Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom lopja a gyerekem...

Anyósom lopja a gyerekem játékait?! Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Nagyon ideges vagyok. Anyósom tündéri asszony, amikor épp alszik, a kapcsolatunk nem túl jó, mert sz@rba se néz minket, csak a férjem bátyja, ő az isten. Náluk három gyerek van, nálunk most érkezik a második baba.

Már legutóbb, két hete is kiakasztott, mikor azt mondta, hogy de ami babaruhákat kaptunk sógoroméktól, mikor kicsi volt a lányom, nehogy ráadjuk a születendő babánkra, mert azt az első gyereknek szánták.

Már ezen is meglepődtem... Azokat a ruhákat kaptuk, úgy volt megbeszélve, hogy nem kell visszaadni, csak ha a harmadik gyermekük is lány lesz (fiú lett).

Ez két hete volt, akkor volt itt nálunk "látogatóban". (A történethez hozzátartozik, hogy mindig nagy szatyrokkal meg táskákkal jön, mert bevásárlásból néz be, és a férjem innen hazaviszi.)

Már a héten is kerestem néhány játékot, sehol nem találtam őket, pedig nem kis apróságokról van szó, hanem pl. a tanuló kutyus, meg a Baby Born quad. Nem lettek meg.

Tegnap este voltunk anyóséknál, ahol sógoromék kisfiát köszöntöttük, sógoromékat hatra hívta, minket meg hétre. Már ez is furcsa volt, de ki is derült, hogy miért. A két nagylánynak az én lányom játékait adta oda (egy nagy, húzós árú Merida baba, amit a bátyámtól kapott a lányom, és a BB quad.) A kis szülinapos meg megkapta az FP tanulókutyát. (Az már csak a pláne, hogy mint később kiderült, a Hello Kitty labdát, amit meg ott hagytunk náluk nemrég, nekiadta a szomszéd kislánynak.)


Most komolyan, ti mit tettetek volna? Én totál kiakadtam, és ki is vertem a balhét. Még anyósomnak állt feljebb, hogy mit képzelek, hát sajnálom a gyerekektől a játékokat? Mondom nem sajnálom, csak a saját gyerekemet, amiért ilyen nagymamával áldotta meg a sors.

Erre elkezdett lehordani mindennek, majd gyakorlatilag elzavart minket a házából. Nem is kellett több, eljöttünk, bár sógornőm rendes volt, mert utánam jött, és ideadta a két nagyobb játékot, csak a tanulókutya maradt ott, de mondta, hogy ha majd ki tudja könyörögni a fia kezéből, elhozza azt is. Láttam, hogy szégyenkezik a helyzet miatt, mellesleg én is, mert ekkorra már leesett, hogy talán nem a gyerekek előtt kellett volna jelenetet rendezni... de nagyon hirtelen kaptam fel a vizet, nem gondolkoztam.

A másik, ami zavar, hogy miért tőlünk lopja el a játékokat anyósom? Volna pénze venni, nem is kevés, sőt. Arról nem is beszélve, hogy sógoromék sokkal jobban állnak anyagilag, mint mi (ők kaptak saját lakást, meg tavaly karácsony előtt másfél milliót egy új autóra), mi meg kidolgozzuk a belünket is a férjemmel, hogy a meglévő és a születendő gyerekünknek mindent megadjunk, meg még azon felül is.


Ti hogyan kezeltétek volna a helyzetet? És mit tennétek ezek után egy ilyen anyóssal?



2015. aug. 25. 12:42
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jól kezelted. Innentől anyós be nem tenne hozzánk a lábát. Apuka vinné a gyereket max hozzá, játék nélkül.
2015. aug. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim válasza:
100%
Ez nagyon durva helyzet. Bocsánat hogy kérdésre kérdésre válaszolok először: a férjed hogyan reagálta le a helyzetet? Mit mondott az anyjának? Ő hogyan viszonyult az egészhez?
2015. aug. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim válasza:
83%
Ez nagyon gáz. De hogy lophatta el a játékokat úgy hogy senki ne vegye észre?
2015. aug. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
98%
Úristen, anyósod nem fogta fel, hogy lopni bűn (még ha szerinte jó célból is tette)? És ráadásul meglopta a saját unokáit!? Én sem állnék vele soha szóba az életben, sőt a gyerekeket sem engedném hozzá, mert szerintem valami mentális betegsége van.Inkább ajánlanék neki egy pszichiátert.
2015. aug. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem anyósoddal nyilvánvalóan van valami gond, mármint agyilag, ilyet épeszű ember nem csinál, hogy ellopja az egyik unoka játékát és odaadja ajándékba a másiknak, még akkor sem ha a másik fia a kedvence.

Az is erre utal, hogy nem érti, hogy mi a probléma, sőt neki áll fejtebb.

Jól reagáltál, én is így tettem volna, viszont a férjednek mondd, hogy figyeljen az anyjára, ez valami öregkori elbutulás jele is lehet szerintem, vagy nem tudom milyen mentális betegségnek, de furcsán viselkedik, annyi szent.

2015. aug. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 A kérdező kommentje:

Huh, köszi a válaszokat! Örülök, hogy ezek szerint nem én reagáltam túl.

Az anyósomnál ez nem elbutulás... ő valahogy mindig is ilyen volt. Például, mikor terhes lettem a nagylányommal, egész addig, míg nem látszott rendesen a pocakom, azt hangoztatta a férjemnek, hogy csak hazudom a terhességet. :) Hiába mondta a párom, hogy de hát ő is bent volt velem az UH-n, anyósnak erre az volt a válasza, hogy előtte biztos lefizettem az orvost, meg különben is férfi, úgyse tudja mit lát, az orvosok meg latinul beszélnek...

Egyszerű rosszindulat.


A férjem - míg én az anyjával vitáztam - az apjával veszekedett, hogy legalább ő ne legyen már partner anyós marhaságaiban, utána meg a bátyjával igyekeztek megnyugtatni a kedélyeket. Amikor hallotta, hogy anyós szó szerint elzavar minket, egyszerűen fogta a lányunk kezét, és kivezette az autóhoz.

Nagyon szégyelli magát ő is az anyja viselkedése miatt, pedig nem neki kéne...


Ja igen, valaki kérdezte: mint írtam, anyós nagy szatyrokkal meg cuccokkal jön be hozzánk a bevásárlásból. Őszintén szólva nem figyelem a szatyrait, ha öttel jön be és hattal megy el - ideje meg volt meglovasítani őket, mert vagy négy órán át itt ült, meg bájolgott, én meg közben főztem, pakolásztam, nem jártam a sarkában, hogy hova megy, mit csinál.

2015. aug. 25. 13:06
 7/52 A kérdező kommentje:
De azért ez már a pofátlanság teteje az én szememben, hogy nem elég, hogy ellopja a játékokat, de ráadásul még a férjemmel viteti magát haza, hóna alatt a lopott cuccal... Komolyan, nem normális.
2015. aug. 25. 13:08
 8/52 anonim válasza:
100%
Szerintem nem szimplán csak idiota az anyosod, valami nem oké vele. Ellopni egyik unoka játékét, majd a szeme láttára megajándékozni vele a másik unokat születésnapja alkalmábol? Éppeszü ember ilyet nem csinál. Föleg, hogy nem is értette a felháborodásotokat, szerinte ez rendben volt. Valami nem oké a fejében, vizsgáltassátok ki
2015. aug. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
100%
Hat hozzam nem jonne tobbet a Mama.
2015. aug. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
100%
szerintem sem épeszu a "mama".... nem reagáltad tul! kiváncsi vagyok mit fog lépni ezekután..
2015. aug. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!