Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nekem kell megkérdezni anyósom...

Nekem kell megkérdezni anyósomat, mikor mehet nyári szünetre a gyerek hozzá, vagy várjak, míg ő mondja?

Figyelt kérdés
5 hét szünet lesz az oviban,már elmondtam neki,július közepétől.Ő annyit mondott,hogy pont akkor megy majd 3 hétre reumára.Majd megbeszéljük,mondta ezt kb másfél hónapja.Előtte lesz majd a másik 2 unoka szülinapja,ahová tuti lemegy már 1 héttel hamarabb,meg utána is ottmarad.Csak most nem tudom,hogy én tukmálgassam a gyerekem,hogy vidd már el,mert nem tudom hová rakni,vagy várjak még,hátha szól magától.Most is jött haza a lányától,keresztül azon a városon,ahol lakunk,de még szólni sem szólt,hogy erre jön,nemhogy leszállt volna és bejött volna ahhoz az unokájához,akit szóban állítólag olyan nagyon szeret.
2015. máj. 27. 05:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

-Kati néni, el tetszik tudni akkor vállalni Józsikát a nyári szünetben?

-Majd megbeszéljük.

-Nekem most kell tudnom, mert nagyon kevés az idő addig és ha nem tetszik elvallalni, mást kell keresnem.

A, -Rendben, jöhet x napokon.

-Köszönöm.

B,-Nem, nem érek rá.

-Köszönöm.

2015. máj. 27. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen megkérdezheted. NEM tukmáósan, hanem kb. úgy, ahogy 1-es írja.


Aztán vagy vállalja pár napra, vagy nem. De ne légy telhetetlen, ha csak 4 napot viszi, örülj neki. :)

2015. máj. 27. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Ügyet Lenke ***** válasza:
51%
nem kell "elvállalni", megkérdezed, hogy mikor szeretne az unokájával tölteni pár napot, egyeztessétek a ti és az ő programja szerint...
2015. máj. 27. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
61%

Mivel te vállaltad a gyerekedet, neked kell megoldani a nyári elhelyezését is. Szóval, szépen megkérdezed anyóstól , hogy mikor és hány napra tudná elvállalni a gyerekedet.

Ha elvállalja, nagyon kószónd meg, mert nagy segítség ez a mai világban, ha nem vállalja el, akkor gondolkodj el azon, hogy nem lehet, hogy vele is érezteted azt, hogy szerinted neki ez kötelessege. Mert az irományodból ez jón le.

2015. máj. 27. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%

1. TERMÉSZETESEN neked kell megkérdezni, de tényleg udvariasan


2. Ha nem tudja vállalni a gyereket, az is érthetö, ha ugyanis reumás, akkor nem biztos, hogy tud egy óvodással kellöképpen foglalkozni.


3. Az meg, hogy a ti városotok utazik keresztül - ha siet, vagy nem érzi amgát jól, akkor tökéletesen érthetö, hoyg nem áll meg nálatok az idejét húzni.

2015. máj. 27. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
70%

Neked kell szépen megkérdezned. És bár a kérdés nem ez volt, de szerintem süt róla, hogy keserű vagy az anyósodra, mert úgy érzed, a többi unokájával többet foglalkozik, mint a te gyermekeddel. Ez nem igazán helyes, mert valami miatt az írásod azt sugallja, hogy ez inkább egy feltételezés, mint a :"Tudod mit nyuszika, akkor tartsd meg a fűnyíródat" végű vicc.

[link]

2015. máj. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Ügyet Lenke ***** válasza:
61%
Nem értem a lepontozást, a saját unokával a nagyszülők vakációznak, játszanak stb., az nem teher kellene legyen, nem elvállalni kell. Elvállalni egy bébiszitter tudja pénzért.
2015. máj. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
60%

" a saját unokával a nagyszülők vakációznak, játszanak stb., az nem teher kellene legyen, nem elvállalni kell. Elvállalni egy bébiszitter tudja pénzért."


Ez azért nem egészen így van, mert a legtöbb nagyszülö nem otthon ül és arról ábrándozik, hogy játsszhasson az unokával, hanem minden nap munkába jár, dolgozik, este fáradt, és nem biztos, hogy van még energiája egy óvodás gyerekre vigyázni. Ha meg netán beteg is hozzá - ahogy a kérdezö anyósa is a kérdés szerint -, akkor még inkább probléma lehet.

Elvállalni azért kell, mert nem feltétlen felel meg a nagyszülönek az idöpont vagy idötartam - elvégre nem az az egyetlen életcélja, hogy "nagyszülöként a gyerekkel foglalkozzon".

2015. máj. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem nem neked kell megkérdezni, hanem a párodnak. Az én véleményem, hogy mindenki intézze a saját oldalát, nálunk is mindig így volt, teljes mértékben bevált.
2015. máj. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 piroska és a farkas ***** válasza:
57%
nekem itt inkább az furcsa, h nincs egyensúly. TEhát, h a nagyiban számon van tartva, h x héten megy a lányáékhoz, ahol NYILVÁN segít, akkor a fiáéknál ez miért nem nyilvánvalo? Lehet, h könnyeben vállalna pár napot, 1 hetet, ha nálatok lakhatna azidő alatt, és csak addig kéne a kicsivel lennie amig Ti a férjeddel dolgoztok. Ez a verzo felmerült?
2015. máj. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!