Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ha a barátnőm édesapja kínál...

Dumph98 kérdése:

Ha a barátnőm édesapja kínál pálinkával azt el illik fogadni? Szoval ez nem egy teszt jellegű dolog, hogy tesztelje mennyire iszákos az illető?

Figyelt kérdés
Valamint mi a helyzet ha az elsőt elfogadtuk és mégegyszer kinal? Azt is elfogadjuk vagy azt inkább már ne?
2015. júl. 12. 09:48
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
57%

Ha nincs egyéb kizáró ok (pl. betegség, vagy jármű), akkor biza illik elfogadni.

Ez hagyomány és megtiszteltetés: a ház asszonya megkínálja a vendéget a főztjéből és persze a ház ura is az ő khmm... főztjéből. Azaz vendégül látják.


A továbbiakat már nem kötelező. Pláne, ha túl gyorsan jönnének. ;)

2015. júl. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
85%

A kiskorú polgári jogi fogalom:

18 év alatti (kivéve ha előtte házasságot kötött)


A fiatalkorú büntetőjogi fogalom:

12 és 18 év közötti (igen, levitték a korhatárt)



"2:10. § [A kiskorúság]


(1) Kiskorú az, aki a tizennyolcadik életévét nem töltötte be. A kiskorú a házasságkötéssel nagykorúvá válik."


2013. évi V. törvény

a Polgári Törvénykönyvről


és


"105. § (1) Fiatalkorú az, aki a bűncselekmény elkövetésekor tizenkettedik életévét betöltötte, de a tizennyolcadikat nem."


2012. évi C. törvény

a Büntető Törvénykönyvről

2015. júl. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem illetlenség valakit piával tukmálni. Cigit sem nyomnak a kezedbe, hogy nálunk ez szokás.


Alpári paraszt dolog.

2015. júl. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
77%
Nekem egyszer olyan volt, hogy elmentünk egy családi találkozóra, az egyik pasinak megtetszettem és állandóan kínálgatott piákkal, de egyiket se ittam meg. De azért csak hozta és hozta. Fel is bontotta nekem a sört, mindent kitöltött pohárba. A végén már tele volt előttem az asztal sörrrel borral, pálinkával, mindennel, belefulladtak a legyek, felforrtak a melegben és talán egy kortyot ittam valamelyikből...pazarlás lvl 100:DDDDDD
2015. júl. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
18%
Nyugi, nem hiszem, hogy tesztelgetne. Ha mégis, ő szívja meg, hogy egy 18 évét be nem töltött személybe akar alkoholt tukmálni. Az elsőt ilyenkor illik elfogadni, ha nincs rá alapos indoka az embernek - gyógyszert szed, fáj a feje, nem szereti, vezet stb. A másodikat már nem kell, és csak akkor pöccen be azon, ha esetleg elutasítod, ha nem komplett.
2015. júl. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
73%

"9-es! Fiatalkorú. 14 alatt kiskorú, 18-ig fiatalkorú."


Nem! A fiatalkorú kizárólag büntetőjogi kategória (általános esetben 14-18, kivételes esetben 12-től).


Polgárjogi szempontból nincs más határ, csak a 18 éves kor. Az alatt kiskorú.

2015. júl. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
0%

Nem fogadnám el az első pohárral sem, mert talán erőszakoskodik a következőre. Legközelebb más alkohollal is próbálkozik.

Öregnél (talán) bevágódsz, de a barátnődnél nem valószínű.

Barátnőd Édesanyja meg megkérdezi a lányától: Ő is egy piásat szeretne társául?

Ha elég iszákos az öreg, nem sokáig jársz oda, mert a két nőnek nem fog tetszeni, hogy csatlakoztál hozzá.

Mindez függetlenül attól, hány éves vagy.

2015. júl. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

"9-es! Fiatalkorú. 14 alatt kiskorú, 18-ig fiatalkorú."


x12 már megtette, úgyhogy nem magyarázom a ptk é btk közötti különbséget

2015. júl. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
66%
Igaz mi falun élünk, de szokás a vendéget piával várni. Ez vagy bor vagy házi pálinka. Egy kis mennyiségtől még nem lesz az ember részeg (főleg egy felnőtt férfi nem).
2015. júl. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
85%
Istenem, hirtelen a 17 éves még gyerek, btk-val jöttek, ahhoz nem gyerek, hogy kef...jen :D Hagyjuk már :) 1-2 pohár pálesztől semmi baja nem lesz.
2015. júl. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!