Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom messze lakik, néha...

Anyósom messze lakik, néha eljön látogatóba és olyankor egy egész kocsi holmit idehoz. Nincs szükségem rájuk és nem is tetszenek, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Bolhapiacokra jár és mindenfélét összevásárol nekünk, pedig finoman jeleztem már, hogy ez sok ajándék, meg nincs szükségünk, meg nincs helyünk... de ő folyton csak hoz valamit. Nagyon kellemetlen a helyzet, mert semmiképp sem tudom ennél világosabban az értére adni. A legnagyobb baj, hogy olyasmit, amire semmi szükségünk sincs, ráadásul nem is az én ízlésem.

Most pl. hozott egy egész kávésszervízt randa, régi, olyan nagymamás virágos - de nekünk van rengeteg kávéscsésze, sokkal szebbek, designer darabok, nem volt erre szükségünk!

Meg 2 bárszéket, közben nekünk se itt, se a leendő házunkban nincs semmilyen bár betervezve, az inoxt meg utálom.

Nem is értem, hogy gondolja, hiszen láthatja, van mindenünk és nem értem, hogy lehet annyira zéró ízlése, hogy ne vette volna észre, milyen gondosan válogatok össze mindent!

Az már egy külön sztori, hogy kaját is hoz, mintha nem tudnánk vendégül látni, még kenyeret és ásványvizet is hoz, a falnak megyek, 5x jövünk fel a lépcsőn, húst is hozott, kávét, vajat.

Gondolom, hogy valami mínusz-érzése van és most mindent meg akar adni a fiának, amit nem tudott kiskorában, mert szegények voltak - de erre most (pláne ilyen formában) nincs szükség!

Mit tegyek?!


2015. dec. 6. 21:11
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

Nem Budapesten lakom, és nem is Magyarországon, és nem is városban, tehát nem fogok 30 km-t utazni és fél napot ezzel eltölteni. Nem kellett volna idehozzom semmit.

Most majd egy hétig kocsonyát eszünk és ez van.

2015. dec. 7. 18:13
 22/26 anonim ***** válasza:
47%
Az ételt, amit nem tudok felhasználni segélyszervezeteknek, hajléktalanoknak adnám!!!
2015. dec. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kell ezt túllihegni. Örülj,hogy nem köpködtök egymásra. Anyósom is rengeteg felesleges cuccot ránk sóz, de mosolyogva elfogadom, aztán ami olyan az pár hónap múlva landol a kukában. De nem bántom meg azzal,hogy el sem fogadom.
2015. dec. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
79%

Mit akarsz, a kaja legalább nem teljesen szar és hülyeség. Az enyém kukázott, járta a környéküket, és mindenféle szart összeszedett a kukák mellől, hogy segítsen nekünk. Régi ronda csavart virágállványt, drót cipőspolcot, lakkozott sárga fogast, kopott szocreál négyzet alakú étkező asztalt, amit már a falusi paraszt öreganyám se vinne be még a nyárikonyhába se stb.

És még el is volt ájulva magától, hogy ő milyen jókat talált nekünk. Egyrészt nem szorultunk különösebben rá, de ha úgy is lett volna, inkább ne legyenek dolgaink mint azok a kikukázott leharcolt ócska vackok. Semmi nem használt, a végén a férjem összeszedte és visszavitte az anyjának, hogy nekünk ez a sok szar nem kell, nem igaz, hogy nem érti meg, csináljon vele, amit akar. Végtelenül megsértődött, de azóta nem kukázik nekünk. Helyette mondjuk piacon vesz néha kínai szarokat, amiket szintén vagy postafordultával viszünk vissza, vagy el se hozzuk.

2015. dec. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
55%
Utolsó, ugyan ez az én anyósom is! Összekukáz mindent a lomtalanításkor, járja a kerületeket és hozza nekünk, és nem érti meg, hogy nem kell. Beállított ágymatraccal, ami egyrészt van, másrészt piszkos, foltos, szutykos volt. Jött már szakadt iskolatáskával a gyerekeknek, ami szintén van, nem is értettük. Ki sem nézné az ember belőle, hogy kukás.
2015. dec. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
79%
Legközelebb ha beszéltek akadj ki valakire ( találj ki nevet) hogy milyen rosszul érezed magad mert hozott ezt azt és nem tudod már mit csinálj..csak leesik neki hogy ő is ezt csinálja :)
2016. nov. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!