi azt, miből élnénk meg (mindketten dolgozunk és beleadunk a rezsibe, a fizetésünkhöz mérten nem is keveset), egy lakás fenntartása nekünk nem menne stb.

A szemembe sosem mond semmit, mindig a hátam mögött beszél, vagy a páromnak mondja, mintha én ott sem lennék.

Tudom, hogy tipikus anyós, igyekszem türelmes lenni, beszélgetek vele, segítek a házimunkában (már amennyire engedi, mert szerinte arra sem vagyok képes), bevásárolok neki, még a ruháit is én veszem, amiknél 4-ből 3 alkalommal hiszti lesz, mert nem azt sikerült vennem amit ő szeretne.

És mégis ezt csinálja, nem tudom mit tegyek még, hogy jó legyen a kapcsolatunk, ezért gondoltam rá, hogy elég volt, letojom, és kiállok magamért.

Kérdés, hogy az ő lakásában ezt megtehetem-e.... lehet inkább be kéne fogni még a számat egy kicsit ameddig ott lakunk?


2015. máj. 15. 09:32
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
87%

Miért nem a te szüleidnél laktok vagy külön?

Szerintem a lelki világodnak jót tenne (ezt jó értelemben mondom), de szerintem az anyóssal a kapcsolatotok nagyon megromlana és még jobban fúrna a hátad mögött.

2015. máj. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
41%
Állj ki magadért, és lelkileg csináld ki, mielőtt ő teszi meg ezt veled!
2015. máj. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Megvolt az oka, hogy miért mentem el otthonról, nem szeretnék visszamenni, és bár nekem jó a kapcsolatom édesanyámmal, nem hiszem, hogy kettőnknek jó lenne anyóstól anyóshoz menni.

Kicsinálni nem szeretném, kicsinálja ő saját magát idővel... (Érszűkületes, és az orvosi utasítás ellenére SEM mozog, semmit. A lakásból csak akkor mozdul ki ha kocsival viszik.)

2015. máj. 15. 09:52
 4/25 Lazare válasza:
71%

A legjobb megoldás az lenne, ha a barátod mondaná meg neki, hogy ne bántson téged folyton, mivel az Ő felesége leszel. Az ilyen típusú asszonynak bármit mondhatsz, akár a fejedre is állhatsz, vagy cigánykereket is vethetsz, soha nem leszek elég jó.

És ezen nem kell parázni, nem kell neki megfelelni. Annyival azért lehet, hogy javíthatsz a helyzeten, hogy néha kikéred az anyósjelölt véleményét néhány dologban. Jól fog neki esni. De semmiképpen se "védd meg magad" minden beszélgetés alkalmával, mert abból tuti veszekedés, meg botrány lesz.

2015. máj. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 Lazare válasza:
60%
*leszel
2015. máj. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
92%

én húsz évig éltem együtt exem anyjával, apjával (nagy házat építettünk, elfértek benn simán) ... az első időben még próbáltam vele megértetni, hogy nekünk miért nem jó, ami szerinte jó lenne ... aztán rájöttem nincs értelme, így csak bólintottam, helyeseltem ha mondott valamit, aztán csináltuk úgy a dolgunkat ahogy nekünk tetszett ... egy idő után eljutott oda, hogy nem szólt bele semmibe, és szerintem nem azért, mert látta, hogy nincs értelem, hanem azért, mert úgy értékelte, hogy eddig minden úgy történt ahogy ő szerette volna, most már minden sínen van


szóval javaslom, hogy helyeselj neki - mindegy mit mond - és csináld úgy a dolgod ahogy te szeretnéd (ezt én olyan magas szinten űztem egy idő után, hogy egyszerűen nem is értelmeztem amit mondott, hanem ha a feje felől beszéd szerű zajt hallottam, akkor helyeseltem :))

2015. máj. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Ez egy kicsit olyan hogy mondani könnyű, de lehet hogy igazatok van a helyeselés dologgal. Bár már régen elterveztem, hogy ha sikerül külön mennünk, soha többet nem hagyom hogy beleszóljon a dolgomba, és az sem érdekel ha ha többet nem beszélünk. A fia meg eldönti, hogy milyen szinten hagyja magát irányítani. Persze addig a pontig ameddig nem megy rá a kapcsolatunkra.

Mert néha sajnos sikerül olyan szinten elkeserednem, hogy elgondolkodom rajta, nem lenne-e jobb otthagyni mindent. De azt hiszem nem adom meg anyósnak ezt az örömet, kitartok még kicsit.

2015. máj. 15. 10:19
 8/25 anonim ***** válasza:
50%

Ha más nyakán éltek, akkor persze, hogy gyerekként kezel. A párod is az, ha 29 évesen még anyucinál lakik.


Tényleg életképtelenek vagytok, különben lenne közös albérlet, pl.


El kell költözni és le van a gond, nem kötelező ott lakni, kisasszony!

2015. máj. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Gondoltam hogy lesznek ilyen kommentek is, véleménynek jók, de nem vagyok kíváncsi rájuk. Írtam fent, hogy tervben van a költözés, amint lehet meg is tesszük. Nem olyan egyszerű az mint ahogy ti itt leírjátok, de a kérdés nem is ez.
2015. máj. 15. 10:55
 10/25 A kérdező kommentje:

Valamiért a békés együttélés nem opció ebben az esetben, pedig, én erre törekednék. Attól, hogy vele élünk miért kéne gyerekként kezelnie minket? Nem a nyakán vagyunk, ugyanúgy beleadunk mi is a költségekbe, sőt, megkockáztatom, hogy egyedül a nyugdíjából, és a segítségünk nélkül (lásd bevásárlás, takarítás és egyéb dolgok) elég nehézkesen jönne ki.

3 felnőtt ember él együtt egy lakásban. Mindenkinek saját szemlélete és álláspontja van, de valamiért csak egynek lehet igaza....

Hiába szeretnék jóban lenni vele, ha beszélgetünk mindig figyelnem kell mit mondok, óvatosnak kell lennem, mert nem tudom mire hogyan reagál, ha veszek magamnak valamit saját pénzből (vagy barátom teszi ugyanezt) azért is magyarázkodnunk kell, hogy miből, mert szerinte nincs saját pénzünk...

Így nem tudunk nyugodtan élni egymás mellett. Nem tudok bízni benne, pedig szeretnék. Nem akartam vele rossz kapcsolatot, az elejétől azon vagyok, hogy jó legyen a viszonyunk, de így...

2015. máj. 15. 11:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!