Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Aki utálja az anyóst/apóst,...

Aki utálja az anyóst/apóst, az kimondta a párja előtt ezt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

2 éve vagyunk együtt a párommal, az apja egy faragatlan, bunkó, önfejű, kibírhatatlan ember.

Állandóan oszt mindenkit, csak ő a valaki, mindenki más egy szar alak. Mindig csak olyankor mentem hozzájuk, ha muszáj volt, és bár soha nem mondtam ki a párom előtt, hogy utálom az apját, azt biztos érezte, hogy nem kedvelem.

2 hete viszont olyan megnyilvánulása volt az apjának egy családi összejövetelen, hogy tényleg nem bírtam tovább, felálltam az asztaltól és elvonultam bőgni (nem engem bántott vagy sértegetett, semmi közee nem volt hozzám).

A párom utánam jött, látta, hogy bőgök, nem szólt semmit, csak átölelt és simogatott, amolyan "bocsi, hogy ennyire hülye az apám" gesztusként.


Viszont napokig rágtam magam a dolgon, az utálat átalakult gyűlöletté, kb. rá 3 napra újra felhoztam a témát, újra bőgtem és sajnos a fejéhez vágtam, hogy gyűlölöm az apját.

Viszont nagyon megbántam, azóta is lelkiismeret-furdalásom van, hogy kijött a számon, mivel ő soha, egyetlen rossz szót sem szólt az én szüleimre.


Szerintetek mennyivel másabb, hogy kimondtam? Nem reagált rá semmit a barátom, amikor mondtam neki, hogy gyűlölöm az apját, sőt, tök megértőek tűnt, de úgy érzem, mégsem kellett volna a fejéhez vágnom. :(


2015. szept. 29. 23:39
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
77%

Azért a gyűlölet elég erős kifejezés. Azt, hogy nem kedveled, vagy ki nem állod, érthető és elfogadható. De gyűlölni valakit aki meg sem bántott? Aki nem ártott neked, csak szimplán bunkó?? Nos én azt megértem ha a barátnőm azt mondja, hogy nem szereti az apámat mert ilyen és ilyen. Ezzel nincs gond, én is tudom, hogy néha sértő a viselkedése, hozzáállása. De ha azt mondta volna, hogy gyűlöli és ég okot sem adott apám neki, akkor nagyon rosszul esett volna.

Szerintem a barátodnak sem esett jól, mert akárhogy is vesszük az apja csak felnevelte.

25/F

2015. szept. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
90%
igen, kimondtam, h nem szeretem, de az én anyósom okot is adott rá nem egyet, nem kettőt. és nem csak velem, de a fia és a közös gyermekünkkel szemben is.
2015. szept. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
3%

Nincs most már mit tenni, legfeljebb bocsánatot kérsz a párodtól,hiszen ha nem bántott valóban miért gyülölted meg?Talán te neveltnek érzed magadat, és nem türöd,ha valakinek rossz a viselkedése.Szégyenérzeted lehet miatta.

Dehát még csak 2 éve vagytok együtt,máris meggyülölted, nem szép dolog, azt hiszem tulreagálod.

A párod milyen viszonyban van az apjával?Ha jó viszonyban vannak,nincs jogod tönkretenni a kapcsolatukat.Neked milyen az apáddal a kapcsolatod?

2015. szept. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
64%
a párod hogyan reagált arra, amit mondtál?
2015. szept. 30. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
81%

Nem értem, miért írják többen, hogy nem bántotta a kérdezőt a fickó. Szörnyű alaknak lenni és megríkatni valakit az nekem bántás, akkor is, ha nem direkt felé irányult a dolog. Természetesen nem ismerem a szitut, de

simán vannak kiállhatatlan emberek s hogy a kérdező párja sem védte meg az apját, az is jelenthet valamit. De persze ez spekuláció.


Én őszinte ember vagyok, s ilyen érzelmes negatív esetben bizonyára én is tudnék ilyet mondani, akár megbánnám később, akár nem. Biztosra nem tudom, mivel a párom szüleivel sosem volt semmi bajom, az anyját pedig csak becsülni tudom. A saját egyik felmenőmet viszont utáltam, "kitagadtam" és sosem csináltam belőle titkot.

Hatás - ellenhatás. Ha gyűlölök valakit, akkor azért jó eséllyel az adott ember is tehet róla.

A megbánás, ha lenne, akkor azért, ami miatt a kérdező is aggódik, hogy ugye a párunknak mégiscsak a szülője s rosszul eshet neki a dolog.

2015. szept. 30. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

#1: De ha valóban gyűlöletet érez, akkor nem erős kifejezés, hanem a valóság. Még ha ok nélkül utálná (ami még erősebb), akkor is az fedné le az érzést, ami benne van. Nem döntés kérdése.

Amikor utáltam a közvetlen hímnemű felmenőmet, azt én nem akartam, évekig tartott, hogy gyűlöletté, majd közömbösséggé szelídült s végre nem fogott le a negatív érzelem. De ha azt érzem, azt érzem, ennek köze nincs ahhoz, hogy okot adott-e rá vagy helyes-e vagy akármi.

2015. szept. 30. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Ha lelkifurdalást okoz, hogy a fejéhez vágtad, akkor kérj bocsánatot. Próbáld higgadtan elmondani, hogy mit érzel, és megtudni, hogy a barátod mit gondol az apjáról. Valószínüleg teljesen tisztában van azzal, hogy az apja egy tuskó. Ő gyerekkora óta ezzel él együtt.

Egyébként mi őszintén megbeszéljük a másik szüleivel való problémánkat, nem volt ebből közöttünk soha gond. Nem sértegetjük egymást, és tisztelettel beszélünk a szülőkről is. De ha egyszer igaz a "sérelem", akkor igaz, kiállunk egymás mellett, ha odáig fajul, akár a szülővel szemben is.

2015. szept. 30. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Nekem az anyósom pont ugyanilyen, mint neked az apósod. Egy kibírhatatlan nő. Én még akkor is meggondolom, hogy menjek hozzájuk, ha amúgy muszáj.

Minden konfliktust az anyós kezdeményezett, ez által egy kicsit sem vagyunk jóban, amit sajnos a párom is lát és tud. Illetve mondom is neki, hogy nem szeretnék az anyja közelébe menni. Tudja, hogy nem bírom elviselni az anyját. De ezt csak szépen lassan adtam a tudatára, hiszen neki ez rosszul esik akkor is, ha amúgy nem tud ellene mit tenni (mert nem tud, mert az anyja ilyen... én sosem ártottam neki, ő mégis sérteget megállás nélkül...de köszönni azt nem tud), és persze hogy neki is rossz érzés ez, hogy mi nem vagyunk jóban, hiszen mégis csak az édesanyja, akkor is ha már jóformán neki is elege van a hülyeségeiből.

2015. szept. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
#9-es vagyok. Azt hozzá kell tennem, hogy az én anyukám és apukám imádja a páromat, az ő kapcsolatuk szinte már jó barátság. Dehát az én szüleim normálisak is... Az ő családja is normális, csak az anyja nem.
2015. szept. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Minden egyes alkalommal sérteget és beszól nekem is, ezért is utálok vele együtt lenni. Minden családi összejövetelen cirkuszt csinál, sokszor én voltam a kiváltó ok (pl. miért nem eszek uborkát a pörkölt mellé...azért, mert utálom, de a végén már megettem, csak hogy ne rólam meg a veszekedésről szóljon már a karácsony...mert annyival nem lehet lerendezni, hogy köszönöm Józsi bácsi, nem kérek, nem szeretem, mert elkezd bunkózni, hogy az egész családom ilyen hülye, vagy csak én? És röhög mellé és nem akad le a témáról, ha nem eszek, 30 percig hajtja, hogy hülye vagyok).

Most épp az, hogy nem felém irányult a dolog, ami feltette az i-re a pontot, nem jelenti azt, hogy velem milyen aranyos és szimplán csak másokkal bunkó, ami nekem nem tetszik.

Igazából beleborzongtam, hogy ha lesz gyerekünk a párommal, mert jövőre tervezzük, hogy elkezdünk próbálkozni, akkor majd a gyerekünk szülinapján is az lesz, ami 2 hete a másik unokája szülinapján történt.

Undorító dolgot csinált és az még jobban kiborított, hogy a saját unokájára sincs tekintettel, képes elcseszni a 2 éves szülinapját.


Nekem nagyon jó a kapcsolatom a szüleimmel, és megkockáztatom, hoogy párom kapcsolata is jobb az én apukáméval, mint a sajátjával.

2015. szept. 30. 09:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!