Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ki ápolja idős anyósát/...

Ki ápolja idős anyósát/ apósát? Másnak is ilyen nehéz?

Figyelt kérdés
Kb. kilenc éve beteg anyósom, folyamatosan romló az állapota ,de még valamennyire járókelő. 80 éves. Itt laknak melletünk,én rendezem,nagyon nehéz vele,apósom se segit,inkább hátráltat,állandóan vitáznak,mostanában sok rossz dolog történt a családban,stresszesebb vagyok,nem birom olyan nyugodtan viselni,mint régen. Másnak is ilyen nehéz a betegápolás?
2015. jún. 3. 15:17
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
94%
Olyannyira nehez, hogy en nem is vallalnam. Minden elismeresem a tied.
2015. jún. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen igen, és ne legyen ezért bűntudatod, ha kicsit türelmetlenebb vagy és nem vagy mindig toleráns.

9 év nagyon sok, én 2 évig ápoltam a férjem magatehetetlen nagymamáját, de kikészültünk mindketten. Ez sajnos normális jelenség, sokat beszélgettem akkor egy szociális munkás ismerősömmel, ő tartotta bennünk a lelket. Elárulta, hogy gyakori, hogy kikészülnek az emberek és sokszor tesznek, és mondanak olyan dolgokat, amiket alapból nem tennének meg. Szerinte mi még egész jól bírtuk.

2015. jún. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon kedves tőled hogy segítesz, de az már egy kicsit sok hogy ennyire magadra veszed a sorsukat.

Mindketten élnek, az időseket nem kell magatehetetlennek gondolni, egyedül is jól elvannak sokszor.

Ha magukat hátráltatják akkor hagyd rájuk.

Ugyanígy van a gyerekekkel is, nem szabad mindig megóvni őket, mert az az ő életük, ne vegyél át magadra minden problémát :)

2015. jún. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
7%

Csak türelem! Sajnos nagyon idegölő...



#1-nek! A te szüleid is megörekszenek 1*r! Bedugod majd az öregek otthonába??? brrr

2015. jún. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
98%
4-es, igen, és képzeld, bizonyos esetekben JOBB! Apa is kénytelen volt beadni papát... élete legjobb döntése vot. Még pár hónap és valószínű Ő került volna kórházba nagyapám folyamatos ápolása miatt (mindezt napi 10 óra fizikai munkát követően).
2015. jún. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
74%
Őszintén, a saját szüleimet ápolnám, de anyóst-apóst ápolja a házastársam - szerintem.
2015. jún. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Én nem az első vagyok, de jelenleg én sem tudnék ápolni senkit a munkám miatt is - nagyon sokat utazom. és nagyon szeretem.

De szerintem minden megoldódik a maga módján. Persze ha nagy szükség lenne rám akkor ott lennék és segítenék.

De sokszor nem erről van szó. Sokszor úgy össze vannak nőve a családtagok hogy nem élik a saját életüket ilyen kifogásokra hivatkozva hogy a gyerek miatt nem lehet, vagy a mama miatt nem lehet, és egymás életébe nyakig belemásznak.

2015. jún. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
93%
4-es! A szuleim mar nem elnek, de en megbeszeltem a gyerekeimmel, ha olyan allapotba kerulok, helyezzenek el idosek otthonaban. Erre mar nagyreszt meg van a penzem. A szeretteim eletet ugyanis nem akarom tonkretenni.
2015. jún. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

"#1-nek! A te szüleid is megörekszenek 1*r! Bedugod majd az öregek otthonába??? brrr"


Mire mondjuk az én szüleim megöregszenek, nekem lesznek gyermekeim, és szeretném majd minden szabad időmet velük tölteni, és az energiámat rájuk fordítani.

Amennyiben az "öregek" nem képesek rá, hogy ellássák alapszinten magukat, igenis kell keresni egy megoldást, mert nekem nem lesz rá sem időm, sem energiám.

2015. jún. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
9 év a nagyon sok, nem csodálom, hogy nehezen bírod, néha tehermentesíteni kellene téged a családból másnak is, hogy pihenhess te is, mielőtt lebetegszel.
2015. jún. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!