Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Igazából miért írnak rendszere...

Igazából miért írnak rendszeresen "anyósként-apósként" az itteni kérdezők a "párjuk" szüleiről, amikor nem házasok?

Figyelt kérdés

Gondolom, megelőlegezik a rokoni kapcsolatot, pedig ez csak jóindulat a szülők részéről, ha a gyerekeik valójában még nem vállaltak semmi törvény szerinti felelősséget. Még akkor sem, ha már gyermekeik is vannak az együttélő gyerekeiknek.


Vajon az "anyós-após" is úgy beszél ilyenkor a gyereke "párjáról", mint a menyéről, vejéről?



2015. jún. 30. 04:55
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
83%
Gondolom, mert egyszerűbb,mint a "párom apja"
2015. jún. 30. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:

Hát igen; egyszerűbb, de nem igaz. A párom apja meg pont annyira nem egyszerűbb, mint maga a kapcsolat, a viszony.

Azaz a bonyolultabb kifejezés tükrözi a kapcsolat bonyolultságát, nem? Hogy törvény szerint -azaz igazából- csak egy indirekt hozzátartozásról, vagy inkább hozzá nemtartozásról van szó.

A párja szüleitől egyáltalán nem várhatja valaki ugyanazt, még hasonlót sem, mint az anyósától-apósától.

Még akkor sem ,ha unokák vannak.

2015. jún. 30. 05:12
 3/41 anonim ***** válasza:
86%

Ezek csak megnevezések.

Egy normális kapcsolatban, ahol a feleknek normális szüleik vannak, nem azon fog függni, hogy segítenek-e a gyerekeknek, hogy azok házasok-e és hívhatják-e őket anyósnak/apósnak "hivatalosan" vagy sem.

2015. jún. 30. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
93%

Nekem 16 évig volt "párom anyja", pár év után anyósomnak hívtam, ő meg a menyének. Ez után törvényesen is az anyósom lett.

Semmi nem változott.

Amit kinyilatkoztatsz, az elég véleményes. Ki így gondolja, ki úgy.

2015. jún. 30. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
72%
Hát ez nem teljesen igaz. Te 'párom anyja' vagy? Ha unokák vannak,az neked semmit sem jelent? Pl idegen és mehet az utcára,ahonnan jött? Vagy nem hívod meg a karácsonyi vacsira,csak a gyerekedet meg az unokákat,mert ő nem családtag,a szenteste meg a családé? Egyik nap,házasság előtt még takarodj haza,másik nap esküvő,harmadik nap,házasság után meg már keblemre ölellek? A házasság nem vízválasztó! Egyszerűen szánalmas!
2015. jún. 30. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:

Én azt nem mondtam, hogy idegenek lennének. Viszont az sem elvárható senkitől, hogy elkötelezettként viselkedjen, ha a fő elkötelezettséget vállalhatók nem köteleződnek el egymás iránt.


Igazán nem akartam megsérteni senkit, de elgondolkodtató az elvárás , ha valaki maga nem felel meg az elvárásnak.


Ott van a kérdés még, hogy mi van, ha mondjuk valakinek a nemházastársa kórházba kerül. Mit mond, amikor esetleg papírt kell aláírni a kezelésről-kockázatos műtétről, és kérdik tőle, hogy "családtag"? Jó, hazudik, és azt mondja, aminek tartja magát. És mi van, ha valami papírt kérnek -mert egy aláírandó papírra rá kell írniuk, hogy pontosan ki határozott a betegről- ?


Nem hiszem ,hogy annyira semmit nem számítanak a formaságok, a "csak papírok", ha végülis évek múltán mégis kellenek.


Az is elég érdekes, hogy a melegek harcolnak, hogy papírral is megmutathassák az egymás íránti szoros és kizárólagos elkötelezettségüket, a -sokszor már gyerekes párok- meg elhanyagolják, mintha nem számítana.

Már hogy ne számítana.

2015. jún. 30. 05:52
 7/41 anonim ***** válasza:
77%
Számít. De ne az anyósnak számítson,hanem a párnak! Itt a különbség! Mert ez magánügy,és csak kettőjükre tartozik. Anyósjelöĺt (így megfelel?) ne osszon igazságot. Ha megszívják valahol emiatt,akkor is ők szívják meg,ő dolguk. Műtétnél meg egyértelműen a párját íratja be az ember,ha házas,ha nem,nem a szüleit!
2015. jún. 30. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
71%

Kérdésedből következtetem, nem vagy érdekelt, csupán kiváncsi.

Ha viszont nem vagy érdekelt, miért számít neked az, hogyan szólítja egyik ember a másikat?

Sokkal egyszerűbb az "após/anyós" megszlítás, mint az "Az az ember, aki párom anyja/apja". Ennél még az "ipa/napa" elnevezés is egyszerűbb.

.

Az, ki hogyan szólítja a másikat -és viszont- egyedül rájuk tartozik. Éppen ezért csak személyemre vonatkozóan törődöm vele.

Senki sem olyan jó és különleges, hogy számára két idegen egymás megszólítását megkérdőjelezze, irányítsa.

2015. jún. 30. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
26%

Engem is zavar. Az anyós/após a házastárs szülei.


Általában azok a nők beszélnek így mások előtt, akik cikinek érzik, hogy nem feleségek.

2015. jún. 30. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
94%

Tobbszor is voltam korhazban az utobbi idoben, halom papirt kellett kitolteni. Mutet elott megkerdeztek, kit irjanak be, ha ertesiteni kell valakit. Mondtam a ferjem nevet, kerdes nelkul felirtak. Szuletesi neven vagyunk mindketten, semmibol nem derult ki, hogy o a ferjem lenne. Egyetlen egYszer kertek hazassagi ak kivonatot: szulesnel. Ott ertheto okbol, az apasag miatt.


De se a sebeszeten, se a belgyogyaszaton nem erdekelt senkit. Ferfibaratok is jottek latogatni, kutyat nem erdekelte.


Egy szitu volt, ahol szormenten rakerdeztek: altatasos hasi mutet utan elutasitottam a kacsat, feltapaszkodtam es a ferjemmel elindultam a mosdoba. A nover annyit kerdezett, hogy o a partnerem-e (nem ferj, partner!). Bolintottam, novernek ennyi eleg volt.


Suoval a korhazas tevhit nagyon terjed, a gyakorlatban pedig senkit nem erdekel, hogy ki hazas es ki nem.

2015. jún. 30. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!