Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek, lesajnálnak mert...

Mit tegyek, lesajnálnak mert programozó vagyok?

Figyelt kérdés

Párom (sőt lehet hamarosan feleségem) szülei nagyon rendes emberek, jól kijövök velük, szeretnek is engem, egyetlen egy probléma van csak velük. Mióta megtudták, hogy programozóként dolgozom (ráadásul egy neves cégnél, meglehetősen jó fizetésért), elkezdtek lesajnálni. Félreértés ne essék, nem lenézni, hanem lesajnálni, Tehát ugyanúgy szeretnek, ugyanúgy kedvesek velem, csak mindig mondogatják, hogy úgy sajnálnak, hogy egésznap ülnöm kell és a képernyőt bámulnom.


Már nem azért, de manapság az irodai munkál 80%-a képernyőbámulás. Sőt a fiatalok is egésznap a Facebook képernyőjét lesik, szóval ne csináljunk már úgy, mintha egyedül a programozók bámulnák egésznap a monitort. Meg én tényleg szeretem csinálni, ez álmaim munkája.


Ront még a helyzeten, hogy párom és a családja (apukája és a két bátyja, de párom is) nagyon-nagyon gyakorlatorientált, műszaki emberek. Amolyan ezermesterek, akik mindent megszerelnek, megjavítanak. Akiknek a hobbija, hogy hétvégente ezt-azt javítanak.


Én viszont irtózom az ilyesmitől, és nincs is hozzá semmi érzékem. Utálom és untat. Úgyhogy szégyen nem szégyen, férfi létemre nem tudok zárat felszerelni, polcot felfúrni, szöget beverni a falba, és a többi otthoni barkácsdolog. Egyszerűen nem érdekelt, régebben a szüleim csinálták az ilyesmit, most meg a párom. Ő például imádja. Elvileg úgyis egyenjogúság van a nemek között, szóval ha ő ért hozzá és szereti is, akkor úgy vagyok vele, hogy csinálja meg ő. Én például sütni/főzni szeretek, úgyhogy amíg ő fúr/farag, addig én sütök,főzök. Ez most nem hangzik túl férfiasan, de őszintén szólva lesz*rom a hagyományos modelt, hogy a férfi fát vág, az asszony meg főz.


Lényeg a lényeg, hogy párom családjának az a fixa ideája, hogy azért lettem programozó, mert nem értek a műszaki/gyakorlati dolgokhoz. Mivel jól keresek, és jól is állunk anyagilag (saját ház, autó, megtakarítás), kitalálták, hogy mostmár anyagilag biztonságban vagyunk, úgyhogy nem kell továbbra is azzal kínoznom magam, hogy napi 8 órában a képernyőt bámulom, majd ők kitanítanak, és akkor beszállhatok a családi cégükbe. Tudni kell, hogy a családi cég az ilyen szerelő kisvállalkozás, víz, villany, fűtés stb. Van megrendelés, úgyhogy elkéne még egy ember.


De ezt tényleg teljesen jószándékúan vetették fel. Most erre mit lehet reagálni? Szeretem a munkám, jó vagyok benne, jól fizet, a műszaki dolgokhoz meg 0 érzésem van. Jóban vagyunk, nem akarom elrontani a viszonyt, de hiába reagáltam rá nagyon-nagyon udvariasan, nem akarják megérteni.


Elkezdtek győzködni, hogy de náluk is jól tudnék keresni, meg az mindennél többet ér, hogy mozoghatok, emberekkel találkozhatom, fizikai munkát végezhetek stb., és nem kell egésznap a képernyőt bámulnom.


Komolyan, sokszor már azon vagyok, hogy a képükbe ordítom, hogy b****meg, én szeretem bámulni azt a ki****** képernyőt!!!


Valakinek valami ötlet, hogy hogyan lehet a berögződött viselkedésüket megváltoztatni?


2015. dec. 10. 21:27
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
100%
Sok dolgot tudnék reagálni erre (hideget és meleget is), de csak a kérdésedre válaszolok inkább. Próbálj meg valami kézzel foghatót nyújtani nekik, mesélj a munkádról úgy, hogy elmagyarázod mit nyernek vele ők, miben hasznos amit csinálsz. Nekem úgy tűnik, hogy materialista, gyakorlatias a beállítottságuk. Az ilyen fajta emberek csak a kézzel fogható dolgokat preferálják. Mondd el mi a munkád gyakorlati haszna, hátha ez elég lesz.
2015. dec. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
100%
Tehát gépekhez értesz (hardverekhez is gondolom), de barkácsoláshoz nem. A főzést pedig már egyre többször csinálják férfiak, ez már kb. egy divat, habár én utálom a konyhai munkákat. Számomra az az unalmas. Szerintem csak annyi áll a dolog mögött, hogy ők nem ebben nőttek fel, sé ha akarnának se tudnának ehhez hozzászokni.
2015. dec. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 A kérdező kommentje:
Nem értek a hardverekhez sem. Szoftverfejlesztő vagyok, szoftvereket csinálok. Hardverhez inkább a rendszergazdák értenek. Szóval nem én vagyok az, aki például szétszereli a gépét (lehet össze se tudnám rakni), meg feltuningolja azt.
2015. dec. 10. 21:42
 4/48 anonim ***** válasza:
16%

Hány éves vagy? Mert ha elmúltál 16, már rég túl kéne lenned ezen a párom szülei mizérián.

Vagy ő lenne az első barátnőd? Mert akkor hidd el, lesz ez még rosszabb, ne aggódj :D


A szülőkön rugózni kb olyan mint a politikán. Lehet, de úgyis csak felb. szod magad. Az egy másik nemzedék, életüknek egy más szakaszában, rendszerint kevésbé intelligensek (abból kiindulva, h manapság már sokkal fejlettebb az oktatás mint mondjuk a kommunizmusban), ráadásul van egy ösztönös ellenérzésük veled szemben, még akkor is, ha nem látszik úgy.


Nézd, a probléma gyökere sztem az, hogy túl nagy a szülők beleszólása az életetekbe. Ez lehet h falun, vagy a középkorban még jól ment de manapság sajnos baromira hátrányos. A barátnődnek meg kell mondanod, h (felteszem ő is elmúlt már 18) ne a szüleiről szóljon az életetek, te meg ha lehet, helyből ignoráld az egész témát.

Lehet h csak azt tesztelik, milyne fából faragtak.

"Komolyan, sokszor már azon vagyok, hogy a képükbe ordítom, ..."

Hát hajrá. Hidd el, ha ők nem intellektuális emberek, lehet h pont erre várnak, ebből fogják megérteni, h te a magad ura vagy.

2015. dec. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
6%
Hígul a szakma?:D:D
2015. dec. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 A kérdező kommentje:
Én tisztában vagyok a saját korlátaimmal. Sok dologban béna vagyok, szerencsére a programozás kivétel, és még szeretem is. Szóval szerencsésnek érzem magam, és igyekszem nem erőltetni azokat, ami nem megy. :)
2015. dec. 10. 22:07
 7/48 hollófernyiges ***** válasza:
93%
2015. dec. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
81%
Mond azt, hogy miért hagynál ott egy egész nap székben ülős kényelmes munkát egy olyanért, ahol egész nap rohangálni kell? Hát hülye lennél. Vagy valahogy fordítsd vissza, amit mondanak. Azt mondjuk nem értem, hogy miért utálod ennyire a barkácsolást, mikor ugyan olyan logikus, mint a programozás, de ez egy más téma. Ha anyósék továbbra is idegesítenek, akkor ordíts a képükbe, ahogy írtad.
2015. dec. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
91%

"Komolyan, sokszor már azon vagyok, hogy a képükbe ordítom, hogy b****meg, én szeretem bámulni azt a ki****** képernyőt!!!"

Hát, ha kihagyod a csillagozott részeket, akkor ezt így, szó szerint mondd meg (újra és újra) nekik.

Tehát: "én SZERETEM bámulni a képernyőt / végezni a munkám, azt, amiben jó vagyok"


Szerintem azzal nem jutsz előrébb, ha azt hangsúlyozd, hogy nincs érzéked a műszaki dolgokhoz, mert el fogják annyival intézni, hogy "majd belejössz". Azt hangsúlyozd, hogy mennyire SZERETED azt, amit most csinálsz.


Amúgy szerintem se rád magad emiatt, ha mint mondod, szeretnek, és jóindulatúak, akkor emiatt nem romlik meg köztetek a viszony - legfeljebb úgy néznek rád, mint egy kiállítási tárgyra, amit nem értenek, hogy is van összerakva:)) De attól még szerethetnek, hogy nem értenek meg. Csak maradj továbbra is következetes!

2015. dec. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot Mindenkinek! :)
2015. dec. 10. 22:26
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!