Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért képzeli mindenki azt...

Miért képzeli mindenki azt hogy ha valakinek beteg az állata annak KÖTELEZŐ orvoshoz vinni?

Figyelt kérdés
Én például a kóbor jószágokat beszoktam fogadni, de ha betegek lesznek sajnos nincs 10, esetleg több 10 ezrem a dokikra. És nem azért nem viszem mert sajnálom rá a pénzt, hanem mert nincs annyi pénz! Ha olcsóbb volna, amit sokan megengedhetnénk biztos többen vinnénk. De itt úgy írják sokan hogy "állatorvoshoz kell vinni", mintha ez alap dolog volna, hogy aki jó szívű és nem hagy meghalni az utcán egy kóbor állatot, annak később pénze is lesz állatorvosra...
2013. nov. 1. 11:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
9%
Hát figyelj itt a GYK-n már ez a rutinválasz.Ha befogadsz egy kidobott kutyust,az nagyon szép tett.Ha megtudod gyógyítani legalább valamennyire akkor nem élet-halál kérdés.De gondolom ha valami jön és lesz elegendő pénzed,biztos elviszed beoltatni stb...
2013. nov. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért az esetek többségében nem utcáról befogadott állatokról van szó, hanem meggondolatlanul magukhoz vettekről. És itt már nagyon nem játszik az a gondolatmenet, amit te leírtál. Aki önszántából és tudatosan magához vesz egy élőlényt, kutya kötelessége gondoskodni arról, ha netalántán beteg lesz, orvoshoz vinnie. Nem mindenkinek kell kutyát tartani. Nem kötelező. Nálunk még nagyon él az a gondolkodásmód, hogy a kutyának, macskának jó dolga van kihajtva a kertbe, esetleg láncra kötve addig nem lehet csodálkozni, hogy képes itt olyan kérdést valaki feltenni, hogy milyen kötelező állatorvoshoz vinni a beteg állatot. De, egyébként nem is értem, azt nem nézed tétlenül, hogy az utcán kóborolnak, de ha betegek lesznek végignézed a szenvedésüket? Egyszerűen nem fér a fejembe. Én jelenleg pont amiatt nem vállalok kutyát, mert tudom hogy nem mindig lenne pénzen egy esetleges műtétre, drága kezelésekre. Viszont ha ott lenne, hogy pénz kell mert látom, ahogy az az állat akinek az életéért felelősséget vállaltam szenved, akkor minden követ megmozgatnék, nem érdekelne, hogy hány ismerősömtől kellene pénzt kuncsorognom, hitelt vennék fel és nem itt kérdezősködnék, hogy láthatóan komoly betegséggel küzdő állatnak vajon még mi baja lehet, van e házi gyógymód. Sajnos nem kötelező állatorvodhoz vinni... Lehet lepontozni, ha nem tetszik, én így gondolom.
2013. nov. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert attól, hogy befogadod az állatot, attól még nem mented meg attól, hogy meghaljon. Csak a pillanatnyi állapotán könnyítesz, de ha komolyabb baja van, akkor ugyanúgy szenved tovább. De szép dolog, hogy próbálsz segíteni az állatokon, enni adsz neki.... De ilyenkor keress fel menhelyeket, hogy segítsenek orvoshoz juttatni a kutyát, te pedig elhelyezésben segítesz, hogy nálad lehet, lábadozhat. Sok menhely fizeti orvosi költségeket, csak utána elhelyezni már nem tudják kinél.
2013. nov. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

amikor súlyos beteg vagy, akkor te is mész orvoshoz

ha befogadsz egy kutyát, akkor onnantól kezdve te tartozol érte felelősséggel, rajtad múlik az élete

2013. nov. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Na pont erről beszélek, ezt nem értem...


Ha van egy kóbor jószág befogadom, és nem garancia hogy ő x idő múlva beteg lesz. Lehet beteg lesz lehet nem.

És attól hogy nekem nincs úgy pénzem, hogy elvigyem orvoshoz, attól még sok mindent megteszek értük.

Nem értem ha lehetőség van egy állatot megmenteni(aki alapból nem beteg), akkor hagyjam ott azzal a gondolattal hogy ugyan hagy dögöljön már meg itt mert ha egyszer beteg lesz akkor én valószínű nem tudom orvoshoz vinni.


Na meg a másik ha nekem volna valami súlyos betegségem, vagy akár csak egy műtétem, na ott is gondba lennék az anyagiak miatt.

2013. nov. 1. 12:16
 6/11 anonim ***** válasza:
Már írták, ha lenne egy állatod és sokba kerülne a gyógykezelése, akkor próbálj menhelyeket mozgósítani, hogy segítsenek kezelni az állatot, hiszen nekik megvan a doki, kihez viszik az állatokat és olcsóbb a kezelésük. Vannak lelkiismeretes orvosok, akik részletre is vállalják a kezelést, csak sok utánajárással jár. Régi dolgaidat el lehet adni online oldalakon, amiből lesz pénzed..
2013. nov. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Sokan befogadnak kóbor állatokat, ez szép és jó dolog.


De valóban, a legtöbben azért nem kóbor állatoknak a tulajdonosai, hanem vagy vásárolták az állatot, vagy menhelyről örökbe fogadták. Nos, e két dolog azt feltételezi, hogy ha venni akarnak, vagy örökbe akarnak fogadni, hogy valaki a saját döntéséből felelősséget vállal egy állat életéért. Ez pedig azt jelenti, hogy ha beteg, akkor a legmegfelelőbb gyógyulási esélyeket adja meg az állatának. És ez nem egyenlő azzal, hogy megitatnak vele egy kis kamillateát...


Persze, sokszor túlreagálják itt a dolgokat, és ha van a kutya hátán egy 5 mm-es kis seb, akkor is azt írják, hogy jaj, azonnal állatorvoshoz kell vinni, mert elpusztul a kutya. Na de miért? Gondolj bele, kik irogatnak ezen az oldalon? Állatorvosok? Nem...a legtöbb esetben laikus emberek,akiknek van otthon 1-2 állata, és a saját tapasztalataikból indulnak ki. És szerintem, egy ilyen ember, akinek nincs meg a megfelelő végzettsége, ne is adjon tanácsokat gyógymódokra vonatkozóan, a legjobb, amit tehetnek, hogy azt mondják, hogy vidd el a kutyát az állatorvoshoz! Mert 1. ők nem látják, nem ismerik a kutyát 2. nem értenek hozzá. Mi mást mondhatnának? Még egy állatorvos sem igen tudna két mondat alapján diagnosztizálni.


Még annyit, hogy sokszor azért olyan kérdéseket lát itt az ember, hogy két napja próbál elleni a kutyája, de már nem csinál semmit, és csak fekszik, vagy genny folyik a hüvelyéből egy hete...mit csináljon? Hát most erre tényleg, mit mondjon az ember... Mert lehet jótékonykodni az állatokkal, hogy befogadja őket az ember, mint mondtam, ez nagyon szép gesztus, de egy ilyen állattal azon kívül,hogy elviszed azonnal az állatorvoshoz, mást nem tudsz csinálni. Ezek az állatok ugyanis jó eséllyel elpusztulnak...

2013. nov. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Platypus ***** válasza:
100%
Van két befogadott macskám. Elég sokat költöttem rájuk, oltásokat kaptak, jó tápot esznek. Ebből a pénzből tudnék etetni legalább 15 macskát olcsó táppal, oltások, orvosi ellátás nélkül. De nem tenném, akkor se, ha lenne rá helyem. Kóbor, befogadásra váró macska végtelen sok van. Akármennyit fogadnak be, újratermelődnek. A világot nem tudom megváltani. Viszont ha felelősséget vállalok egy állatért, azt akkor teszem, ha tényleg meg tudok tenni mindent, ami elvárható. Például ha nekiállok macskákat etetni, de ivartalanításra nincs pénzem, azzal rövid távon segítettem pár állaton, hosszú távon viszont még több kóbor macska termelődéséhez asszisztálok.
2013. nov. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt az ember kóbor állatot fogad be,érdemes átgondolni,tudja-e vállalni az orvosi költségeket.Ha nem,akkor nem biztos,hogy szerencsés belevágni.Én pont ezért nem fogadok be állatot,mert nincs azzal kisegítve,hogy etetem,bent van a kertemben,de még az oltásait sem tudom finanszírozni.

A kóbor állat meghal az utcán is,de nálad is meg fog,ha baj esetén nem tudod elvinni orvoshoz,gondolok pl.itt egy gyomorcsavarodásra.

2013. nov. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
64%
Azért,te barom mert ha befogadsz egy állatot akkor ku...-ra a Te felelősséged!
2013. nov. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!