Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A párom (32éves férfi), a...

A párom (32éves férfi), a gyerekem apja képtelen leszakadni a szüleiről. Főleg az anyjáról. Hogyan érhetném el, hogy elvágják a köldökzsinórt?

Figyelt kérdés
2015. júl. 30. 10:07
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
sehogy, ha 32 évesen nem szakadt le, akkor sosem fog, tapasztalat, apám mai napig anyás és nála is lakik így a válás után, pedig megy a 60 felé
2015. júl. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 E1D1E ***** válasza:
90%
Ez lehetetlennek tűnik, csak hihetetlenül nagy családrobbantó balhéval lehetne ezt elérni. vagy megbeszélés és kompromisszum útján amiből az első megoldás is kialakulhat.
2015. júl. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
86%
Hogy nem derült ez ki a gyerek születése előtt?
2015. júl. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a kapcsolatban két résztvevő van, anya és fia. Nekik kell akarni. Te esélytelenül próbálkozol. Legfeljebb elhagy, ha választás elé kényszeríted. Ha a férjed is akarja, akkor egy jó pszichológus tud NEKI segíteni.
2015. júl. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
90%

Nem írtad részletesen, pedig a kérdés megválaszolásában fontos lenne, hogy ez miben nyilvánul meg, konkrétan mi a probléma.

Mert ha teszem azt, abban nyilvánul meg, hogy naponta, kétnaponta beszélnek 5 percet telefonon, akkor ez közel sem jelenti azt, hogy képtelen leszakadni a szüleiről. A szülei mindig is a szülei maradnak, nekik pedig a férjed a gyerekük, tehát mindig lesz köztük kapcsolat.

Nyilván ez egy szélsőséges példa volt, hogy lásd, nagyon nem mindegy, mi az a dolog ami miatt úgy érzed, nem tud elszakadni a szülőktől. Lehet ettől sokkal durvább dolog, ami miatt azt lehet mondani, igazad van.

2015. júl. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
62%

Az ismerkedés járás alatt nem ilyen volt? Vagy ha igen, akkor mégis miből gondoltad hogy megváltozik majd? A gyerekszüléstől? Tipikus buta nő ,tipikus buta kérdése.


Lehet lepontozni, de a nem tudom hogy képzelik az emberek hogy bárkit is meg fognak változtatni! Nem fognak és utána meg szenvednek hisztiznek a válásig. Olyat kell párnak választani akinek a "hibáit" elfogadjuk és akár szeretjük is. Nem olyat aki éppen arra jár, és majd azt képzeljük hogy mint egy gyúrmát át tudjuk formázni.

Újat mondtam?

2015. júl. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
87%
#5-höz kapcsolódom. Előbb azt kellene tényszerűen tisztázni, hogy a kapcsolat, a kötődés normális határokon belüli-e vagy már betegesnek minősíthető. Ebben a tekintetben a "normális" nagyon széles tartományban értelmezhető és az érintettek közti érzelmi-intellektuális kapcsolaton is múlik. Ha az érintettek tényleges szeretik és becsülik egymást, kölcsönös a segítség nyújtás és megszűnt a gyerek-szülő alárendeltségi viszony, aminek helyébe egy egyenrangú felnőttek közti viszony lépett, akkor semmiképpen nem abnormális. Ha te személy szerint kirekesztettnek érzed magad ebből a rendszerből, az már nem egészséges, de ebben lehet neked is részed. Mások köldökzsínórjának elvágása nem a te dolgod. Vannak emberek, akiknek nagyobb a kapcsolódása a szülői családhoz és vannak, akiknek kisebb.
2015. júl. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem is fontos lenne, hogy pontosan mire gondolsz. Mit tesz? Így nehéz tanácsot adni. Meg lehet, hogy csak neked sok.
2015. júl. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
81%

gondolom nemtegnap óta vagytok együtt ha gyerek is van.

ha eddig nem szakadt le, ezután sem fog.

2015. júl. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Az elején nem volt ezzel gond. Majd mikor terhes lettem,szinte naponta beszéltek telefonon és hetente többször is át kellett menni. Ami egy idő után kezdett terbes lenni. Akkor kezdtem először érezni ezt a függési viszonyt. Gyerek születése előtt jó volt nekem is a viszonyom az anyjával. Aztán én teljesen elfelejtődtem,csak a gyerek. Mint a gazdatest,aki elvégezte a feladatát,most pedig mehet a kukába. Mintha övék lenne a gyerek. 2 hét után jöhettek csak át hozzánk,de már akkor meg volt anyós sértődve rám. Azóta kb 2 naponta hívogatja a fiát,hogy unokával menjen át. Tőlem fél év alatt meg sem kérdezte hogy vagyok. Ha a fia nem jelentkezik 2 naponta,megsértődik. Szerinte én szar anya vagyok. Soha semmit nem csinálok jól. A mai napig főz a fiára és megsértődik ha nem megy át enni. Ő meg persze megy. Volt,hogy minden nap. 2 hét külföldön tartózkodás alatt 2 naponta telefon. Amúgy anyuka olyan programot szeret,amikor csak ők vannak 3an anyuka,apuka párom. Lehet azért kötik ennyire magukhoz,mert meghalt a bátyja gyerek korban légúti megbetegedésben(anyós cigizett keményen a terhesség alatt meg mikor már megvolt szegény...zárt lakásban). Lehet kesze kusza az írás,de nagyvonalakban megpróbáltam a lényeget. És félre ne édtsetek,nem akarom a párom megbáltoztatni. Csak ezt a függési viszonyt visszább szorítani
2015. júl. 30. 11:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!