Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit csinaljak? Kezd teljesen...

Mit csinaljak? Kezd teljesen az agyamra menni az anyosom!

Figyelt kérdés

Nos, nem is tudom, hogy hol kezdjem....

A ferjem anyja most mar igencsak kezd idegesiteni. Az egy dolog hogy mindenbe beleszol, de ma vegkepp kiverte a biztositekot. Ugyanis kozolte, hogy mi adjuk neki a fagyasztoladankat, mert hogy szuksege van ra, mi meg ugyis alig ferunk el vele a spejzben es mi meg vegyunk egy nagy allo fagyasztot. De o ezt ugy gondolta, hogy nekunk csak ugy vannak szazezreink komoly, nagy fagyasztora. Mikor ezt a ferjem mondta neki, akkor az volt a valasz, hogy lagzira meg karacsonyra is kaptatoo penzt. Kulonben is fiam, ez neked mar a masodik lahzid volt. (Erdekes, a sogoraim is kaptak penzt karacsonyra, az ehyik tavaly eskudott negyedszerre!! Es neki bezxeg nem vetik a szemere. Toluk bezzeg nem ker semmit)

Folyamatosan azt hajtogstja hogy mindent csak neki koszonhetunk, mert miatta van tele a fagyasztoladank...stb. oke, hogy ok vagnak disznot, meg tyukokat, de az en nagymamam is es ugyanugy kapunk toluk is. Multkor is kozolte mikor latta hogy virsli a reggeli, hogy "hejes, hejes. En ne nyuljak ahhoz a hushoz amit o a fianak, meg az unokajanak adott!"

oke, tudom, hogy a ferjem sem akarja megbantani, mert rengeteget koszonhet neki tenyleg. Az anyukaja volt a kislanyaval szinte mindig, miutan a kisbaba 2 honapos koraban megozvegyult es ext a mama rendszerint a fejehez is vagja!

Mikor en idekoltoztem akkor az volt a baja, hogy en hordom oviba... stb a gyereket, axtan aznem tetszettneki, hogy nem tudok teherbe esni. Szo szerint ezt mondta: "biztos olyan budos k*urva voltal hogy 16 evesen kikapartak es jol e**asztak, hogy most nem lehet gyereked"

mikor meg vegre sikerult teherbe esnem es megmaradt a baba es stb akkor meg az zacarta, hogy a fia ennyi evesen lesz apa?. (41 most)

persze axtan a ferjem mindig kiall mellettem, szepen osszeveszik vele, ott hagyja, de utana meg mindig buntudata van. Mert hogy o a gyerek, o a kisebb, o megy bocsanatot kerni. Ilyenkor elbeszelget az anyjaval, az meguger fut fat, megeskuszik, hogy most a terhessegem utolso heteiben plane figyelmes lesz velem, de masnap minden kezdodik elorol!!

Ennel a legutobbi hutos esetnel mar nem is szoltam neki semmit, mire sirva fakadt, hogy vele nem is beszelgetunk, nem is latogatjuk meg (minddn masodik heten ott kell ebedelni) nem is foglalkozunk vele, pedig megerdemelne!

Vasarnap azt is kozolte, hogy nevezzuk el rola a kislanyunkat, mert hogy ezt is megerdemelne! Mert csak o segit nekunk, neki koszonhetunk mindent! (Teny es calo, hogy a szuleim bem tudnak minket penzelni, meg az is igaz, hogy ok meg nem nyugdijasok es nem tudnak ide rohangalni, de akkor sem jell oket sem semmibe venni!)

a ferjem is mondta mar neki hogy nem kell a penz, meg semmi, ha egyszer a fejunkhoz vagja, majd megint jott az hogy o mar nem kell, neki a penze sem kell!

nem tudom, hogy megbolondult vagy szelutes erte... ez volt mindig is, de azota erosodott hogy aposom meghalt es az anyukajaval maradtak.

gondolkoztam mar nagyon sok mindenen: mivel teszek jobbat? Nagy hangom, nagy szsm van: osszam talan ki? Vagy maradjak csendben?

En nem akarom ot kizarni a csaladbol! Nem akarom tavol tartani az unokaitol! A fiatol! Csak egy normalis kapcsolatot szeretnek vele vhogy... szerintetek hogyan??


Elore is koszonom a valaszokat!



2015. jún. 25. 20:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Nagyon egyszerű. Semmit se fogadjatok el tőle, akkor nincs mit a szemetekre hányni.


Mivel az utolsó időben nagyon nagy szükség van a nyugalomra, a javaslatom az, hogy legalább addig, amíg meg nem születik a pici, legalább te ne beszélj és találkozz vele, a férjed pedig járjon és beszéljen vele rendszeresen, viszont semmilyen konfliktusról ne számoljon be.

2015. jún. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Azt kihagytam, hogy pcos-es vagyok, tehat semmi alapja annak amit gondol a multamrol.


Kedves 1es: ezzel csak az a baj, hogy mar a ferjem is kikeszul idegileg. Ot mar rendesen megtepaszta az elet es en se varom el, hogy mindent magaba tartson amivel az anyja megbantja, nekem meg jopofizzon! Nagyon sajnalom ot is!


Koszonom a valaszod!

2015. jún. 25. 20:20
 3/12 anonim válasza:
89%

A helyzet sajnos az hogy anyósod nem fog és nem is akar ezeken a dolgokon változtatni.

Együtt éltek?

Nekem ugyan ilyen elviselhetetlen az anyósom,de én úgy kiosztom hogy két napig meg se szólal. Nálunk akkor volt ennél nagyobb cirkusz,mikor felújítottuk a házat és odaköltöztünk,na akkor voltak ám veszekedések!Semmi nem volt jó,mindenbe belekötött,de persze mások előtt meg tette a szépet hogy ő milyen rendes m hogy kedveskedik!Maga az ördög,csak velem rácseszett! :)

Annyit tudsz tenni hogy elviseled vagy kiállsz magadért és az igazadért!

2015. jún. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%

Akkor álljon a sarkadra a párod, üljön le beszélgetni az anyukájával és fektesse le a viselkedési szabályokat, beleértve azt, hogy innentől nem fogadtok el tőle semmit. Ha nem tartja be a szabályokat, akkor szüneteltetni kell vele a kapcsolatot mindkettőtöknek. Nem lesz egyszerű, az biztos.


Másik lehetőség, hogy elköltöztök minél messzebbre.

2015. jún. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
60%
"a kisbaba 2 honapos koraban megozvegyult " ennél a pontnál adtam fel...
2015. jún. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%
Mèg nem vagyok anyos, de egyszerűen nem tudom megèrteni, hogy mièrt kell a semmièrt bàntani a gyermekūnk vàlasztottjàt. Vannak ès lesznek is ennèl sokkal komolyabb problèmàk az èletbe, akkor is ő lesz majd a mindenlèbenkanàl?
2015. jún. 26. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Andi8133 válasza:
73%

Kedves kérdező! :)

Mintha az én életemet olvasnám,csak azzal a különbséggel,hogy annak idején az én férjem SAJNOS nem állt mellettem SEMMIBEN! Felváltva " cseszegettek " mindenért!Van egy kisfiúnk is ( aki már nyolc éves ) 4 éve beadtam a válókeresetet.Elváltunk! De nagyon remélem,hogy nálatok nem ez lesz a vége! :) Kitartást kívánok,és megváltozott anyóst! :)

2015. jún. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Andi8133 válasza:
68%
Még annyit hozzátennék,hogy minden alkalommal mikor az én szüleimhez készültünk azt is be kellett jelenti kedves mamának! ( Persze sosem tetszett neki ) Mindig ilyenkor három napig " háború "volt! Hozzáteszem 4-5 havonta látogattuk őket,és a végén a férjem már a benzinpénzt is elkérte a szüleimtől,hogy eljöttünk hozzájuk! :( hozzánk ha bárki jött be kellett neki jelenteni....És folyton folyton nálunk ültek.NEM volt magánéletünk! És ezt a férjem nem látta be... :( De nem bántam meg hogy elváltunk!SŐT!! :) :)
2015. jún. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
84%

Hö, Andi, fogadok, hogy a volt férjed azóta se tudja, hogy mégis mi bajod volt, te hálátlan dög. :D


Kérdező, az ilyentől távol kell magatokat tartani és nem szabad elfogadni tőlük semmit. Az én anyósom is olyan, hogy szökőévente akar adni valamit, de azért utána elé kéne borulni, mindegy milyen kicsi/kevés, így még akkor is elutasítjuk, ha egyébként rá lennénk szorulva. Én évente egyszer látom őket, a férjem meg kb. évente 4x.

2015. jún. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
86%

Á, csak egoista mint a sz*r... az én anyám is uzsorakamattal adja még a tál levest is.


Oszt úgy járt, hogy nem kell se ő, se semmi tőle... mert az nekem túl drága.

2015. júl. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!