Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A férjem anyja nem akar...

A férjem anyja nem akar nagymama lenni, és ezt hangoztatja is. Nem törődik velünk, és a születendő babával sem. Viszont ha neki kell valami, akkor felhív. Bővebben lent. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Anyósom egyedül nevelte a férjem 11 éves koráig aztán jött a mostohaapa akitől született 3 gyerek. Férjem onnantól kezdve nem volt fontos, csak az új család. Anyós eleinte gyűlölt engem, mert elvettem tőle a fiát (ő mondta), az eljegyzésünkre sem jött el. Fél évig nem beszéltünk, majd látszólag "megváltozott", megszeretett engem.

Ez az ami nem igaz, mert most hulott le a lepel igazán, amikor kiderült, hogy terhes vagyok. Egyszer sem kérdezte meg, hogy mi van velünk, amikor a férjemet hívja akkor is csak az érdekli, hogy vele mi van. A 3 gyerekre persze álla dóan vigyáznunk kell, ha bejönnek nagybevásárlást tartani, hozzánk hozzák be a hűteni való árut stb.

Kijelentette anyós, hogy ő 43 évesen, 3 kisgyerekkel nem óhajt nagyi lenni, neki ez idegen, és ha megkérdezik kié a pici, letagadja és azt mondja ő szülte, mert annyira szégyenli. Segítséget kértünk, hogy autóval hozzák el a bababútorokat, mire kiakadt anyós és közölte, hogy el lehet hozni kézben is és a benzin is pénzbe kerül.

Semmibe nem segítenek, de mindent elvárnak. A férjem nem mer nekik szólni, ragaszkodik valamilyen szinten a családjához csak ők nem hozzánk!

Mit tennétek a helyemben? Nem küldhetem el a búsba őket, kénytelen leszek jópofizni nekik azzal a tudattal, hogy anyós utál engem is meg a babát is.


2015. aug. 21. 09:30
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
96%

1. Anyósnak SEMMI beleszólásaa a dolgoba, ez nem az ö hatásköre. Ha meg ilyen hülyeséget állít, hogy ö szülte, akkor a gyerek közelébe sem engedném.


2. Nyugodtan elküldheted öket, NEM KELL jópofát vágni, mert csak kihasználnak.


3. Ne vigyázz a gyerekre, megmondod, hogy nem akarsz bébiszitter lenni.


4. A férjed meg lassan leválhatna az anyukáról, mert már saját családja van, és az kellene, hogy a legfontosabb legyen neki.

2015. aug. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
91%
egyetértek az előzővel, én a helyedben már sok csúnya dolgot mondtam volna...
2015. aug. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
93%

Én is egyetértek az 1-essel!

Először is a gyereknek anyja és apja lesz és nem nagyszülője. Ti fogtok róla gondoskodni, szeretni, nevelni, nem a nagymama. És ha ő nem akar részt venni az unokázásban, akkor ne tegye. Ott vagytok a gyereknek ti.

Viszont akkor a ti helyetekben nem adnék csak úgy semmit, nem lennék csak úgy kedves, nem lennék leakasztható kabát a szögről.

Ha ő nem ad, hát én se adnék.

És a férjed pedig végre felnőhetne és élhetné a saját életét veletek!

2015. aug. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
90%
Egyértelmű.Férjednek a sarkára kell állni.Persze az ember ott segít, ahol tud, na de ez oda-vissza kell működjön még családon belül is.Koncentráljatok magatokra.Nektek most ez kell, hogy a legfontosabb legyen.
2015. aug. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
88%

Szia! Nalunk hasonlo volt a szitu. Anyukam anyukaja mindig is jatszotta a nagyasszonyt. Amikor anyukam megmondta, h terhes velem, akkor kozolte, h o felnevelt 3 gyereket, es most elni akar, esze agaban sincs unokazni. Anyukamnak ez rettentoen rosszul esett, hiszen neki nem az anyosa, hanem a sajat anyja mondta ezt a szemebe.


Nalunk apukam eleg hatarozott es karakteres jellem, es bizony kimondja ami a sziven van. Anyukam szulei videken laknak, viszont amikor en szulettem, sokat kellett Bp-re jarniuk, es akkor mindig hozzank jottek. egyaltalan nem tartottak tiszteletben, h anyukam akkor szult es szuksege lenne nyugalomra; volt olyan, h a nagyapam ejfelkor allitott be hozzank, h masnap eloadasa lesz es hadd aludjon nalunk. a nagyanyam azert kepes volt felutazni Bp-re, h uj fodraszhoz menjen, vagy epp meglatogassa vmi baratnojet, de az unokai miatt nem jott. Apam ezt egy ido utan megelegelte es kozolte a nagyszuleimmel, h nem vagyunk szalloda, es ha nem az unokakat jonnek meglatogatni, akkor sziveskedjenek szallodaban megszallni, vagy annal az ismerosnel, akihez eppen mennek latogatoba. Lett is belole sertodes, meg mosolyszunet. Azota az ocsem is, meg en is felnottunk, a nagyszuleim pedig 80 folott vannak es persze banjak, h igy megromlott a kapcsolat es nem unokaztak anno. Persze, mi mentunk oket latogatni, amikor mar iskolasak lettunk, meg toltottunk naluk heteket az iskolai szunetben, de sajnos a rosszerzes megmaradt anyukamban.


En a helyedben megmondanam anyosnak, h bizza masra a 3 gyereket, m Neked uj kismamakent szukseged van a pihenesre, es ha o nem kepes nagymamakent viselkedni, akkor Teged se vegyen igenybe bebiszitterkent. Ilyenkor csak az segit, ha hatarozott vagy, m kulonben a fejedre no. Foleg igy, h meg utal is. Sajnalom, h ilyen helyzetben vagy, de sajnos a rokonait nem valogathatja meg az ember.

2015. aug. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
93%

Ezeket kell tenned:

1. elküldöd anyóst a búsba.

2. nem vigyázol a fattyaira

3. a gyereked közelébe se engeded

4. semmit nem segítesz neki

5. nem jópofizol vele, szóba sem állsz vele többé!

A férjednek meg megmondod a frankót, hogy nem helyes, amit csinál. Álljon ki melletted, most már te vagy/ti lesztek a családja.

2015. aug. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os! Szivembol szoltal! En is ugy szoktam mondani a kolykokre, hogy lelenc gyerekek. Holott ugye ok allitjak be szegeny ferjemet holmi felig letagadott talalt gyereknek, csak azert mert uj ferje lett anyosnak es oda szult 3at.

Pont a ferjemnek lenne tobb joga mindenhez nem a betolakodoknak.. 😕

Koszi mindenkinek a valaszt!

Amugy olyanokat csinalt meg anyos, hogy kihivltt ugy minket hozzajuk, hogy az egyik kolyke hanyos-hasmenese virusos volt. Ezt letagadta anyos, azt mondta csak elcsapta a gyomrat. Megfertozott engem a gyerek, es utana terhesen itt hanytam a 39 fokos hosegben.

Es csak rohogott anyos, hogy o nem tudta hogy ez lesz !

Semmiben nem segitenek, se anyagilag, sem hogy vegyunk hazat. Borzalmasak..

Ferjemet mar egy ideje probalom jobb belatasra birni, hogs ne ragaszkodjon az anyjahoz. Ugy nez ki kezd sikerulni, legalabb nekem elmondja a velemenyet az anyjarol.

Neki persze nem mer beszolni semmit.

2015. aug. 21. 14:36
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Te, a férjed, meg a gyereket: ez a család - a kedves férjed jó lenne, ha felnőne ehhez.

Ennyi ostoba aljasság egy emberben...

2015. aug. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
71%

Kedves Kérdező,


amit anyósod művel veled, azt nem vagy köteles tűrni. Nem kell vigyáznod a gyerekekre, kismamaként főleg nem, ha ezt határozottan elmondod neki, és be is tartod, senki nem szólhat érte egy szót sem, igazad van.


Hogy nem akar nagymama lenni, az szomorú, valóban. Később még könnyen megbánhatja ezt, mert nyilván a babátok tündéri lesz, de nem fog kötődni a nagyihoz, ha az nem kíváncsi őrá.


Ne haragudj viszont, ha megjegyzem: anyósod második házasságából nem lelenc gyerekek születtek. Nem értem, miért beszélsz így róluk. Anyósodra haragszol és ezt rajtuk vezeted le?

Az is elképesztő, hogy írod: nem segítenek nektek anyósodék anyagilag, meg házat venni sem.... miért is kellene nekik? Ha összeházasodtatok, babát vállaltatok, azt nyilván úgy tettétek, hogy felmértétek előtte: futja-e rá, anyagilag bírjátok-e hogy te most egy darabig otthon leszel a kicsivel. Semmi jogod ahhoz, hogy számon kérd bárkin is, miért nem vesz neked házat meg toronyórát lánccal.

2015. aug. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os! Szivembol szoltal! En is ugy szoktam mondani a kolykokre, hogy lelenc gyerekek. Holott ugye ok allitjak be szegeny ferjemet holmi felig letagadott talalt gyereknek, csak azert mert uj ferje lett anyosnak es oda szult 3at.

Pont a ferjemnek lenne tobb joga mindenhez nem a betolakodoknak.. 😕

Koszi mindenkinek a valaszt!

Amugy olyanokat csinalt meg anyos, hogy kihivltt ugy minket hozzajuk, hogy az egyik kolyke hanyos-hasmenese virusos volt. Ezt letagadta anyos, azt mondta csak elcsapta a gyomrat. Megfertozott engem a gyerek, es utana terhesen itt hanytam a 39 fokos hosegben.

Es csak rohogott anyos, hogy o nem tudta hogy ez lesz !

Semmiben nem segitenek, se anyagilag, sem hogy vegyunk hazat. Borzalmasak..

Ferjemet mar egy ideje probalom jobb belatasra birni, hogs ne ragaszkodjon az anyjahoz. Ugy nez ki kezd sikerulni, legalabb nekem elmondja a velemenyet az anyjarol.

Neki persze nem mer beszolni semmit.

2015. aug. 21. 15:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!