Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyerek miatt megalkudni?...

A gyerek miatt megalkudni? Mélységesen megbántott a gyerekem rajtam kívüli szinte egyetlen rokona, akit a kicsi rajongásig imád.

Figyelt kérdés
a gyerek miatt lenyelni kígyót békát...?és jópofit vágni...?ha igen, ezt hogyan..?
2015. aug. 10. 02:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Azért magát a szitut elmesélhetnéd, mert így nem nagyonlehet mit mondani. Én anélkül, hogy tudnám a sztorit, azt modom hogy a gyerekemért bármit. De ettől függetlenül nektek nem kell jóba lenni, csak a gyerekkel kell találkoznia.
2015. aug. 10. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy működik,hogy a gyerekkel találkozik, de én nem vigyorgok hétrét azért, hogy nekik jó legyen. Sosem hozom fel a sérelmeket, de messze van a jó viszonytól. De a gyerekem nem tiltom el azért tőle, mert személy szerint én csalódtam benne és megsértett. Nem használom eszközként bosszúra.
2015. aug. 10. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

már kiírtam kérdésbe, kitárgyaltuk, csak eddig a telot sem voltam neki képes felvenni, még mindig fel vagyok belül kavarva.

és azt sem tudom tegyek úgy, mintha mi se történt volna..?


a kérdésemből egy részlet

"a lényeg, ma itt volt, pont akkor jött a megbeszéltek ellenére, amikor épphogy elaludt a kicsi, így simán felébresztette, borult az egész napirend, a baba sírt, mert mamához akart menni, én meg próbáltam visszaaltatni, letettem a kiságyra, hasra fordítottam, ringattam, mamának mondtam tegyen úgy, mintha aludna, a kicsi néha le is hajtotta vállamra a fejét, erre mama neki áll járkálni, baba megint sír..és erre kitör mama ordítva, meg sírva!, öklét rázva, hogy én kínzom a gyereket, gonosz vagyok, bepanaszol a fiának(apának). "

2015. aug. 10. 08:14
 4/12 A kérdező kommentje:
annyi javítással, hogy mama akkor verte ki a balhét, mire pont megnyugodott a kicsi és már csukta le a szemét, hogy alszik vissza.
2015. aug. 10. 08:15
 5/12 anonim ***** válasza:

Te nem az én anyósomról beszélsz?? :D


A férjem miatt muszáj jóban lennünk,bár a hideg ráz tőle, és sokszor én is csak nyelek nagyokat, hogy ne küldjem el a .., de a kislányom imádja, mert nála mindent lehet, amit otthon nem, illetve a férjem is odavan érte, pedig gyerekkorában magasról tett rá, most szerintem az én gyerekeimen próbálja behozni, amit a sajátjaival elrontott.


Sőt még hetente egyszer járnunk is kell hozzá, mert neki nem ugyanannyi idejönni, mint nekünk 2 gyerekkel oda (10 perc autóútra lakunk egymástól). És amikor ott vagyunk teljesen kisajátaítja a gyerekeket, mintha ott se lennék. A nagyobbikat rendszeresen ellenem hangolja: ha valamit nem engedek, pl torokgyulladás után fagyit enni, akkor nem azt mondja neki, hogy most voltál beteg, ne egyél fagyit, hanem: tudod, hogy mama megengedné, de hát látod anya nem engedi - na ilyenkor kire haragszik a gyerek...?


Úgyhogy szerintem a férjed miatt, és a gyerek miatt próbáld meg elviselni. Az enyémnél nem lehet rosszabb a helyzeted.

2015. aug. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Leülnék a mamával egy nyugodta pillanatban beszélni kettesben. Elmondanám neki, hogy így nem lehet nálad viselkedni még neki sem! Ha nem hajlandó ezt megérteni és többször is rosszat tesz ilyen formában a gyerknek (mert azt tett most!!!), akkor erősen korlátoznám a kapcsolatot. A gyerek megérzi a kettőtök feszültségét.
2015. aug. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem tűrnék, mert a vége az lenne hogy állandóan feszült és ideges lennék miatta. Aztán persze hogy a gyerek megérezné és inkább mamával töltené az idejét, mint velem. Szóval úgy kivágnám a mamát mint macskát... aztán ha tud viselkedni jöhet látogatóba.
2015. aug. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 piroska és a farkas ***** válasza:
de miért tud alvásidőben beállítani? Én ilyenkor lenémítom a telefont, leveszem a kaputelefont, megteszek mindent, h ne zavarhassanak minket. oké, ez egy másfajta házban nemfeltétlenül megvalosíthato. de én keményen megmondnám, h vagy alkalmazkodik a kicsihez, vagy nem lesz jo vége. Minek jön hivatlanul egyébként is??
2015. aug. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem értem, nem a nagymamája? El akarnád tiltani tőle, vagy mi? Ha nem érti meg, amit kértek (igen ti, mert a férjednek valahová állnia kellene, leginkább melléd), akkor én nem keresném, és ahogy az előző írta, alvásidőben nem engedném be. Nekem is állandóan akkor telefonált a vezetékesen, amikor aludt a kicsi, hiába mondtam. Kihúztam, nem tud akkor hívni. De attól még a gyerekeim nagyanyja, ha néha kiállhatatlan, ettől sosem fosztanám meg őket. Szerintem nem érdemes ezen problémázni.
2015. aug. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
konkrétan ráfeküdt a csengőre
2015. aug. 10. 19:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!