Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hidegindításnál nagyon erősen...

Hidegindításnál nagyon erősen rázkódik az egész kocsi és hátul elég sok tömény, szürke színű füst jön ki a kipufogóból. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Ilyenkor érezhetően közel áll a lefulladáshoz és csak az segít ha jól rányomok a gátra. Ez a jelenség max. 10 másodpercig tart, tehát nem sokáig de elég ijesztő. Ezen kívül észrevehetően sokkal erősebben kormol az autó mint korábban,de ezt sem mindig csinálja.

Azóta viselkedik így az autó mióta hideg az időjárás de lehet ez csak egybeesés.

1995-ös Astra dízel.



2015. jan. 10. 11:52
1 2
 1/12 szántóvető ***** válasza:
1-2 izzítógyertya kipurcant és csak a hengerek fele megy.indítás után néhány mp. múlva beindulnak azok is.vagy porlasztó hiba is lehet,mindkét dolgot ellenőrizni kéne.
2015. jan. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi!

És melyik hiba kerülne többe?

2015. jan. 10. 15:00
 3/12 szántóvető ***** válasza:
a porlasztók cseréje.az izzítógyertya nem vészes,párezer Ft/db.
2015. jan. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A gyertyákat ilyenkor tudják tesztelni valahogy vagy csak berakják őket találomra?
2015. jan. 10. 19:28
 5/12 szántóvető ***** válasza:
persze hogy tudják,viszont ha a fele rossz akkor érdemes mindet cserélni.nem kínai long xiang márkájúra persze.
2015. jan. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Amíg hidegebb volt, gyakran levettem az aksi negatív pólusáról a sarut éjszakára. Most, hogy visszagondolok elsősorban akkor észleltem ezt a rázkódást és füstölést ha épp előtte helyeztem vissza a sarut. Szerinted ez is közrejátszhatott? Most pl. 2 napja a helyükön vannak a saruk és nem is produkálja az autó ezt a jelenséget. Van összefüggés?
2015. jan. 12. 21:17
 7/12 szántóvető ***** válasza:
szerintem nincs.viszont már nincs olyan hideg reggelente,ez is közrejátszhat hogy jobban indul mint korábban.biztosat nem tudok mondani,átvizsgálás kéne.gázolajszűrőt mikor cseréltél utoljára?
2015. jan. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Minimum 4-5 éve. Milyen gyakran szokták cserélni?
2015. jan. 13. 10:38
 9/12 szántóvető ***** válasza:
milyen 4-5 éve???ne viccelődjél így kora reggel.minden olajcserekor kell cserélni ezt is.azt az ezer Ft-ot ne sajnáld.tönkremennek a porlasztók ha vizes gázolajjal jársz.
2015. jan. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
A gázolajszűrő ugyanaz mint az "olajszűrő" amit mindig venni kell az olajcseréhez? Csak a pontosítás végett. Mert ha ez ugyanaz, akkor júliusban volt cserélve. Nagyon hálás vagyok a válaszaidért, köszönöm :)
2015. jan. 13. 23:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!