Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért nem illik a Hölgyek...

Miért nem illik a Hölgyek életkorát megkérdezni? Szerintem annak kéne örülni, ha valaki megöregszik, hiszen sajnos nagyon sok gyerek meghal, már egész pici korában. Mindenkinek egészséges és boldog öregséget kivánok!

Figyelt kérdés
2009. júl. 16. 18:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Köszi a jókívánságot! Olyamire gondolok, hogy a nőket nyíló virághoz hasonlítják romantikusan, de ha a hasonlatnál maradunk, akkor ugy-e idősebb nőnél rosszúl jön ki. Viszont ma már sokan elszakadnak ettől a rögeszmétől, a nőt embernek nézik, akinek fiatal korában a szexuális értéke lehet döntő, idős korban pedig a bölcsessége.
2009. júl. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
én se értem...
2009. júl. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg azért,mert nagyon sok nő mindenféle trükköt elkövet,hogy leplezze az életkorát,és fiatalabbnak látsszon.Vannak,akik még a sírkövükre sem engedik felírni a születési dátumot.Ez nem csak mai jelenség.Ha egy ilyen beállítottságú nőtől ,megkérdik,hogy hány éves,biztosa megsérti a kérdező,ezért alakulhatott ki ez a szokás.

Én már jócskán benne vagyok a korban,és nő vagyok,de soha nem értettem ezt a mentalitást.Le lehet ugyan tagadni pár évet,de mi értelme van ? Sokkal lényegesebbnek tartom,hogy egészséges legyek,a koromhoz képest normálisan tudjak élni,mint azon törni a fejem,hogy már ennyi meg annyi vagyok.Hiába hitetem el a környezetemmel,hogy még csak pl.40 éves vagyok,ha tudom,hogy valójában már 50.A tényeken ez nem változtat.


.

2009. júl. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez érdekes kérdés! Szerintem a nők egy része /vagy talán nagy része/ úgy érzi, veszít az értékéből a kora előrehaladtával. Azok a nők, akiket fitalabbnak néznek a koruknál /ezek közé tartozom én is/büszkék a korukra. Állítom, hogy egy nő minden korban lehet szép, sőt: még szexis is, legfejjebb másképpen, mint egy húsz éves. A Magyar Tudományos Akadémiának például nem lehet 200-nál több 70 év alatti tagja. Ebbe a nők is beleértendők. Ez elég beszédes kritérium. Fiatalabb vagyok a férjemnél négy évvel és ebből még a családban sem csináltam titkot. Vagyis: nálam ez nem téma. Cél a fiatalos élet-és gondodásmód, az egészség megtartása, a fittség és az önbizalom. A többit meg számolja az, akinek ez fontos!
2009. júl. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
87%
Én nő vagyok, mégsem értem ezt. Az idő múlását mi tényleg nem úgy vesszük, mint a férfiak, de az öregedést el kell fogadni és ahogy mondtad, én örülök neki, hogy még élek.
2009. júl. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!