Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Sok feleség miért szidja az...

Sok feleség miért szidja az anyósát, mikor ha vigyázni kell a gyerekre (pl. wellness hétvége miatt) akkor rögtön hozzá rohannak elsőnek?

Figyelt kérdés
2015. szept. 16. 12:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%
Mert gondolom attól, hogy anyós vigyáz a gyerekre a problémák még nem szűnnek meg.
2015. szept. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
73%

Mert kihez rohannának?

Az anyós egyben nagymama is, nem?

Az anyós szívesen vigyáz az unokára?

Miért olyan nagy bűn elmennei welness hétvégére?


(Még mielőtt támadás érne, soha nem voltunk még welness hétvégén, és anyósom sincs, és van egy 5éves gyerekünk)

2015. szept. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Nem bűn de akkor ne szidják a kedves mamát a háta mögött
2015. szept. 16. 12:21
 4/18 anonim ***** válasza:
83%
Ja ez tényleg nagyon jellemző a magyar anyukákra, hogy minden hétvégén rohannak "veneccezni"... Egyébként meg, anyós mondhat nemet is, de gondolom az unoka azért kell neki, bármennyire is fúrja a menyét.
2015. szept. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
90%
Nézd kérdező, én nem szoktam a háta mögött szidni. A szemébe szoktam mondani. De az ő hülyeségei és a nagyszülői kvalitásai két különböző dolog. A faxon kívan tőle, hogy pl amikor itt van és nem vagyunk itthon, atrendezi a lakást, de ettől még nagyszerű nagymama és a gyerek imádja,
2015. szept. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
15%
50% szidja 50% nem, a te fiad pont egy hercegnőt fogott ki ez van
2015. szept. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
67%
Azért szidják, mert sok anyós nagy sz_arkeverő. Ettől függetlenül az unokáját még szeretheti.
2015. szept. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
83%
Mert mint anyós borzasztó, mint nagyi meg jó.
2015. szept. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
84%

"Nem bűn de akkor ne szidják a kedves mamát a háta mögött."


Abban igazad van, hogy nem szép dolog a háta mögött szidni bárkit, és jó lenne, ha mindenki meg tudná beszélni a nézeteltéréseit, konfliktusait a másikkal normális hangnemben és személyesen, de egyrészt ez mindkét félen múlik, és sokan nem feltétlenül eleve, és rosszindulatból, kétszínűségből tesznek ilyet, hanem nem ritkán akkor panaszkodnak másoknak tehetetlenségükben, frusztrációjukban az anyósukra, amikor a gyerekneveléssel kapcsolatos észrevételeik, esetleg kifejezett kéréseik süket fülekre találnak, netalán ellenállásba, "csak azért is .../ csak azért sem ... típusú viselkedésbe ütköznek.


Ugyanilyen alapon mondhatná azt is valaki, hogy ha egy anyós a fiának vagy másnak szidja, kritizálja a menyét a háta mögött bármiért, akkor soha ne menjen hozzájuk látogatóba se, vagy ha valaha is látni akarja az unokáit, akkor ne szidja a szülők gyereknevelési elveit senkinek.

2015. szept. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
82%

Nem tudom miért szidja.

Sosem voltam még wellness hétvégén.

Anyósom egy vallási fanatikus, de nem szidom, csak nem tartjuk vele a kapcsolatot.

2015. szept. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!