Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet tenni egy ilyen...

Mit lehet tenni egy ilyen mostohával? Nagyon kellemetlen!

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, az édesanyámmal és a mostoha apámmal élek viszonylag szerény körülmények között, azoban ez a dolog egyáltalán nem szolgálhat ürügyként a számomra megalázó, tiszteletlen modorára.

Ha piszkál és megkérem, hogy hagyja abba, olyan durván szól hozzám és lekezel, hogy jó' van, fogjam már be, rohadtul unja hogy állandóan a korommal jövök és tovább teszi a szurkáló megjegyzéseit mint egy kisgyerek. A nő nememre egyáltalán nincs tekintettel. Ma például valamilyen csövet fogdosott a kezében és a nagymamámnak ( aki mindent elhisz..de komolyan) elkezdi rezzenéstelen arccal mondani hogy ez az orr porszívóm, sajnos nem tudom egyedül kifújni és a rokonom mivel szomorú módon bolond, elhitte és ezen a mostohám jót röhögött én meg megkértem, hogy fejezze be és mondja el hogy csak viccelt..erre a nagymamám elkezdi, hogy ezt nem kell szégyelni, ez meg jót szórakozott rajtam és én lettem "letolva". Vagy mikor kijövök a mellékhelyiségről, engem bámul a rokonaimmal együtt és hangosan találgat, hogy vajon milyen szagok lehetnek bent..stb. Elegem van ebből, nincs meg a koromhoz méltó tekintélyem, erre az undorító stílusra pedig egyáltalán nem szolgálok rá, egy lusta, tanulatlan, bunkó és nem képes maga után összetakarítani, mindig kötekszik..olyan mintha kissebbségi komplexusa lenne..unom már nagyon!


Előre is köszönöm a tanácsokat!



2014. dec. 7. 12:43
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Arra nem tértél ki a leírásban, mit szól ehhez édesanyád, ő mennyire van megtisztelve a primitív és idióta társa által stb...
2014. dec. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Mert ez ebben az esetben lényegtelen, vele is tiszteletlen, de az édesanyám megteheti hogy rá szóljon, nem egyszer mondta már hogy ezt hagyja abba, de ilyen undorító, gúnyos módon bocsánatot kér vagy káromkodik és megsértődik..nem fogja fel, nem lehet ezt a barmot semmire sem megkérni.
2014. dec. 7. 12:50
 3/21 anonim ***** válasza:
97%
Le lehet pontozni de megvan a véleményem anyádról aki ezt hagyja. Én megmondanám neki szépen, hogyha ki lennél elégítve aranyom, nem a szagokat szaglásznád a budiban.
2014. dec. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Ha elmesélem az anyámnak, aki mellesleg iszonyatosan fáradt a sok munkától szinte mindennap, rám mordul, hogy ne keverjek, ne uszítsam őt és inkább néha már megtartom magamba a szemétkedéseit. Nem fogja fel, hogy ez nagyon bántó a másiknak. Az édesanyám fél az egyedülléttől és ez az ember "tart el" minket mondhatni, mert az anyám fizetése igen gyér..én még nem dolgozom, egyetemre járok..mondhatni ilyen körülmények között kész csoda.
2014. dec. 7. 12:55
 5/21 Sezlonyrugó ***** válasza:
100%
El kell küldeni a p....ba
2014. dec. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Sajnálom ilyenkor az anyámat, mert tudja és tehetetlen, látom hogy rosszul esik neki a békétlenség, azt mondja hogy ne foglalkozzak vele..de ez lehetetlen..ugyhogy az anyámat ha lehet, hagyjuk ki.
2014. dec. 7. 12:57
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
De nem bírom elképzelni hogy nincs egy rokonod aki megpártolna, én nem tűrném szó nélkül ha ilyen bunkón beszélnének mással. Nincs egy idősebb ember, a rokonok közül aki jól megmondogatna neki?
2014. dec. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
89%

A nő nememre egyáltalán nincs tekintettel. nincs meg a koromhoz méltó tekintélyem


Ő egy idióta, anyád hülye, hogy tűri, de te se vagy ép teljesen, ne haragudj. milyen tekintélyt akarsz 20 évesen, mikor ovis módra duzzogsz, ahelyett, hogy lépnél valamit?

2014. dec. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Mióta él veletek?
2014. dec. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
30%
Dolgozol, tanulsz, fizetsz valami hozzájárulást a lakhatásodhoz?
2014. dec. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!