Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mi a fenét csináljunk? Anyósom...

Mi a fenét csináljunk? Anyósom mindig mindenbe belekavar és utána mi vagyunk a rosszak, amiért őt kellemetlen helyzetbe hozzuk.

Figyelt kérdés

A harmadik gyermekünk születése után megbeszéltük a férjemmel, hogy mivel nem tervezünk több babát, a feleslegessé váló gyerek holmikat eladjuk/ elajándékozzuk, ahogy kikerülnek a használatból. Különösebben ezt nem reklámoztuk anyósomnak, de mégis be tudott kavarni.

A rokonságból egy kisgyerekes pár a hétvégén beállított, hogy akkor összeválogatják a nekik kellő cuccokat. A megdöbbent arckifejezésünket látva elmondták, hogy anyósommal már mindent megbeszéltek és elrendeztek. A megbeszéltek alapján akkor viszik a kiságyat, utazóágyat, pelenkázót, duplokat stb. Kiderült, hogy anyósom csupán jóakaratból eladta a fél gyerekszobát 30000Ft-ért. Így világossá vált, hogy miért/miből vett gyereknapra és szülinapra egy csomó játékot, és biciklit a gyerekeknek. Az előzményeket persze nem osztotta meg velünk.


Természetesen nem adtunk nekik oda semmit, hiszen még használjuk (meg is kaptuk, hogy milyen szemetek vagyunk) és megint az egész úgy jött le, hogy mi hoztuk anyósomat kellemetlen helyzetbe, ő csak segíteni akart nekünk, mert nem boldogultunk az eladással. Megmondtuk neki, hogy szépen részletekben fizesse vissza a pénzt, amivel megint a lelkébe gázoltunk, mert akkor egy forintja se marad magára fél évig.


Én komolyan nem értem ezt a nőt! Nem ez az első ilyen húzása és még most sem érti, hogy ne szervezkedjen a nevünkben a hátunk mögött.

Néha már arra gondolok, hogy az agyával van baj, de mindig van valami ami inkább az álnokságát bizonyítja. Most pl. nem volt itthon amikor a rokonok jöttek, pedig vasárnap délután mindig itthon szokott lenni.


2015. jún. 4. 22:19
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
87%

10: Tényleg, az a csavar nem is tűnt fel, hogy a pénzt nem a szülőknek adta!

A szülők odaadnák ingyen a holmijukat, amin anyós keres!

2015. jún. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
80%
Hát ez az! Szóval az anyós monnyon le! (lehetőleg azonnal)! :D
2015. jún. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
71%
10: Ott rontottam el, hogy azt nem vettem be a felsorolásba, hogy ti megkapnátok az anyós által vett új játékokat. Így se jó?
2015. jún. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
69%
Na az ugy már azé szebben néz ki! :)
2015. jún. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
24%
De nem értem, mit kell túlmagyaráznom. Egyszerűen ti léptek a Kérdező házaspár helyébe, és minden más úgy marad, ahogy van.
2015. jún. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
72%

Nekem úgy jön le, hogy együtt élnek - utolsó mondat :"nem volt itthon "

Simán lehet hogy hallotta tőletek, hogy el akarjátok adni és besegitett. Mondjuk az továbbra sem érthető, miért nem szólt róla és adta oda a pénzt

2015. jún. 5. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
87%

Mivel most nem jött be a helyettetek való intézkedése, reméljük, hogy a jövőben a saját érdekében inkább nem teszi.

Amúgy szép kerek mondatokban fel kéne világosítani, hogy ha kéritek valamiben a segítségét, majd szólni fogtok.

2015. jún. 5. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
70%

Savaseső az anyósodra jaaaaaj :D

Amúgy az ilyenekből ki kell hagyni szerintem.

2015. jún. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
17%
Lehet anyos vette a kisagyat, jarokat meg a duplokat is annak idejen, s lehet pont az o szobajaban foglaljak a helyet amitol aztan az ajtot sem lehet kinyitni ;) Mert mint kiderult egyutt laknak. Illetve vett helyette biciklit es mas hasznos jatekot. Lehet ideje zaciba adni anyos ekszereit :)))) Ezzel meg is tudnatok oldani az anyagi reszet a dolognak, s nem kell kerulni a sok haszontalan regi dolgot sem. Sok sikert. Nem is ertem hogy egyesek hogy tudnak anyossal egy fedel alatt lakni.
2015. nov. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
76%
A parral beszeljetek meg, vagy mas ismerossel, hogy kopogjon be mar anyoshoz a tv-ert amit anyos nez, vagy barmi masert ami kedves neki, ugyanezzel a szoveggel, hogy az anyagiakat mar elintezte veletek... Mit szolna?
2015. nov. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!