Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Reálisnak látjátok ezeket a...

Reálisnak látjátok ezeket a problémákat vagy csak nem kedvel az anyja?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok,néhány hónapja van egy jól működő párkapcsolatom,a párom is ugyanennyi idős,mondhatni nagy a szerelem. Miután összejöttünk és eljött az idő,hogy úgymond hazavigyük a másikat,mindig én jártam hozzájuk,nálunk még ő nem volt(eladtuk a házat,be is költöztek,az újon meg még folynak a munkálatok,így egyelőre szobám sincs). Szülőkkel jól kijöttem,beszélgettünk sokat,nem volt bajuk velem.Itt a nyár vége,a párom elköltözik,így kicsit több időt voltunk együtt,mint ami amúgy normális lenne,több napot is ott voltam náluk. Az elengedés most nagyon nehéz,tudjuk,hogy van lehetőségünk beszélni és viszonylag gyakran haza is fog járni,de mégis azért megvisel a dolog. Mondtam,hogy beszéljen erről otthon a szülőkkel,hátha ők kicsit összeszedik,mert én is nehezen viselem és max együtt sírni tudok vele,de segíteni nem. Nos ebből az lett,hogy a szülők (leginkább az anyja) kifejtette a véleményét a kapcsolatról,amit eléggé bírált. Zavarja egy csomó dolog,ezek a következők:

-sokáig alszunk (dolgunk nincs,ami van arra elég az idő délután,de a párom eddig nem volt ilyen)

-nem segítek,ha ott vagyok (porszívózok,mosogatok,főzök,pakolok,ilyesmiket szoktam megcsinálni,eleinte ezt sem mertem,nem mindenki szereti ha belenyúlnak a háztartásába,de mostmár azért ilyeneket simán megcsinálok)

-hosszú hajam van,örök probléma,hogy mindig elhagyok 1-1 szálat,ezt sérelmezi

- a párom visz el mindenhova (nem hajlandó tömegközlekedni,szóval ha elhívom valahova vagy ilyesmi,akkor meg sem fordulhat a fejemben,hogy majd busz/vonat vagy ilyesmi megoldás lesz,100% hogy kocsival jön)


Ilyen és ehhez hasonló apróságok voltak még.Nem bírálat elvileg,csak vélemény és nincs baja velem a szülőknek továbbra sem,elmondásuk szerint. Ti mit gondoltok?


2015. aug. 26. 16:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%
A "leginkább az anyja" a válasz.Egyszerűen féltékeny.Minden anya ilyen lesz,ha egy nő belép a pici fia életébe.És látja ő,hogy nem vagy semmirekellő,hanem megcsinálod,amit kell.Magyarul jó párja leszel,akivel érdemes komoly kapcsolatot tervezni.Majd lenyugszik.
2015. aug. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
14%

Te a fiú vagy a lány vagy? Nem írtad, de nekem több ponton az jött le, hogy te vagy a hím a kapcsolatban.

Nem mindegy, ezért nem írnék a kérdésedre érdemi választ, amíg nem látok ebben tisztán.

2015. aug. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem csak kényelmetlen volt neki hogy kvázi beköltöztél hozzájuk.
2015. aug. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenki szereti,ha a gyerekének a párja ennyit ott vendegeskedik.náluk,még ha segítesz is,de nyilván ezt nem mondják neked. Én sokáig távkapcsolatban éltem a párommal,de mindig kényelmetlenül éreztem magam,ha több napot ott töltöttem,noha szívesen láttak a szülei.
2015. aug. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A lány vagyok. Ebben a nyár végi időszakban már egy jó pár hétre előre le lett beszélve,hogy ott leszek ezeken a napokon,nem volt ellene kifogás egyáltalán.
2015. aug. 26. 17:53
 6/12 anonim ***** válasza:
62%
Az a baja az anyjanak, hogy nem akarja hogy a fia még ennyire lekösse magát. Meg ha kész tények elé állitjátok, hogy ott leszel több napig, mi a fenét mondhatna, kénytelen jopofit vágni és csak zsörtölödik, lehet ez a gond, sokat vagy náluk. Talán jobb lenne, ha ugy oldanátok meg hogy néha alszol ott és nem több napig.
2015. aug. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
47%

Azt látja, hogy


- a fia némileg megváltozott (nem feltétlenül előnyére), és ezt hozzád kapcsolja

- a gyerek odaköltöztet egy hétre úgy, hogy ez a kapcsolat még nagyon friss (néhány hónap), és kicsi az esélye, hogy tartós marad (távkapcsolat), neki egy kvázi idegent kellett kerülgetnie

- te hordod a nadrágot kettőtök közül ("Mondtam,hogy beszéljen erről otthon a szülőkkel,hátha ők kicsit összeszedik,mert én is nehezen viselem", " a párom visz el mindenhova ...ha elhívom valahova"), ezt kevés fiús anya nézi jó szemmel:-)


Azt inkább nem kommentálom, hogy a srác egy az egyben visszamondta neked anyu véleményét. :D

2015. aug. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
74%
egyszerűen zavarja ,hogy napokig ott vagy.mi a kapcsolatunk elején úgy voltunk ,hogy este átmentem ,reggel haza.így nem zavart senkit.napközben csinálta mindenki a dolgát vagy dolgozott ,illetve közösen mentünk valamerre.de így mindig otthon ettem ,fürödtem stb.lehet az is zavarja.az én szüleim sem szeretik ha odahordok valakit.néha szólnak hogy hívhatom vacsorára vagy ebédre mert valami közös főzés van ,de ott sosem aludtunk pl együtt.
2015. aug. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A több napos ottlét egyszeri alkalom volt,mert adódott egy lehetőségem viszonylag sok pénzt keresni kevés munkával,de a munka éjszakába nyúló volt,én pedig egy másik városban lakom és nem tudtam már hazajutni éjszakánként.
2015. aug. 27. 09:57
 10/12 anonim ***** válasza:
Tipikus fiús anyuka. Te vagy az első komoly barátnő? Nem arról van szó dzerintem, h téged nem kedvelnek, hanem az élethelyzettel van a gond. Egyszeriben apuka nem lófrálhat egy szál gatyában, éjjelente "műsor" van, reggelente laposkúszás, mert ti még alusztok, a hajad a mosdótálban és sorolhatnám. Ne vedd a lelkedre annyira, szokatlan a helyzet nekik. Amit kifogásolt az anyukája, (nem vészes dolgok)azokra figyelj oda. Nem kell kétségbe esni egy kis kritikától, meglátod, minden rendben lesz. :)
2015. aug. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!