Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy kezelitek, ha szüleitek...

Hogy kezelitek, ha szüleitek nem bírják a társatokat?

Figyelt kérdés

Apám múltkor tett egy negatív megjegyzést a férjemre, ami beakadt, és tegnap rákérdeztem. Jól éreztem, hogy nem biztos, hogy jó ötlet. Mert onnantól alaposan megkapta a férjem, kiderült, hogy a sok feladat, amivel apám megbízza - és én azt hittem, azért, mert értékeli a képességeit -, azért van, mert "keresi a férjem helyét, mert nem végzi el, amit rábíznak". (Ő a főnöke.)

Úgy tudtam, a szüleit is kedvelik anyámmal együtt, ehhez képest a családja is megkapta. Komolyan, teljesen megdöbbentett, hogy ennyire "félregondoltam" a dolgot.

Azt néha érzékeltem, hogy mintha idegesítené a párom, de gyakorlatilag megtudhattam apámtól, hogy a párom nem tehetséges, csak én tolom előre, beleszól abba, amit én csinálok (egy példa sem jutott eszembe, akárhogy erőlködtem, akkor már inkább én avatkozom a férjem ügyeibe), és mindenbe belefolyik, ne hagyjam, hogy elnyomjon.

Exszel az volt a baj, hogy semmiben nem vesz részt. (Ezt ironikusan említettem apámnak, de komolyan vette, és mondta, hogy persze, a férjem jobb mint ex, sokkal...)

Lehet, hogy egyszerűen az a baj, hogy apám legidősebb lánya vagyok, és senki nem lenne jó neki?

Apám nem egy átlagos intelligenciájú és toleranciájú ember egyébként, és nagyon bénán érzem magam azóta. Szinte szégyellek a férjem szemébe nézni, tudva, hogy apám ezeket mondta róla, utálom őket egy társaságban látni. A férjem nagyon tiszteli apámat, és igyekszik, hogy ezt ki is fejezze.

Lehet, hogy nincs jó megoldás, de már kiírni is megkönnyebbülés.


2015. jún. 17. 10:12
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
89%

A férjed keressen egy független munkát, ne apád legyen a fönöke. Az ilyen felállás - családon belül fönök-beosztott viszony - soha nem sülhet el jól, mert LEGALÁBB az egyik fél mindig elégedetlen lesz a helyzettel.


Azt, hogy a férjed milyen munkaerö, apád el tudja dönteni, te nem, mert te nem dolgozol vele együtt a munkahelyen, és nincs is kellö ismereted/tapasztalatod ennek eldöntésére.


Az, hogy apád kritkát gyakorol a férjed felé, szerintem eleve nem jelent negatív hozzáállást, legfeljebb reálisat. Az, hogy a férjed, nem jelentheti azt, hogy ettöl kezdve semmit sem lehet neki mondani, mert akkor az szerinted sértö!



Az, hogy apád szerint a férjed nem találta meg a helyét, igen valószínü, és éppen ezért több területen ad neki feladatokat, hátha kiderül, mihez is van tehetsége.

Elöször is a saját hozzáállásodat kellene felülvizsgálni, mert apád meg a férjed közti probléma ( ha egyáltalán lehet annak nevezni) a fönök-beosztott viszonban gyökerezik és ez teljesen függelten az após-veje, illetve az apa-lánya viszonytól.

2015. jún. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
60%

Hűha, hát ez nehéz.

Egyébként akár bírja apukád a férjed, akár nem, nagyon nem jó, hogy együtt dolgoznak és ráadásul főnök-beosztotti viszony van köztük. Szerintem ennek ígyis-úgyis mindenképpen véget kellene vetni. Talán ha nem látná folyamatosan a férjedet, akkor kicsit jobb lenne a helyzet, az is lehet, hogy csak munka szempontjából van vele baja, de ezt már kivetíti a családi életetekre is.

Ha nincs más megoldás, akkor mondd el a férjednek (szerintem nekem is a szívem szakadna meg), mert így talán még tud változni a dolog, de ha nem teszel semmit, akkor csak rosszabb lesz. Ha a főnöke (és direkt nem apukádat írtam) szerint a férjed nem túl jó munkaerő, akkor idővel valószínűleg amúgyis kirúgná, az meg biztosan családi balhéhoz is vezetne.

27N

2015. jún. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Hát, nem akartam behozni, de én is ott dolgozom (ez egy elég nagy cég), sőt, sokkal régebb óta, mint a férjem, tehát de, látom. És direkt nagyon igyekszem kimaradni az ő területéből.

Nálunk (sajnos, nem sajnos) elég gyakori, hogy többféle dolgot csinálunk, én most kapásból öt eltérő dolgot tudnák magamról is mondani. Kevesen vagyunk, sok a tennivaló.

Egyébként csak az érvek egy része volt a munka, a családjára vonatkozó megjegyzéseket nem is értettem, mert eddig csak azt hallottam, milyen szimpatikusak a szülei. Hogy engem elnyomna, az meg azért vicces, mert én egy robbanékony, (finoman fogalmazva) konfliktusokból nem kihátráló, harcos típus vagyok, ő meg egy sokkal kedvesebb, szolgálatkészebb, kifejezetten konfliktuskerülő alkat.

Mindegy, a közös munka tényleg nem túl jó (nekem sem), de jelenleg nagyon nehéz volna a területemen másik helyet találni. De már töröm rajta a fejemet. Külföld elől sem zárkóznék el.

2015. jún. 17. 11:40
 14/21 anonim ***** válasza:
80%

Ha a férjed nem tudja, hogy apád nem bírja, az számomra azt jelenti, hogy nem érezteti vele semmilyen módon sem. Vagyis ez nem okoz problémát semmiben sem.

Akkor lenne gond, ha folyamatosan piszkálná a férjedet.

2015. jún. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
És igen, nekem is a szívem szakadna meg, szerintem összetörne, hogy ennyire igyekszik, és ilyen rosszul áll a szénája.
2015. jún. 17. 11:41
 16/21 A kérdező kommentje:
Néha vannak apró dolgok, de igyekszem elütni.
2015. jún. 17. 11:42
 17/21 anonim ***** válasza:
60%

Mondjuk a fiktív példámban jelzett típus a feleségének nagyon rendesnek mutatja magát, mert előtte sem önmagát adja. Szerintem mondd el neki, hogy mit gondol róla apád.


Ilyentől az általam felvázolt típus pár pillanatig kibillenne a szerepéből, addig érzelmi reakciókat nem mutatna, majd elkezdené játszani, hogy mennyire sajnálja, hogy apád elvárásainak erőt megfeszítve sem tud teljes mértékben megfelelni.


Korrekt ember erre azt mondaná, hogy na majd elbeszélgetek apáddal, max. kirúg.


#6

2015. jún. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem apádnak rossz napja volt. Kötözködni akart, kiabált fűt fát. Szerintem szard le, máshol is szokott ilyet a főnök és ugyanez a jól bevált módszer.

Ha jól fizet a cég akkor nem váltsatok, hiszen mindenhol lehet probléma, családdal dolgozni meg sokkal rosszabb( tapasztalat). Apádnál pont te jöttél kapóra, jövő héten meg a kispista.

az meg hogy nem ismered a férjed, meg ő csak el játssza otthon a jó családapát egyszerűen nevetséges. Egy normális kapcsolatban ismeri a feleség a férj munkához való hozzáállását, munkabírását, látja, hogy mennyire érdekli a cég.

Ha nem hagyja a csőrödet ez a dolog, akkor még mindig oda állhatsz apád elé, hogy na akkor közöld csak a férjemmel amit nekem mondtál múltkor. Lehet , hogy majd letagadja, vagy egyszerűen tényleg kiderül, hogy rossz napja volt. A közeli hozzátartozókat a legkönnyebb bántani.

Szerintem tisztázzátok hárman a kérdést, mert lehet csak rossz nap volt, lehet hogy valósak a problémák. Akkor később nem tudnál a férjed szemébe nézni, hogy te tudtad de nem mondtad.

Szóval a jó megoldás a kommunikáció.

2015. jún. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Rettentő szomorú vagyok. Mindketten fontosak számomra. Elmondani nem szeretném, mert nem tudnám látni a férjem döbbenetét, szomorúságát (hétvégén is dolgozik, és most is az egyik tesóm elromlott számítógépét szereli), de nagyon rosszul érzem magam.
2015. jún. 17. 13:21
 20/21 anonim ***** válasza:

kérdező, most nem tudnád látni a férjed döbbenetét?? ha apádnak tényleg a bögyében van, úgyis ki fog derülni. Akkor szerinted mit fogsz látni a férjed arcán, ha apád odavágja neki, te tudtál róla, csak hallgattál?


szerintem az a minimum, hogy szólsz róla.

2015. jún. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!