Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom messze lakik, néha...

Anyósom messze lakik, néha eljön látogatóba és olyankor egy egész kocsi holmit idehoz. Nincs szükségem rájuk és nem is tetszenek, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Bolhapiacokra jár és mindenfélét összevásárol nekünk, pedig finoman jeleztem már, hogy ez sok ajándék, meg nincs szükségünk, meg nincs helyünk... de ő folyton csak hoz valamit. Nagyon kellemetlen a helyzet, mert semmiképp sem tudom ennél világosabban az értére adni. A legnagyobb baj, hogy olyasmit, amire semmi szükségünk sincs, ráadásul nem is az én ízlésem.

Most pl. hozott egy egész kávésszervízt randa, régi, olyan nagymamás virágos - de nekünk van rengeteg kávéscsésze, sokkal szebbek, designer darabok, nem volt erre szükségünk!

Meg 2 bárszéket, közben nekünk se itt, se a leendő házunkban nincs semmilyen bár betervezve, az inoxt meg utálom.

Nem is értem, hogy gondolja, hiszen láthatja, van mindenünk és nem értem, hogy lehet annyira zéró ízlése, hogy ne vette volna észre, milyen gondosan válogatok össze mindent!

Az már egy külön sztori, hogy kaját is hoz, mintha nem tudnánk vendégül látni, még kenyeret és ásványvizet is hoz, a falnak megyek, 5x jövünk fel a lépcsőn, húst is hozott, kávét, vajat.

Gondolom, hogy valami mínusz-érzése van és most mindent meg akar adni a fiának, amit nem tudott kiskorában, mert szegények voltak - de erre most (pláne ilyen formában) nincs szükség!

Mit tegyek?!


2015. dec. 6. 21:11
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
91%

Nem finomkodni kell, hanem egyenesen megmondani neki, hogy köszönöd, de nem kéred. Ha legközelebb mégis hoz újra valamit, akkor azt úgy veszed, hogy tojik az akaratodra. Ebben az esetben választhat: csak a holmit dobod ki, vagy vele rögtön őt is.


Rendes akar lenni, pedálozik, ad, csak az a baj, hogyha nem kérik, és úgy ad, az már tukmálás és agresszió (erőszakos cselekedet, a másik akaratának figyelmen kívül hagyása). Erre keményen, tisztán ls határozottan kell reagálni.


Mondd meg neki, hogy köszönöd, de nem kéred. Pont.

2015. dec. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
30%
Illedelmesen,mosolyogva elfogadod,mert örömmel adja,boldoggá teszi,hogy azt hiszi,segíthet. Miután elment,kidobod, tábortüzet raksz belőle...akármi. Mondani természetesen lehet neki szintén kedvesen,hogy köszönjük,de igazán nincs rá szükségünk,de nem fogod tudni megértetni vele,csak ha vérig sérted,azt pedig gondolom nem szeretnéd.
2015. dec. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Így van, mégis nagyon nehezemre esik. Hülyeség az egész, mert így hiába költ rá. Szívesen adja persze, de akkor inkább a francba kérdezte meg, lenne pár dolog ami pont tervben van megvásárolni, inkább oda segítene be. Pl. az előszobánkban még nincs semmilyen bútorunk, na de van 2 tök felesleges bárszékünk a pincében! Lehet eladom és veszek egy cipősszekrényt, és aztán megmondom, na ez abból lett, mert bárszékre nem volt szükségünk, de erre igen, hátha leesik neki. :(
2015. dec. 6. 21:25
 4/26 A kérdező kommentje:
3-as, na pont ez az, mindig illedelmesen megköszönöm és csak finoman megjegyzem, nem kellett volna, nincs szükségünk stb., de ezt nem érti, sőt egyre több ajándék érkezik és ez már senkinek se jó. Csomó mindent elajándékoztam, de akkor meg minek költött rá szegény nő, meg aztán szarul is érzem magam, hogy nem látja használatban.
2015. dec. 6. 21:27
 5/26 anonim ***** válasza:
37%

De jó, hogy van anyósod és a kedvetekbe jár.

Tudom,hogy le leszek pontozva,de én ezt sohasem kaphattam meg,mert nem volt anyósom se, és a szüleimtõl sem kaptam semmit sem.Ilyenkor elszorul a szivem(de nem az irigységtõl),hogy olyanoknak segitenek,akiknek meg van mindenük.Szerencsés vagy!

2015. dec. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

5-ös, teljesen megértelek és igazad is van! :(


De ez akkor is ész nélkül van! Mi is vettünk pl. kenyeret az érkezésükre, kettőt, erre ő is hozott kettőt, és nem akart elvinni egyet sem, amikor elmentek - most az kinek és mire jó, hogy itt megromlik?


Szeretném, ha inkább magával foglalkozna, mert nehéz fiatalkora volt. Inkább menne el a tengerre, mert sose látott tengert! És ezt meg is mondtam neki, hogy ideje lenne magára gondolni, szabadságra menni az új párjával.


Meg ha meg már segíteni akar, akkor kérdezze meg, mivel tudna, és egyáltalán kell-e... :(


Nagyon kellemetlen, mert amúgy jóban vagyunk és nem nagyon kotyog bele semmibe, de ez a folyamatos idecipekedés kikészít.


Kérdezte mit hozzon, és mondtam semmit, csak jöjjenek, várjuk őket, erre 4x mentünk le 4 személy a kocsihoz... ráadásul ő nemrég műtve volt, nem is lenne szabad cipekedjen.

2015. dec. 6. 21:49
 7/26 anonim ***** válasza:
92%
férjed nem szól az anyjának, hogy ezt nem kéne?
2015. dec. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
77%

Nézd, kérdező (1-es voltam), lepontozhatsz, finomkodhatsz, de hidd el nekem, hogy ilyen emberrel és ilyen probléma esetén az az út járható, amit én leírtam. Meg fog sértődni, hisztizik egy kört, de előbb-utóbb azt tezsi, amit elvársz tőle.


ha nem vagy vele egyenes és kemény, csak finomkodsz, akkor ki fog alakulni egy végtelen pszichológiai játszma,a miben csakis - ismétlem: csakis! - te lehetsz egyetlen vesztes. Gondold át.

2015. dec. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

De, de ő is csak finoman, mint én........... úgy érzem magam, mintha éhenkórász diákok lennénk, közben felnőttünk, és szó se róla, hogy nem tudnánk gazdálkodni, naponta főzünk stb.


Leírom mit hozott tegnap, hogy képet kapjatok a gond méretéről:


- 2 kenyér (fekete, amit mi nem eszünk)

- 1 vaj (mintha szar feleség lennék és nem lenne egy vaj a házban)

- tiramisu-nak ami kell mindent hozott, még porcukrot is (piskóta, porcukor, vaj, mascarpone stb.)

- 1 csomag kávé

- 1 nagy zacskó házi kolbász (ez az a kategória, amit szívesen elfogadunk, de ennyi épp elég is lett volna)

- 1 nagy zacskó csirkecomb (olyan mű, amit nem is szeretünk)

- 1 nagy zacskó disznóhús (ez vicces, mert mi minden évben megveszünk és lefagyasztunk egy 120 kg-os disznót, amiről persze tud, tehát totál felesleges)

- 6 üveg ásványvíz (!)

- 12 üveg sör

- 2 bárszék

- kávésszervíz tortatányérokkal is

- 1 nagy üveg savanyúuborka

- 1 kisebb hordó savanyúkáposzta (tavaly ki kellett dobni, mert ránkromlott a pincében, túl sok volt, bűzlött az egész épület)

- 2 nagy uborka

- 1 csomag spagetti (!)

- 1 spagetti-tartó üveg

- 3 narancs

- egy nagy zacskó körte

- egy nagy 500 grammos csoki Mikulás

- 10 tojás

Lehet még el is felejtettem valamit......


Hozzáteszem, hogy tegnap délután érkeztek és ma délben el is mentek, tehát még az sem áll fenn, hogy sokat lettek volna itt és úgy érezték volna, be kell szállni a kajába............

2015. dec. 6. 22:38
 10/26 A kérdező kommentje:
1-es, 8-as, nem pontoztalak le, nincs miért, mindenkinek ment a zöld kéz, hiszen köszönöm a válaszokat!
2015. dec. 6. 22:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!