Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy kezelitek, ha szüleitek...

Hogy kezelitek, ha szüleitek nem bírják a társatokat?

Figyelt kérdés

Apám múltkor tett egy negatív megjegyzést a férjemre, ami beakadt, és tegnap rákérdeztem. Jól éreztem, hogy nem biztos, hogy jó ötlet. Mert onnantól alaposan megkapta a férjem, kiderült, hogy a sok feladat, amivel apám megbízza - és én azt hittem, azért, mert értékeli a képességeit -, azért van, mert "keresi a férjem helyét, mert nem végzi el, amit rábíznak". (Ő a főnöke.)

Úgy tudtam, a szüleit is kedvelik anyámmal együtt, ehhez képest a családja is megkapta. Komolyan, teljesen megdöbbentett, hogy ennyire "félregondoltam" a dolgot.

Azt néha érzékeltem, hogy mintha idegesítené a párom, de gyakorlatilag megtudhattam apámtól, hogy a párom nem tehetséges, csak én tolom előre, beleszól abba, amit én csinálok (egy példa sem jutott eszembe, akárhogy erőlködtem, akkor már inkább én avatkozom a férjem ügyeibe), és mindenbe belefolyik, ne hagyjam, hogy elnyomjon.

Exszel az volt a baj, hogy semmiben nem vesz részt. (Ezt ironikusan említettem apámnak, de komolyan vette, és mondta, hogy persze, a férjem jobb mint ex, sokkal...)

Lehet, hogy egyszerűen az a baj, hogy apám legidősebb lánya vagyok, és senki nem lenne jó neki?

Apám nem egy átlagos intelligenciájú és toleranciájú ember egyébként, és nagyon bénán érzem magam azóta. Szinte szégyellek a férjem szemébe nézni, tudva, hogy apám ezeket mondta róla, utálom őket egy társaságban látni. A férjem nagyon tiszteli apámat, és igyekszik, hogy ezt ki is fejezze.

Lehet, hogy nincs jó megoldás, de már kiírni is megkönnyebbülés.


2015. jún. 17. 10:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
29%
KEzdjük ott,hogy én alapból elmondanám a páromnak,hogy apuci nem bírja, aztán beszélnék apámmal,hogy fogadja el a döntésem különben nem lesz jó végre a kapcsolatunknak bármennyire is szeretem őt.ennyi
2015. jún. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Az miért jó, ha elmondod neki, hogy apád nem bírja? Mi történhet utána, ami jó irányba tereli a dolgokat? Őszintén érdekel, nem kötözködésből.
2015. jún. 17. 10:53
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

A férjednek apukád a főnöke, apukád meg elmondta, hogy a férjed - finoman szólva - nem éppen a legjobb munkaerő.

A megoldás.

- férjed összekapja magát, és dolgozik rendesen

- a férjed keres másik munkahelyet, és összekapja magát

A férjednek így is, úgy is össze kell kapnia magát.

2015. jún. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

A férjem 4-5 féle dolgot csinál egyszerre (tök különböző munkaterületeken), tehát nem gondolom, hogy rossz munkaerő. Ettől függetlenül, ha apám nem bírja, lehet, hogy jobb lenne, ha odébb állna. (Egyébként is jobban örülnék, ha máshol dolgozna.)

Ám ő nem tudja, hogy apám nem bírja, ezért nehéz lesz rávenni a váltásra, mert élvezi, amit csinál.

2015. jún. 17. 11:00
 5/21 A kérdező kommentje:
Megvan a szó: apám cinkosának érzem magam, de ettől még megmondani a férjemnek sem tűnik jó ötletnek.
2015. jún. 17. 11:06
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Apád szerintem jobban ismeri a férjedet mit Te. Komoly munkaetikájú emberek messzemenő következtetéseket tudnak levonni abból, hogy a másik hogyan végzi munkáját.


A Ti esetetekről eltekintve pl. egy fiktív példa:

Legyen egy vőm, akivel lányom tökéletesen boldog. Otthon eljátssza a mintacsaládapa szerepet, elhiteti lányommal hogy csak a családnak és munkájának él, és utóbbit is nagyon jól végzi.


Munkahelyen meg azt látom, hogy vő nekem látványosan nyal, ugyanakkor nem képes elvégezni a neki kiosztott, szervezést igénylő feladatokat, ezért mindig másokat hibáztat. Amikor még kevésbé ismertem, egy-két embert javaslatára el is bocsátottam. Régi szakiktól is visszahallom, hogy velük mennyire lekezelően bánik. Már most úgy pózol a cégnél, mintha ő lenne a cégvezető, olyanokat is szóban utasítgat, rám hivatkozva, akiknek a munkaszervezéséhez semmi köze.


Miközben jellemtelenségeit munkában nap nap után látom, hétvégén meg családi körben látványosan jó-pofizik. Látom hogy lányom sugárzik a boldogságtól, hogy milyen tökéletes férje van, aki elsőrangú családapa, kitűnő menedzser. Közben én már magamban azon gondolkodok, hogy vajon a lányomnak is csak játssza e a szerepét, csak ő még nem lát át rajta. Egy munkában ennyire nem tiszta ember lehet e tiszta a magánéletben?

2015. jún. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, az, hogy a férjed milyen munkaerő, NEM a te tisztet megítélni, hanem a főnökéé, aki jelen esetben édesapád. Hogy te mit gondolsz, teljesen irreleváns.
2015. jún. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

11:07-es - saját példádat írtad le? Tapasztaltál ilyet? Lehet ilyen, de a férjem mindent megcsinál. Egyébként ha úgy látom, valamit nem jól csinál, szólok neki, vitáink is szoktak lenni, de ő inkább az a túlteljesítős, túlaggódós típus. Senkit nem rúgatott ki.

Nem tudom, merhetek-e arra gondolni, hogy apámnak senki nem lesz jó, mert a homlokegyenest más exemmel is állandóan baja volt.

2015. jún. 17. 11:24
 9/21 A kérdező kommentje:
Szerintem nem irreleváns, hogy mit gondolok, mert otthon is éjfélig csinálja, tehát látom.
2015. jún. 17. 11:25
 10/21 anonim ***** válasza:
90%

én csak azt nem értem, hogy gondolod, hogy ezt az információt titkolod a férjed előtt?? jóban rosszban, nem?

Beszéljétk meg, és oldjátok meg a helyzetet. ok, apád az apád, de a férjedet választottat társadul. ha komolyan gondolod, azért ilyeneket meg kéne beszélni vele.


(tudom milyen ha a másik családja mond dolgokat.. velem is megtették. de nem lennék a párommal, ha nem őszinte velem, és ő is ködösít.)

2015. jún. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!