Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Másnak is ilyen az anyósa apósa?

Másnak is ilyen az anyósa apósa?

Figyelt kérdés

Párommal 5,5 éve vagyunk együtt. Szeretem a szüleit.

De van mikor kikészít anyós.

Ha náluk vagyunk mindent ő csinál nem engedi hogy segítsek. Mindig azt mondja pihenjek stb meg figyeljek a lányomra. 14 hós.

Mikor itt vannak akkor sem enged szinte semmit csinálni. Mire felkelünk kávé lefőzve kaja bekészítve. Megeteti a gyereket miközben mi a párommal megkávézunk.

Felsöpör felmos. Elmosogat.

Max annyit csinálok hogy megfőzöm a rizst krumplit pucolok.

Most pl ki is vasalt míg mi vásároltunk.

Ezzel semmi gond nem lenne csak olyan érzés mintha csak azért csinálná mert nem akarja megenni amit főzök vagy esetleg nem takarítok ki elég jól. Tegnap volt egy szitu hogy raktuk be a párommal a gépbe a mosni valót ő meg elkezdi hogy had nézze meg h menyit rakunk bele mert amit pólókat kivasalt tiszta gyűrött volt. Erre mondtam hogy tudok mosni nem kell leellenőrizni. Mintha ehez is béna lennék. Összeteszem a két kezem hogy ilyen de néha túlzásba viszi. Már zavar hogy mindent ő csinál nem akarom hogy azt higyje lusta vagyok.

Amikor ott van nàlatok vagy ti vagytok vendégségbe hogy viselkedik az anyósotok?


2014. dec. 27. 12:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg összeteheted a kezed, hogy ilyen anyósod van. Az írásodból egyáltalán nem az jön le, hogy azért segít mert nem akarja a te főztödet enni vagy nem takarítasz jól. Ez a te kisebbségi komplexusod, vagy túl sok anyóst szapuló kérdést olvasol itt. A te anyósod az életedet akarja megkönnyíteni, nehogy ezt tönkre tegyed. A mosásnál segíteni akart, kár volt beszólnod. Csak példaként mondom, én is azt hittem, hogy tudok mosni így 37 éves koromban. Aztán az anyósom egyszer mondta, hogy túl sok ruhát teszek bele, nézzem meg ha kevesebbet rakok szebb lesz. És láss csodát, igaza volt! Nem kell ám mindent hátba támadásnak venni, sok mindenben tud neked segíteni, tanácsot adni. Sok a bolond, kötekedő anyós, de a tied pont nem annak tűnik!
2014. dec. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
37%

Ha az anyós nálunk van, akkor nem engedem, hogy ő szolgáljon ki minket. Ez az én házam, az en háztartásom.

Azt meg, hogy a szennyesünkben túrkáljon, na azt sem.!

A segítség az, amire megkérem. Ha kéretlenül intézkedik, az már nálam nem fér bele a jó kapcsolatba.

2014. dec. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen pont ez mondom hogy jól esik de zavar hogy az én házamban rendezkedik pakol. Multkor is 1 hétig kerestünk egy edényt mire megtaláltam mert eltette.

Mi dig át rendezi a konyhát ahogy neki jó pedig max 1 hétig van itt.

Mikor született a lányom lejöttek előző nap mikor hazajöttem és összevissza ragasztotta a gyerekszobát matricákkal meg mindennel.

Örülök hogy segít csak néha túlzásba viszi amikor önállósodik.

2014. dec. 27. 18:04
 4/5 anonim ***** válasza:
Kicsit túl lelkesnek tűnik anyósod, de jó szándékúnak. :-) Egy beszélgetés keretében óvatosan fogalmazd neki meg, úgy hogy meg ne bántsd, hogy nagyon kedves tőle ez a sok segítség, de te így mihasznának érzed magad.
2014. dec. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
53%

Kedves utolsó! Hidd el nekem, hogy a legritkább esetben vezet megoldáshoz a kedves megbeszélés. Az ilyen típusú embereknek az egyik fülükön be, a másikon ki.......

Határozottan kell fellépni, mert különben nem áll le.

2014. dec. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!