Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ha a barátnőm anyja nagyon...

Ha a barátnőm anyja nagyon rendetlen, akkor a barátnőm is nagyon mocskos lesz ha saját háztartásunk lesz?

Figyelt kérdés

Én nem tudom amúgy hol él az anyja, soha életében nem dolgozott, folyton mindenféle értelmetlen holmikat vásárol, kézműves bögréket (de nem használja csak porosodik a polcon) matricákat, mindenféle kenceficét amik a fürdőszobapolchalmán penészednek meg, a konyhában szernitem 20 éve nem mosott fel, a földön tartja a holmikat zöldséges ládákban, ruhahalmok cuccok mindenütt, szóval hihetetlen.

Ha bemész a házába kb mintha egy barlangba mennél be ahol a cseppkövek helyett vackok, könyvek és ruhahalmok alkotják a falakat és persze rengeteg por.

A mosogatni való is általában cseppkő szerű halmokban áll és amúgy az asszony mást sem csinál egész nap csak ül a konyhaasztalnál és olvasgat meg illatos gyertyákat égetget, meg általában a kb 80 éves anyjához jár át és ott sztorizgatnak, aztán hazajön a kis kosárkájával és a rendetlen kis barlangjában ücsörög, szóval hihetetlen.

200 négyzetméteres a házuk, majdnem 1500 négyzetméteres a kert, de ott is csak düledezik a gaz.

A ház felében kb ilyen régi gazdasági helyiségek vannak ahova zsákokban ruhák-cipők, dobozokban mindenféle konyai vacak, el nem mosogatott lábasok, soha be nem épített mosdókagyló, tönkrement, gyenge minőségű háztartási gépek és egyebek düledeznek.


Na én egy ideje a barátnőmmel élek akinek az anyját most leírtam és azt vettem észre, hogy alapvetően a rendetlenség őt se nagyon zavarja, általában én pakolok el. De az tény, hogy mi most egy garzonban élünk, nincs még mosógép, mosogatógép, stb, szóval nehéz rendet tartani.

Egyébként főzni ügyesen főz, dolgozni is szeretne majd, de azt vettem észre ő is így halasztja néha a dolgokat, hogy majd. Közben meg olvasgat meg mittudomén.

Szóval kb mint az anyja, az is így egy életre halasztott néhány dolgot maga körül.


Na szóval mit gondoltok?

A lány is ilyen lesz? Vagy kapjon egy esélyt?


2015. aug. 20. 16:13
1 2 3 4 5 6
 1/58 A kérdező kommentje:

Én amúgy amikor az anyjánál jártam felajánlottam hogy építek egy normális konyhabútort (nincsenek a falon konyhaszekrények csak különböző magasságú régi szekrények körben) meg segítek elmosogatni, meg rendet csinálni a hátsó helyiségekben, de ő csak ott kiakadt, hogy én meg a lánya ott ne nyúljunk semmihez, az az ő holmija, ő majd azzal akart volna valamit kezdeni csak még nem jutott el odáig stb.


Amúgy meg nem szegények, nem tudom miből él az anyja, de amennyi vacakot ott felhalmozott meg mindenféle kencét az felér egy kisebb vagyonnal. Néha 200 ezer forintos be nem fizetett számlákkal rohan át az anyjához aki ezeket simán kifizeti neki. Szóval nem tudom már mi van.

2015. aug. 20. 16:16
 2/58 anonim ***** válasza:
56%

Adnék neki egy esélyt. Mosogatógép hiánya azért nem mentség, ha nincs elmosogatva.

A gyűjtögetés pedig betegség jele is lehet az anyjánál.

2015. aug. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 A kérdező kommentje:

Volt egy szuper mosógépe is de nem működött rendesen mert eltömődött a szűrője. Mi csináltuk meg úgy sutyiban a barátnőmmel, mert láttam hogy szar és gondoltam ezzel azért kicsit segítek, de annak sem örült kifejezetten.

Van egy mosogatógépe is, de állítólag nem melegít, ezért csak porosodik a konyhában, én szóltam, hogy bekötöm rá a forró vízet, vagy megnézem a fűtőszálat de nem engedi, szinte már áll benne a penész. Ilyesmi a helyzet. A gázbojlere is folyton megy, mert tuti tiszta vízkő belül, de nem pucolná ki, helyette rohan a 200 ezres számlákkal az anyjáékhoz.... szóval. Katasztrófa.

2015. aug. 20. 16:19
 4/58 anonim ***** válasza:
32%

kapjon egy esélyt.


nagynéném ilyen, a lánya is ilyesféle lett. a fiu tanitotta meg takaritani,- értsd. bekapcsolni a mosogépet, felporszivozni, felmosni.....az anyjátol semmit nem látott... egyébként épp szakito félben vannak, ez a toketlen azért nem hagyja ott a lányt, mert unokahugom megzsarolja, hogy akkor o ongyilkos lesz...


anyosom is detto ilyen...a fia is ilyen volt...én meg az ellenkezoje. jelenleg 7 év házasság után ott tartunk, hogy a férjem rendmániás lett..és az anyánál az unnepi menu elott -elmossa a mi tányérjainkat és evoeszkozeinket..ha meg leesik a fiunk (3 éves) cumija hipp-hopp már sterilizálja is.

2015. aug. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 A kérdező kommentje:
Jah, hát a betegséggel kapcsolatban annyit, hogy az anyja meg a családja azt mondja, hogy valami pszichológiai betegsége van.
2015. aug. 20. 16:20
 6/58 anonim ***** válasza:
34%

Azért a 200 ezer forintos be nem fizetett számlákon elgondolkoznék, mert az már trehányság, felelőtlenség.

Ilyet nem lehet elfelejteni, halogatni, Pató Pálné módjára el (nem) intézni.

2015. aug. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 A kérdező kommentje:
Mármint az asszonynak, nem a barátnőmnek.
2015. aug. 20. 16:21
 8/58 A kérdező kommentje:

Hát igen de nem tudnak vele mit csinálni, én azt nem tudom mi lesz, ha a szülei (akik már nyugdíjasok) meghalnak. Akkor mit csinál?

Eladósítja a házat, vagy azt fogja várni, hogy a lány tartsa el? Mert megmondtam a barátnőmnek, hogy ő nem teheti majd azt, hogy az anyjához rohangál a számlákkal, mert fordított helyzet lesz.

2015. aug. 20. 16:23
 9/58 A kérdező kommentje:
Na jó, nem offolok, várom a válaszokat.
2015. aug. 20. 16:23
 10/58 anonim ***** válasza:
77%

Te most komolyan itt a gyiken kérdezel idegeneket, hogy együtt maradj-e a barátnőddel? Azon kívül, hogy ügyesen főz, van még valami, amiért "adnál neki egy esélyt"? Példaul az, hogy szereted?

Félreértés ne essék, a hosszútávú kapcsolat tervezésénél tényleg fontos, hogy ne legyen áthidalhatatlan szakadék a szokásokban, életszemléletben stb a felek között, de ez, amit kiírtál, úgy hangzik, mintha nem a barátnődről lenne szó, hanem bejárónőt keresnél.

2015. aug. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!