Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért "kötelező" hirtelen...

Miért "kötelező" hirtelen szeretnem az anyósomat, csak azért mert beteg?

Figyelt kérdés

Férjemmel 10 éve vagyunk együtt, szülei nem kedveltek soha - az exét saját lányukként kezelték, velem meg se próbálkoztak soha barátkozni. Különösebben nem érdekelt, évi 4-5 alkalommal találkoztunk, elviseltem őket. Anyósom az a fajta nő, akinek társaságban mindig a középpontban kell lennie, minden összejövetel csak róla szólhat, be nem áll a szája, még a wc-re is megy az ember után úgy mondja. Nemrég kiderült, hogy Alzheimeres, azóta férjem bepánikolt és annyit akarja látni az anyját, amennyit csak lehet. De nekem is kötelező ott lennem a 1,5 éves gyerekünkkel minden héten náluk, és én ehhez már képtelen vagyok jó képet vágni. Ezen most jól összevesztünk, hogy az arcomra van írva minden, ne legyek bunkó.

Tényleg kötelességem hetente órákig hallgatni ugyanazt a két történetet? Mi lesz ha a gyerek is lassan felfogja, hogy a nagyanyja össze-vissza beszél és ok nélkül elsírja magát... Stb. amik a betegséggel járnak. Nem akarom ennek kitenni se magamat, se a gyeteket. Tényleg szemét vagyok?


2015. máj. 19. 13:46
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
19%
Ha ilyen menyem lenne, kikergetném a világból.
2015. máj. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
74%
Miért kötelező neked ? Menjen át a férjed ha akar,és kész.Biztos nem járkálnék át hozzá.
2015. máj. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
82%

# 1


Ha ilyen anyósom lenne, szívesen laknék a világ másik végén. :-)

2015. máj. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
62%
Igen,, tényleg. Ki tudja hogy az anyósod meddig ismeri még meg a Fiat es az unokáját... Itt most nem a te ellenerzesed van a középpontban, hanem az, hogy a parodnak szüksége van rád. Ahelyett hogy utalkoznal, inkább legyél mellette.
2015. máj. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
72%

Igen, az vagy.

Ha nem akarsz, nem mész, de a fiát, meg az unokáját nem tilthatod el tőle. Maradj otthon, de akkor ne hisztizz, hogy a férjed elviszi hozzá a gyereket.

Persze, egy idő után már nem úgy fog gondolkozni az anyósod, lehet, fel sem ismeri majd az unokáját, de addig ne foszd meg tőle, hogy láthassa!

2015. máj. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Az unoka egyáltalán nem érdekli őket, úgy hívják, hogy "a baba". Terhesen se érdeklődtek rólunk egyszer se, hogy mi van, hogy fejlődik. Anyós beyegsége már szülés után derült ki. Felőlem férjem mehetne amennyitbakar, de egyedül nem megy, mindig vele kell mennünk.
2015. máj. 19. 14:01
 7/28 anonim ***** válasza:
51%

Édes istenem, a lányaként szerette a menyét, aztán a fia elvált tőle... szerintem érthető, hogy a következővel óvatosabb.

ÉS tudod, az én anyósom ilyen volt, mint te, magasról tett a haldokló apósra, anyósra... pont ugyanezt kapta vissza a lányától, aki soha rá sem nézett, se a kórházban se otthon, mert bizony ezt tanulta.

2015. máj. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
31%
Igen, tényleg szemét vagy, ha már így rakerdeztel
2015. máj. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
57%
Talán azért, mert ti vagytok a családja? Persze hogy félti az anyját, és nehéz neki. Kell a tamasz.
2015. máj. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
34%
Mostanában olvastam pár "rossz" anyósos kérdést és mindegyikben a menynek adtam igazat eddig, de most itt nem tudok. Te ritka egy rosszindulatú nő vagy.
2015. máj. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!