Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek is ez megalázás,...

Szerintetek is ez megalázás, bunkóság a részünkről?

Figyelt kérdés
8 éves a lányunk, idén lesz a 10. házassági évfordulónk. Nálunk a nagymamák úgymond másodvirágzásukat élik, nem az otthon kötögetős-sütögetős fajták, új párkapcsolat, stb., nincs is ezzel semmi bajunk. Eddig az első évfordulónkon mentünk el, akkor még nem volt gyerekünk. Idén kitaláltuk a férjemmel, hogy életünkben először wellnessezünk egy hétévégét. Nálunk a nagymamák soha nincsenek felkérve bébiszitterkedni. Anyósom és anyukám is szereti a kislányt, ha ráérnek, akkor szokták elvinni, kb. 2 hetente 1-1 délutánra. A betegséget, egyéb elfoglaltságokat, stb., mindig a férjemmel oldottuk meg, nem ugráltattuk Őket. Viszont most megkértük, először anyukámat, hogy vigyázzon egy hétvégét a lányunkra. Ő dolgozik akkor, cserélni se tudott. Anyósom meg szintén nem ért rá magánéleti elfoglaltságai miatt, ez is rendben van. Erre egy pedagógus ismerősöm -nyilván plusz pénzért- bevállalta, ismerik is egymást a kislánnyal, sokat járunk össze, végülis teljesen optimális a helyzet. Anyukám elfogadta, anyósom viszont kiakadt, hogy ezzel megalázzuk, mit fognak Róla gondolni, hogy Ő nem jó nagymama, mert bébiszittert fogadunk, stb. A férjem elmondta Neki, hogy első körben a nagymamák lettek megkérve, de nem értek rá, így más megoldást kerestünk. Erre meg közölte, hogy egy bunkó nőt vett feleségül... Mi meg értetlenül állunk az egész előtt... Tényleg, Kedves Anyósok, ebben a helyzeten mi mit rontottunk el? Kedves Manyek, Ti ezt hogy reagálnátok le?
2015. júl. 19. 23:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
A férjed elmondta.. a többivel ne törődjetek, nem kell reagálni, csak nőne a feszkó tovább :) jó pihenést nektek!
2015. júl. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Ne törődj vele, ti mindent korrektül csináltatok, érezzétek jól magatokat.
2015. júl. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
83%
Egyáltalán nem tartom annak. Szerintem teljesen jól intéztétek. A kislányotok biztosan jól el lesz a bébiszitterrel, ti meg ki tudjátok pihenni magazokat és végre egy teljes hétvégét kettesben tölthettek. Főleg, hogy először a nagymamákat kértétek. Az anyósodnak meg kell értenie, hogy nem értek rá,ennyi. Ne emészétek magatok ezen. Jó wellnessezést Nektek, lazítsatok és élvezzétek a kettesben töltött perceket. ;)
2015. júl. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%
Nektek van igazatok!
2015. júl. 20. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%

Korrekt módon jártatok el, a többivel nem kell foglalkozni.

Nekem ez a hozzáállás nagyon furcsa (anyósodéra gondolok), hogy mit szólnak majd mások...Kinek mi köze hozzá, hogy hogyan intézitek a dolgaitokat? Szerintem tök jó, hogy a nagymamák virulnak, ti pedig meg tudjátok oldani a gyerekfelügyeletet nélkülük is.

2015. júl. 20. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
46%
Nem tudom, én már rég kinőttem abból a korból, amikor érdekelt mások véleménye. Szerintem még pár év és neked is sikerülhet.
2015. júl. 20. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%

Ha anyósodat annyira zavarta volna a helyzet, akkor átszervezte volna magánprogramját. Most az zavarja, hogy lehet, hogy lesz olyan ember, aki rákérdez, hogy két nagyi mellett miért a babysitter van a gyerekkel, és kiderül, hogy neki fontosabb magánprogramja volt? Ezek szerint ő elítéli az ilyen fajta nagyikat, akik nem ugranak rögtön segíteni? Inkább saját magát szégyelli, főleg azt, ha ez kiderül, mert lehet, hogy sokkal jobb színben szokta magát feltüntetni, mint amilyen ...

Nagyívben le kell sz..ni, ennyi.

2015. júl. 20. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
69%
Teljesen igazatok van, nem is értem a nagymamát. Majd megbékél, ne foglalkozzatok vele azon kívül, ami már el lett mondva neki.
2015. júl. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
28%

Ha egyszer nem értek rá?????



(amúgy KI fog róla mit gondolni???? - a környezetének fogalma se lesz arról, hogy ő most a helyett dolgozik, hogy az unokájára vigyázna.)

2015. júl. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
67%

szard.

le.

2015. júl. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!