Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Nem rég, kb fél éve vettem...

Nem rég, kb fél éve vettem észre, hogy ha dohányzom, akkor köhögök tőle, de nem úgy, mint mikor beteg vagyok, hanem érzem is, hogy valamit felköhögök. Ez nem mindennapos, ritka az ilyen. (kötelező kérdőjel? )

Figyelt kérdés
Mégis érdekel, hogy ez lehet e jele a tüdőráknak, vagy bármi másnak? Fiatal vagyok, 18 éves. 4 éve kezdtem dohányozni, először sokat, aztán voltak kisebb-nagyobb szüneteim, majd csak bulikban, és egy ideje csak alkalmanként. De észrevettem, hogy bulik vagy dohányosabb napok után köhögök. Forduljak orvoshoz?
2013. júl. 8. 21:57
 1/9 anonim ***** válasza:
...... ÉS az orvos mit tud csinálni? Azt mondja hogy szokj le. Ennyi. A cigi terheli a hörgőket, váladék keletkezhet, de a száraz köhögés is előfordul. Szóval minek mennél orvoshoz? A cigitől köhögsz, annyit tud mondani hogy szokj le. Mást várnál?
2013. júl. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
neem, csak aggódom, hogy nincs-e már valami komolyabb problémám. bár egy hete voltam tüdőszűrésen munka miatt, és negatív lett.
2013. júl. 8. 22:32
 3/9 anonim ***** válasza:
Bronchitis. Le kellene szokni...
2013. júl. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

utoló hozzászólónak:

szokott olyan lenni, hogy egy buli után fáj a torkom, émelygek a cigitől és köhögök, de az más, az azért van, mert kiszárad a torkom és rácigizek, stbstb és 1-2 napon belül elmúlik.

de nem emlékszem hogy régebben is köhögtem volna a cigik után, főleg nem közvetlenül stb.

lehet, hogy csak tisztít a szervezetem a kevesebb cigi miatt, és azért köhögök egyre többet?

2013. júl. 8. 23:12
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor leírom magyarul is, hörgőgyulladásod van. SZOKJ LE!
2013. júl. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
leszokóban vagyok, ritkán cigizek csak, egy doboz akár 1-2 hétig is kitart, van, hogy huzamosabb ideig rá sem gyújtok, de van, hogy sokat cigizek, erősebbet, vastagat stbstb.
2013. júl. 8. 23:27
 7/9 anonim ***** válasza:

Igazad lehet. Leszokás közben feléled a tüdő sok füsttől lebénított öntisztulása és a régi trutyikat is kiköhögöd.

Ez jó jel. Csak így tovább!

2013. júl. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nincs komolyabb problémád.. még. A szervezet az jelez. És valóban lehet szó tisztulástól is. Bár az nekem olyan volt hogy felköhögtem valamit. Te nem köhögsz fel semmit szóval száraz, ez árulkodó. Ha ezeket a jelzéseket nem veszed figyelembe akkor jön majd a komolyabb probléma.

Amúgy a tisztulásra rásegíthetsz pl gyógynövényteákkal, és jobb táplálkozással, pl kevesebb tejtermék, több növény (zöldség, gyümölcs stb). De csak akkor ha már lelkiekben elhatároztad hogy leszoksz.

2013. júl. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A legtöbb bagós a tüdőráktól retteg, pedig lehet gégerákot, hörgőrákot, szájrákot is kapni a cigitől. Ki mire érzékeny. Ha már 18 évesen azt érzed, hogy fokozottan érzékeny vagy a dohányra, akkor hagyd abba a szívását. Azonnal. Egyszer és mindenkorra. Leszokni csakis így lehet: eldobni!
2013. júl. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!