Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek, ha a szüleitek...

Mit tennétek, ha a szüleitek folyton azzal cs. Sztetnének titeket, hogy túl vékonyak vagytok?

Figyelt kérdés

170 cm vagyok, 53 kg és lány, tehát nem alultáplált. Mégis minden egyes alkalommal, mikor találkozom velük a lalásban, tesznek valami megjegyzést, amikor edzésre megyek (karatézom, kétszer egy héten), akkor kb. a kardjukba dőlnek, hogy "miért sanyargatom így magam".

Azt itt szeretném leszögezni, hogy egy dekát nem fogok miattuk hízni, ugyanis ezt a testet én "viselem", nekem kell benne jól érezni magam, és ez megvan.

Arra is gondoltam, hozok orvostól papírt, hogy "jó vagyok így", de ezt egy kicsit erősnek érzem, szóval csak ilyen végső megoldás-féle.

Bármi kíméletesebb ötlet (igen, már beszéltem velük. Nem értem célt.)


2015. jún. 7. 18:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
Semmi rosszindulat nincs ebbe szerintem, biztos nem eszel eleget. És tény, hogy bizonyos korban fontosabb a tápanyag bevitel, mint a kalóriákat számolni.
2015. jún. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Elfogadod meghallgatod elengeded a füled mellett. Mást ugyse tudsz tenni. Mikor hallottál olyat szülőtől nagyszülőtöl hogy gyerekem ne egyél már annyit:D sohe. ilyenek:D elmész nagyidhoz és azt mondja nem kapsz csokit mert sok lesz?:D ilyena mesébe sincs. Elfogadod hogy ez az ő véleményük neked meg van sajátod. megtömni csak nem fognak
2015. jún. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Hogyne ennék eleget! Ha anyukám megpakolja a tányérom, kb. a 3/4-ét megeszem, de csak addig vagyok hajlandó enni, amíg jól nem lakok, mert tovább nem látom értelmét.

Így a közös étkezések általában végeláthatatlan szekálásba torkollnak.

2015. jún. 7. 19:16
 4/17 akoos válasza:
0%
Szerintem fogadd meg a szüleid tanácsát, egyél többet. Én elég kevésnek tartom azt az 53kg-ot. Hidd el, a fiúk nem azt nézik, hogy minél soványabb legyen egy lány.
2015. jún. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Dettó!


Többet eszem, mint egy 86 kilós barátom.

Ez van, ilyen az alkatod.

2015. jún. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

"Hogyne ennék eleget!"

Akkor boccs, visszaszívom. 170 cm-hez szerintem jó az 53 kg, bár Te látod.. Ha nem mutat a tükör beteges képet, akkor tökéletes!

2015. jún. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
3%
Túl vékony? Nekik biztos de 53 kilo az nem vekony! En ugyanilyen magas vagyok es 5 kiloval kevesebb...ne hallgass rajuk ha jol erzed magad igy ne erdekeljen masok velemenye!
2015. jún. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Szedjél magadnak kaját te magad, annyit, hogy még egy kicsit látványosan repetázhass. Mondd azt, hogy a karatézással azt akarod elérni, hogy megvédhesd magad, ha úgy adódik (ez még csak nem is hazugság:-)).
2015. jún. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

" Ha anyukám megpakolja a tányérom, kb. a 3/4-ét megeszem, de csak addig vagyok hajlandó enni, amíg jól nem lakok, mert tovább nem látom értelmét. "


NE anyukád pakolja meg a tányérodat, hanem szedj magadnak, akkor nem "marad"

2015. jún. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Nem számolom a kalóriákat, nem éheztetem magam (még csak nem is diétázom), és szerintem is és mások szerint is jó alakom van.

A fiúk pedig a "többi ember" kategóriába tartoznak, az ő kedvükért se vagyok hajlandó hízni!

Szerintük "túl keveset" szedek magamnak, ezért anya még rárak két kanállal, amit én nem eszek meg, és kész a botrány :D

2015. jún. 7. 21:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!